Jaka strona do sprawdzenia (historii, przebiegu auta) przed zakupem

21 Lip 2020, 22:21

Tak jak w tytule jaka strona do sprawdzenia historii auta poprzez vin?
Słyszałem,że carvertical to oszustwo niby
Co myślicie o AutoDNA.PL?
raxez
Nowicjusz
 
Posty: 5

22 Lip 2020, 07:52

raxez napisał(a):carvertical to oszustwo niby
Nie korzystałem z ich oferty więc tu nie pomogę. Jednak sprawdzałem parę samochodów przez forum w zakładce "sprawdź VIN" i nie miałem większych zastrzeżeń.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

22 Lip 2020, 14:05

Kupuję nie pierwszy samochód, więc używałem zarówno z autodna tak i z carVertical. W sumie sprawdziłem około 10-15 VIN numerów w ciągu kilku lat. Pomiędzy raportami, które kupiłem na obu stronach, otrzymałem puste raporty dla pewnych samochodów, więc nie rozumiem, dlaczego muszę płacić więcej dla autodna, jeśli carvertical daje to samo, a nawet znacznie niższą ceną. Według mnie, sprawdzając lokalny polski samochód, lepiej używać z darmowej strony historiapojazdu, ale tam są TYLKO polskie dane, jeśli auto było poza Polską, nic nie pokażą. Widzę, że carvertical jest mocno krytykowany, ale jeśli chodzi o to, co sprawdziłem i ile musiałem kontaktować się o pomoc, zawsze odpowiadają i zwracą pieniądze za pusty raport bez żadnych sporów.
Początkowo nie wierzyłem, że te raporty działają dobrze, ale teraz zarówno ja, jak i moi znajomi używamy głównie carvertical.
Siemowitz
Nowicjusz
 
Posty: 6

23 Lip 2020, 10:26

Csrvertiksl to ściema na maxa,, już nie jeden temat był w necie na ten temat. Ja tam wolę nasze Polskie strony ja autobaza.pl gdzie mam dane o szkodach z prawie całej Europy.
actchris
Początkujący
 
Posty: 65

18 Sie 2020, 19:26

autobaza.pl
historiapojazdu.gov.pl
forumsamochodowe.pl/vin/

Co jeszcze polecacie?
calvin77
Nowicjusz
 
Posty: 9

27 Sie 2020, 14:12

Wszystko zależy od marki samochodu.
Z tymi stronami też bywa różnie - do tej pory twa dyskusja czy wartości szkody wpisanej w ubezpieczalni to wartość wypłacona na auto czy na całość zdarzenia. To bardzo zmienia postać rzeczy i żadna z tych firm nie potrafi się z tego wytłumaczyć a ze zdjęciami w raportach też jest ciężko .... przecież nikomu nie zależy na tym żeby auta były ,,słabe,, bo od lat panuje przekonanie że ,,słabe,, auto na zachodzie musi być ,,dobre,, na wschodzie :) dlatego w niemczech TUV nie ma centralnej bazy gdzie można sprawdzać auta a niemieckie marki chronią dane o przebiegach serwisowych :) ot doktorat można by napisać :) co auto to inna historia
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Alfa Romeo Giulia
    Sedan Alfy Romeo spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. A z najcieplejszym oczywiście jego sportowa wersja Quadrifoglio z podwójnie doładowanym silnikiem V6 o mocy 510 KM, który opracowano razem z Ferrari. ...

09 Paź 2020, 04:40

nie sądzę
thuphuongjbo
Obserwowany
 
Posty: 1

26 Sty 2021, 23:07

niestety carVertical to lipa uwaga-na-carvertical-vt124120.htm, zapłaciłem i prawie nic nie dostałem same ogólniki żadnych konkretnych informacji ,zareklamowałem i zero reakcji.
W autodna zdecydowanie dużo więcej informacji
przebiegu,szkody z fotkami dzięki temu zrezygnowałem z zakupu komisowego ANTOM łżą w żywe oczy
jam
Obserwowany
 
Posty: 1

03 Mar 2021, 10:01

Moim zdaniem wszystkie te systemy / strony przez które sprawdza się samochody powinny na początku podawać informację o tym czy faktycznie są jakieś istotne informacje dla kupującego (oczywiście często widzimy przed kupnem, że są jakieś wpisy ale po kupnie okazują się bezużyteczne) bo często okazuje się po kupnie raportu że nic tam nie ma takiego co mogło by nas zainteresować i otrzymujemy podstawowe informacje o samochodzie, a o jego historii mamy to co nas nie interesuje.

Przykładowo w skład historii pojazdu mogą wchodzić takie informacje jak: przebiegi, uszkodzenia, dziennik użytkowania, historia cenowa, chronologiczna historia pojazdu (czyli kiedy został wyprodukowany, informacje o okresie gwarancyjnym itp.) Moim zdaniem powinno to być wyszczególnione przed zakupem pojazdu żeby kupujący widział informację:
- zarejestrowane przebiegi: 3
- historia uszkodzeń: 2
Wtedy kupując raport wiemy, że czegoś konkretnego dowiemy się z niego.

Ogólnie polecam sprawdzenie samochodu takim sposobem i dodatkowo przez osobę która zna się na samochodach i będzie nam w stanie pomóc w zakupie. Najlepiej w pierwszej kolejności sprawdzić historiapojazdu.gov.pl która jest darmowa i dalej jeżeli potrzebujemy więcej informacji to np. przez nasze forum korzystając z zakładki sprawdź VIN lub pisząc w dziale sprawdzanie-aut-przed-zakupem-moto-zakup-vf501.htm
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

04 Mar 2021, 14:22

Chyba nasze Polskie serwisy na A... podają co można kupić, co dokupić osobno typu raport z danego kraju, wyceny czy zastawy sądowe, tylko CV tego nie ma, oni podają że mają coś i kupujesz kota w worku.
actchris
Początkujący
 
Posty: 65

18 Mar 2021, 09:35

Odnoszę wrażenie że część tych postów jest pisana w obronie czegoś lub coś zachwalając. Tak jak pisałem wyżej wszystko zależy od marki pojazdu i konkretnego auta. Chcesz historię napraw i przebieg trzeba postarać się o historię z ASO która jest również do zdobycia. Chcesz historię szkód oraz zdjęcia z ubezpieczalni trzeba wykorzystać inne kanały - nie ma jednego portalu jednej strony na której to wszystko jest. Nawet strony z historią ubezpieczeniową mają różne źródła co za tym idzie inne informacje na temat jednego samochodu. Przepisu nie ma i nie będzie bo to nie taśma produkcyjna ...
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1261
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam

01 Maj 2021, 09:16

Widziałem recenzję tego, jak wygląda sprawdzanie pojazdu przez CV, o czym rozmawiali w TopGear - https://vincheckfree.net/pl/prawda-o-carvertical-sprawdzilismy-nasz-samochod/ Co o tym sądzisz? :?:
JanKowalsky
Obserwowany
 
Posty: 1

04 Sie 2021, 19:44

Lipa jest z tymi płatnymi sprawdzaczami vin... Ja nie rozumiem czemu nie ma czegoś krajowego jakiegoś systemu w którym każdy by sobie mógł sprawdzić dany pojazd...
s1ash1
Nowicjusz
 
Posty: 4

03 Wrz 2021, 07:56

s1ash1 napisał(a):Lipa jest z tymi płatnymi sprawdzaczami vin... Ja nie rozumiem czemu nie ma czegoś krajowego jakiegoś systemu w którym każdy by sobie mógł sprawdzić dany pojazd...
Nie licz na to że dowiesz się za każdym razem wszystkiego. Nie zawsze są dostępne takie informacje o danym samochodzie. Nasz system krajowy masz na stronie historiapojazdu.gov.pl i tam pojazdy z zagranicy sprawdzany jest przez np. AutoDNA. Zresztą masz tam taką informację.

Generalnie można posiłkować się sprawdzając auto o raporty z:
- autoDNA
- CARFAX
- CarVertical
- VinInspect
- EpicVin
- Autocheck
- VinAudit
- Autobaza
- ClearVin

Trzeba jednak pamiętać że nie wszystkie te firmy zapewniają nam takie same raporty z racji dostępów do różnych zagranicznych baz itd.

Tu trzeba jeszcze zwrócić uwagę na jedną rzecz że czasem nawet nie możesz sprawdzić samochodu w ASO jak był serwisowany za granicą bo mają tylko raporty z Polski :) nie raz mi się coś takiego zdarzyło i rozkładali ręce że nie mogą pomóc.

Vin można też sprawdzić przez zakładkę w menu na forum "sprawdź VIN" lub napisać na forum temat tak jak to było już wyżej wspomniane.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

17 Lut 2022, 06:28

Cześć!
Jest Polski produkt, który pozwoli Ci sprawdzić informacje o pojeździe w wielu źródłach i za darmo.
Jeśli używasz smartfona to dajemy też dostęp do skanera kodu QR (Aztec) jaki znajduje się w każdym dowodzie rejestracyjnym.
Rejestrujesz się na carQ.pl
Skanujesz dowód
pobierasz raport pdf
(Raport CEPIK dostajesz bez wpisywania ręcznie danych)
Sprawdź. :-)
carQ
Nowicjusz
 
Posty: 2