Jaka TUBA????

28 Sty 2008, 09:47

siemka mam pytanko oplaca sie wylozyc 170zl nataka tube kupiona na allegro co ma niby 800w plus wzmacniacz jakis first ?? niechce robic muzy na jakis konkurs zeby bog wie jak dudnilo tylko zeby chodz troche wiecej basu z tego wychodzilo?? czy moze mace jakies lepsze propozycje ??

a tu link do jednej z takich tub
[link do oferty na Allegro wygasł]
NO BASS---NO FUN
d-_-b
only BLAUPUNKT GT
series
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PiecU
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 37
Miejscowość: STalowa Wola

28 Sty 2008, 11:08

jak za te pieniądze to nie możemy liczyć na cuda co nie zmienia faktu, że stosunek ceny do jakości owego sprzętu jest dobry.. jednak ja bym polecał aktywną tubę, bez dodatkowych rzeczy, zobacz sobie.. [link do oferty na Allegro wygasł]
" Śmierć zawsze wsiada z nami do samochodu, i czeka.."
Hell_Soul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 127
Miejscowość: Chełmno / Kraków

28 Sty 2008, 14:56

to jest tuba aktywna wiec powiedz mi jaka jest roznica miedzy aktywna a ta co ja dalem link??
NO BASS---NO FUN
d-_-b
only BLAUPUNKT GT
series
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PiecU
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 37
Miejscowość: STalowa Wola

28 Sty 2008, 15:09

Więc kolego tuba aktywna ma wbudowany w sobie wzmacniacz - także nie potrzebujesz już żadnego piecyka do uruchomienia tylko podpinasz się pod radio i UMCYK UMCYK... a tuba pasywna to sama tuba którą musisz zasilić osobnym wzmacniaczem czyli kabelki z radia ciągniesz pod wzmacniacz i dopiero później ciągniesz na tube (najczęściej przez mostkowanie kanałów)
Ta Twoja tuba też jest dobra jak za te pieniądze.. ta z mojego linku ma słabszą moc, a + jest to, że wszystko ma wmontowane w środek.. tuba 1 ma tweetery na przód a 2 służy w zasadzie jako samotna jednostka. Oczywiście są 2 kanały wyjściowe ale z tego co wiem to ludzie tego nie wykorzystują, czemu ? na to pytanie nie znam odpowiedzi.. :roll:
" Śmierć zawsze wsiada z nami do samochodu, i czeka.."
Hell_Soul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 127
Miejscowość: Chełmno / Kraków

28 Sty 2008, 15:51

ok wielkie dzieki:):) temat mozna zamknac:P
NO BASS---NO FUN
d-_-b
only BLAUPUNKT GT
series
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PiecU
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 37
Miejscowość: STalowa Wola

28 Sty 2008, 20:36

A aj Ci powiem że tuba aktywna którą podał kolega gra super, niema co jej porównywać z zestawem który ty podałeś, ta którą podał kolega ma żeczywiście 300 wat, natomiast za z zestawu to pic na wode.

Tak się fajnie złożyło że mam dwuch znajomych którzy to zakupili, jeden kupił zestaw, drugi natomiast tą tubkę aktywną i niema co ich wcale porównywać, aktywna gra owiele lepiej jest niewiele droższa. Pozdrawiam!
Golf IV GTI 1.8 TURBO
Nissan Terrano II 2.7 TDI
BMW 328
Bolo1989
Aktywny
 
Posty: 439
Miejscowość: Mazowieckie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...
    Tuningowany Lexus LC 500 na SEMA Show w Las Vegas
    Wyścigowa wersja Lexusa LC 500 powstała na bazie prototypu. Auto zadebiutowało wczoraj na targach Specialty Equipment Market Association w Las Vegas. Ma nadwozie o zoptymalizowanej aerodynamice, sportowe zawieszenie, hamulce, ...

28 Sty 2008, 22:22

wniosek prosty, kupuj tą aktywną tubę.. i pozostaje tylko lans na mieście :lol:
" Śmierć zawsze wsiada z nami do samochodu, i czeka.."
Hell_Soul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 127
Miejscowość: Chełmno / Kraków

04 Lut 2008, 11:23

Po pierwsze to nie są tuby. Bo tubę masz tutaj np: [link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

A to co pokazujesz to zwykły bassreflex w kształcie walca :D

I co by Ci tu poradzić. NIE KUPUJ TEGO. To nie ma 800W. W tym wzmacniaczu siedzi scalak 2x15W zmostkowany dokładnie TA8215H toshiby. Co daje łączną moc jakieś 28W w mostku. 24W masz z normalnego radia na każdy kanał.
To co podał kolega Hell_Soul to tez to samo tylko ze ma wbudowany wzmacniacz.

Szczerze polecam ci takie rozwiązanie poczekaj trochę dozbieraj pieniędzy i kup to :

Głośnik:
http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMe ... mDB=itemdb
Obudowa BR:
[link do oferty na Allegro wygasł]
(wypieprz tylko zwrotnice z niej i podłącz głośnik bezpośrednio pod gniazdo z tylu)
Wzmacniacz:
[link do oferty na Allegro wygasł]
(ustaw na nim odcięcie)
Łącznie ok 550zl.

Ale będziesz miał pewność ze nie będzie pierdzieć tylko grac ze jak przesadzisz z mocą to Ci nic nie padnie no i będzie działać to lata a nie pól roku. Poza tym to jest racjonalne i nie wyśmieją Cię koledzy za to co żeś kupił.
bartmis
Nowicjusz
 
Posty: 14

04 Lut 2008, 13:11

Za taką kasę to nasz kolega może mieć np.

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

I jeszcze pare zł muz zostanie.
Golf IV GTI 1.8 TURBO
Nissan Terrano II 2.7 TDI
BMW 328
Bolo1989
Aktywny
 
Posty: 439
Miejscowość: Mazowieckie

04 Lut 2008, 14:16

Tak ale i tak nie będzie miał prawdziwych 300W i efektywności na poziomie tego STX'a. Poza tym wzmacniacze blaupunkt stoją znacznie niżej niż wzmacniacze monacora :)
bartmis
Nowicjusz
 
Posty: 14

04 Lut 2008, 16:28

Trzeba do tego dokupic dobre kable i cewke i bdzie pykało aż miło :-)
Golf IV GTI 1.8 TURBO
Nissan Terrano II 2.7 TDI
BMW 328
Bolo1989
Aktywny
 
Posty: 439
Miejscowość: Mazowieckie

04 Lut 2008, 16:59

Bolo1989 napisał(a):Trzeba do tego dokupic dobre kable i cewke i bdzie pykało aż miło :-)


Jaką cewkę ??
bartmis
Nowicjusz
 
Posty: 14

04 Lut 2008, 17:07

Chodzi mi o kondensator !

Przykładowo

[link do oferty na Allegro wygasł]
Golf IV GTI 1.8 TURBO
Nissan Terrano II 2.7 TDI
BMW 328
Bolo1989
Aktywny
 
Posty: 439
Miejscowość: Mazowieckie

05 Lut 2008, 07:40

wielkie dzieki:) tak wiec kupilem tube BLAUPUNKTA GTT 1200 no i teraz tu pytanie jaki wzmacniacz do niej dokupic?? ilu watowy zeby niebyl za slaby no i zeby tez niezakatowal mi jej w 3 minuty?? myslalem nad blaupunktem gta II

[link do oferty na Allegro wygasł]
NO BASS---NO FUN
d-_-b
only BLAUPUNKT GT
series
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PiecU
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 37
Miejscowość: STalowa Wola

05 Lut 2008, 10:26

Bolo1989 napisał(a):Chodzi mi o kondensator !

Przykładowo

[link do oferty na Allegro wygasł]


nom to prawda bo ten sprzęt co podałem już potrzebuje trochę więcej mocy i niekiedy instalacja w aucie może przysiąść napięciowo.

PiecU napisał(a):wielkie dzieki:) tak wiec kupilem tube BLAUPUNKTA GTT 1200 no i teraz tu pytanie jaki wzmacniacz do niej dokupic?? ilu watowy zeby niebyl za slaby no i zeby tez niezakatowal mi jej w 3 minuty?? myslalem nad blaupunktem gta II

[link do oferty na Allegro wygasł]


Błąd bo to nie tuba a BR :D

Ten głośnik w tej obudowie powinien wytrzymać ok 100W RMS bo to tuba za 160zl wiec fizycznie nie da się wstawić dobrego głośnika. Więc albo pierdzący blaupunkt który dałeś lub jakiś boschmann harczacy albo ten monacor CARPOWER HPB602 tylko ukróć go potencjometrem na obudowie na 2/3 sali i będzie czysto grał a nie zniszczy głośnika. Kolejna firma w miarę tania ale już z tych droższych a dobra to Infinity

Taka moja rada a jak znajdziesz trochę kasy wymień głośnik i włącz na 100% wzmacniacz tylko obudowa będzie za mała chyba. Ale to rada na później :) Poza tym bardzo fajne i efektywne głośniki w przystępnej cenie robi HERTZ oraz CARPOWER :) Takie do słuchania muzy a nie buczenia na dBdrag.
bartmis
Nowicjusz
 
Posty: 14