Jaka Mocna Tuba i wzmachol :D BOSCHMANN ALX 122SP i Blaupunk

11 Lut 2009, 12:45

Posiadam w tej chwili skrzynie z BOSCHMANN ALX 122SP, oraz wzmacniacz Blaupunkt THA 280 co o tym powiecie? gra fajnie ale chciałbym jeszcze cos. Jakieś mocne głebokie uderzenie basu. Co byscie proponowali? czy zmienic wzmak na 4 kanałowy i dokupic jeszcze jakąś tube czy zmienic wszystko? Prosze o podpowiedz pewnie ktos sie na tym zna lepiej niz ja :P pozdrawiam wszystkich...
dasiudas
Nowicjusz
 
Posty: 1

04 Sty 2010, 23:46

"BOSCHMANN" no sama firma mówi za siebie, itak cud że ci to gra;)
Servis Calibra
mikas24
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 222
Miejscowość: Zawiercie

05 Sty 2010, 10:40

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz...czy ma być to granie czy buczenie.Jeśli granie polecam skrzynie (nie tuby bo one tylko wyją).Posiadałem już wiele zestawów audio i mogę polecić skrzynie firmy JL Audio.Nie jest to tani sprzęt ale naprawdę robi robotę,odpuść sobie te wszystkie JBL a tym bardziej Magnat czy Buszman:)Taki głośnik JL Audio o średnicy 25cm i mocy ok 125 Wat (oczywiście jest to moc rzeczywista a nie jakaś mega giga z kosmosu co wiekszość podaje) zagra o niebo lepiej od 30cm JBL. Z firmy JBL posiadałem 3 zestawy, w tym jeden z głośnikiem P-1222, który robił naprawde wiele hałasu,sam głośnik ważył ok 20 kg:)I szczerze powiem to nie robił nic poza hałasem.Poczytaj sobie troszeczkę i powoli powoli złóż coś konkretnego co będzie grało a nie hałasowało:)A i jeszcze jedna sprawa,nagłośnienie w aucie robi się z przodu, z tyłu ma być tylko głośnik nisko tonowy,ewentualnie jakies małe głośniczki żeby pasażerom grało.Zamiast kupować 2 zestawy głośników na przód i tył przeznacz tą kasę na porzadny odseparowany przód a na pewno się nie zawiedziesz.Za przystępna cenę kupisz Helix-y oraz Hertz-e.
Tribul
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: Z Polski

05 Sty 2010, 11:00

JBL jest właśnie bardzo dobry, posiadam aktualnie wzmaka i skrzynie tej firmy gra trochę słabo bo wzmak ma 240W RMS a skrzynia 300W RMS. Jak sobie dobrze wszystko skompletujesz nie ma porównania. Średniej klasy sprzęt w bdb cenie. Mi wystarcza myślę że koledze też by starczyło skoro ma BOSCHMANNA. A jeśli chcesz zagrać mocniej polecam CARPOWER CODEX-4/240
Servis Calibra
mikas24
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 222
Miejscowość: Zawiercie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekstremalny terenowy ratowniczy pick-up
    Stworzona na bazie Nissana Navara Tekna z podwójną kabiną - aktualnym Międzynarodowym Pick-upie Roku - koncepcyjna Navara EnGuard charakteryzuje się wieloma specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi ...