Jaki ekonomiczny , w miare mocny samochód z LPG dla młodego do 30 tys.

17 Maj 2016, 16:27

Witam, mam 20 lat i przymierzam się do zakupu mojego pierwszego auta , zbierałem na niego bardzo długo i chciałbym na niego przeznaczyć do 30 tyś. Zależy mi na tym aby miał troche tej mocy pod maską minimum 140 , ale też chciałbym aby był ekonomiczny i dobrze znosił gaz. Na celowniku mam Honde civic VIII generacji z silnikiem 1.8 vtec 140km, podoba mi się też audi a6 c6 z silnikiem 2.4 v6 też lpg lecz ten samochód chyba dużo pali i w stosunku mocy do wagi wychodzi średnio, fajny też jest audi a3 8p 1.6 102km oczywiscie rownież z lpg ale podobno to jest muł. Proszę was o waszę opinie , co byście polecili od siebie dla mnie i co sadzicie o tych autach którymi jestem zainteresowany ? Jestem dosyć zielony w samochodach więc prosze o pomoc. A i autem przewiduje robić około 15 tyś. kilometrów rocznie i autem rodziców jeżdzę 2 lata więc mam jakieś wstępne doświadczenie. Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.
piotrek1595
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 10 08 2013
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Nie mam

17 Maj 2016, 16:55

Co powiesz na TSkę
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

SAABa
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

MB C-klasa
[link do oferty na Allegro wygasł]


Civic dla młodego fajna opcja, tylko trzeba go pokręcić troszkę żeby frajda była :roll:
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

17 Maj 2016, 17:08

Hmm. Saaby mnie nie przekonują , ten mercedes jest nawet spoko tylko bym wybrał w sedanie ponieważ ten tył w coupe jest nie bardzo. Ale ta corolla fajna jest , prawie 200 kucy przy takiej masie robią niezłe wrażenie , tylko jak myślisz jakie ma spalanie i czy nadaje się do gazu?
piotrek1595
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 10 08 2013
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Nie mam

17 Maj 2016, 18:45

Jak nie ma wtrysku bezpośredniego to sie nadaje.
Poszukaj tez Lexusa IS300.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

17 Maj 2016, 18:48

Dziękuje , jakby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje to prosze pisac :)
piotrek1595
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 10 08 2013
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Nie mam

17 Maj 2016, 19:04

A jakiego spalanie oczekujesz: benzyna i ben + LPG.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

17 Maj 2016, 20:18

kieł świetne te Saaby wrzucasz :mrgreen:

piotrek musisz się zdecydować czego oczekujesz. Ciężko jest porównać mułowatego kompakta (a3 1.6) do auta klasy wyższej jakim jest a6. No oprócz marki, bo ta sama :wink: To zupełnie inna jazda, a przede wszystkim koszta utrzymania, które w a6 c6 małe nie będą. Ja rozumiem, że młodość rządzi się swoimi prawami i ciężko się zdecydować, coś o tym wiem, ale taki rozstrzał bardzo utrudnia nam zadanie. Zaraz zejdziemy do VW UpWykrzyknik z minimalnym przebiegiem :ok:

Ja mając 25k i 21 lat szukałbym Forda Focusa ST ew Volvo c30, które strasznie mi się podoba, ale w tym drugim nie kupisz w tym budżecie 2.5t, jeśli już to 2.0 lub przy odrobinie szczęścia 2.4
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

17 Maj 2016, 22:27

Audi a6 c6 nie ukrywam , że bardzo mi się podoba lecz poprostu raczej odpada na wejsciu bo szukam coś bardziej ekonomicznego. Dlatego powiedziałem o hondzie civic 8 generacji która pali ponoć mało i dobrze znosi gaz, czyli szukam kompaktu z lpg , ekonomicznego i takiego który ma co najmniej te 140 kucy. Ta chęć dołożenia lpg jest z tego powodu , że ide na studia do dalekiego miasta a nie pracuje, bede dużo jeździł i chciałbym tanio za to płacić przy czym również czasami poszaleć :) Volvo o którym ty mówisz też bardzo mi się podoba , ale czy on dobrze znosi gaz ? Jak już wspomniałem potrzebuje ekonomiczny, niezawodny oraz szybki samochód który znosi dobrze LPG , najlepiej jakiś usportowiony kompakt jak np honda civic 8 gen.
piotrek1595
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 10 08 2013
Przebieg/rok: 11tys. km
Auto: Nie mam

18 Maj 2016, 10:17

Każdy silnik MPI, N/A czy z turbo da się zagazować, ale jak to będzie się sprawować zależy w duzej mierze od kumatego gazownika, który nie zrobi Ci drutu pod maską...
Na pewno Honda będzie tania w utrzymaniu i oszczędna tylko 140KM to tak na styk.
Potencjalne koszty to regulacja zaworków np w Fordzie, Volvo z 2.5 nie należy do łatwych, ale nie jest powiedziane ze Cie to spotka.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004