Jaki Kupić Toyota Carolla czy Honda Civic 2002-2004 ????

31 Gru 2010, 12:18

Witam serdecznie zastanawiam sie nad kupnem samochodu i tak myslę o
Toyota Carolla 02-03 1,4 vvti lub Hoda Civic 1,4 też z tego rocznika

bardzo proszę o opinię który byście wybrali oczekuję niewielkiego spalania tak do 8-9l na 100km oraz oczywiście niezawodności...

może macie jakieś inne typy nie chcę Golfa
ZEL_MEN
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Wrocław/dublin

31 Gru 2010, 14:53

Ja bym brał corolle ładniejsza wg mnie ma zmienne fazy rozrządu... tylko pokusiłbym sie o większy silnik niż 1.4.... toyota honda slyna z niezawodnosci takze dobry wybór... właśnie ja bym brał golfa V fajne auto w odróznieniu od poprzednich generacji ale pewnie trzeba by troche kasy dołożyć
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

08 Sty 2011, 16:07

Witam serdecznie jeszcze raz chciałbym wrócić do tematu wiec macie jakieś doświadczenia z tymi autami jakieś za i przeciw ??? mi coraz to bliżej do Hondy przebieg około 120tyś km max rok 01-02 aczkolwiek czytam różne opinie na ich temat i nie są zbytnio zachęcające !!! wiec prosze przyłóżcie się i pomóżcie koledze !!!!
ZEL_MEN
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Wrocław/dublin

08 Sty 2011, 16:11

Jakie niepochlebne opinie? Kolega przejechał 300 tys taką Honda na gazie i praktycznie bezawaryjna. Bardzo dobrze sie prowadzi i jak dla mnieTroszkę lepsze niż Toyota, natomiast znacznie lepsze niz jakieś Golfy.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

10 Sty 2011, 17:01

Honda to bardzo dobra marka,zresztą podobnie jak Toyota.. Wybór jest trudny,ale mi osobiście pod względem wizualnym o wiele bardziej podoba się Honda Civic.
Alkomaty
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 376
Miejscowość: Warszawa

10 Sty 2011, 17:34

Pod względem wizualnym postawiłbym również na Honde. Myślę, że zarówno toyota jak i honda od kilku-kilkunastu lat nie wyróżniają sie wiekszą awaryjnością od innych, bardzije renomowanych marek samochodów
themajsterman
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: z drogi

10 Sty 2011, 17:40

A jakie to bardziej renomowane marki?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

10 Sty 2011, 18:00

generalnie samochody niemieckie miały kiedys status najmniej awaryjnych... ale to zaszłość raczej
themajsterman
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: z drogi

10 Sty 2011, 18:02

Czyli renomowane to mniej awaryjne? Auta japońskie są zdecydowanie mniej awaryjne niz Niemieckie.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

10 Sty 2011, 18:07

renomowana marka to taka, która jest długo na rynku, klienci od lat są zadowoleni z eksploatacji - co oznacza ze nie są to kiczowate i awaryjne samochody robione wg eksperymentu
themajsterman
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: z drogi

10 Sty 2011, 18:08

Honda to akurat ma bardzo długą Historie i marka jest dość stara, więcz czemu Niemieckie bardziej renomowane?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

10 Sty 2011, 18:16

hehe otwórz książkę do historii albo nt. motoryzacji to zrozumiesz. Ewentualnie zapytaj googli. Początek seryjnych samochodów jak vw, mercedes czy audi sięga lat 30 i wcześniej gdy honda dużo później zaczęła produkować swoje pierwsze zabaweczki.

Nie ma co zaśmiecać tematu bzdurnemu dochodzeniu znaczenia kazdego słowa.

Napisałem, że to już od około 15-20 lat nie ma większego znaczenia bo raczej zostało to nadrobione
themajsterman
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: z drogi

10 Sty 2011, 18:22

Honda i Toyota były równiez juz w latach 30 spójrz do wikipedii. Poza tym pisałes o autach o długiej historii a nie o firmach które jako pierwsze zaczęły produkować auta. Wydaje mi sie że ponad 80 lat Hondy i Toyoty to długa historia więc nadal nie wiem czemu Niemieckie bardziej renomowane.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

10 Sty 2011, 18:26

hahah widze ze jednak używasz wiki... to doczytaj ze początek istnienia w/w marek datuje sie na koniec XIX wieku :) jednak były to marne pojazdy... zbyteczna dyskusja

ewentualnie poczytaj kiedy wprowadzono wielomilionowe nakłady w produkowaniu aut w określonych markach
themajsterman
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: z drogi

10 Sty 2011, 20:25

corolla mistrz bezawaryjnosci, chyba ze zaczniesz bawic sie w gaz, upewnij sie czy dana jednostka "przełknie"gaz
lucky_luu
Nowicjusz
 
Posty: 28
Miejscowość: Śląsk