Jaki nowy SUV z salonu w leasing?

05 Kwi 2023, 12:39

Dzień dobry wszystkim,
Noszę się z zakupem SUVa - nowego z salonu (chcę brać leasing).
Chciałbym żeby auto było w miarę pojemne (już pod rodzinę) z bagażnikiem myślę około 600 l min.
Byłem prawe zdecydowany na VW Tiguana Allspace R-Line z wyposażeniem dodatkowym, ale koszt wynosi ok. 280 tysięcy.
Usłyszałem ostatnio, że przy takim wyposażeniu dodatkowym lepiej zdecydować się na półkę aut Premium, które większośc dodatków ma w cenie (np. BMW X3). Co o tym uważacie? Przyznam się, że raczej jestem laikiem jeśli chodzi o auta.
Pozdrawiam
tommy0
Nowicjusz
 
Posty: 4

05 Kwi 2023, 12:59

Podstawowe pytanie - jak długo chcesz tym autem jeździć? Jeśli dłużej niż okres gwarancji to odpuściłbym "premium". Koszty utrzymania nowych, stosunkowo skomplikowanych aut również są "premium".

A co do tego wyposażenia to też poważnie to przemyśl. Często ludzie wywalają po kilkadziesiąt tysięcy na systemy z kosmosu a na co dzień używają wyłącznie absolutnego minimum pokroju klimy, tempomatu i zestawu głośnomówiącego
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2428
Przebieg/rok: >50tys. km

05 Kwi 2023, 13:45

W Volvo masz teraz dobre warunki na leasing w akcji 105%. Przy 280k zrobisz już fajne XC60. Są wolne sloty produkcyjne tylko trzeba mieć na uwadze że hybrydy z dislem nie będą dostępne w sprzedaży od 2024r.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

05 Kwi 2023, 14:24

tommy0 napisał(a):Usłyszałem ostatnio, że przy takim wyposażeniu dodatkowym lepiej zdecydować się na półkę aut Premium, które większośc dodatków ma w cenie (np. BMW X3).
To akurat chyba nie jest najlepszy pomysł :) szczególnie przy tej marce będzie tak jak napisał
franccc napisał(a):Koszty utrzymania nowych, stosunkowo skomplikowanych aut również są "premium".

Może zacznijmy od tego na czym Ci najbardziej zależy? Wiemy, że bagażnik ma być min 600l, a dalej jakaś minimalna moc, automat itp. Będziesz głównie jeździł w mieście?

Rom33 napisał(a):Przy 280k zrobisz już fajne XC60
Ale tam masz około 505 litrów bagażnik, a w hybrydzie jeszcze mniej więc już odpada przy pierwszym założeniu autora tematu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9766
Zdjęcia: 34

05 Kwi 2023, 16:04

Rokiko napisał(a):
tommy0 napisał(a):Usłyszałem ostatnio, że przy takim wyposażeniu dodatkowym lepiej zdecydować się na półkę aut Premium, które większośc dodatków ma w cenie (np. BMW X3).
To akurat chyba nie jest najlepszy pomysł :) szczególnie przy tej marce będzie tak jak napisał
franccc napisał(a):Koszty utrzymania nowych, stosunkowo skomplikowanych aut również są "premium".

Rokiko napisał(a):Może zacznijmy od tego na czym Ci najbardziej zależy? Wiemy, że bagażnik ma być min 600l, a dalej jakaś minimalna moc, automat itp. Będziesz głównie jeździł w mieście?


Moc min. 190 KM
Skrzynia automatyczna
Silnik spalinowy
Głównie po mieście, ale trasy się bedą zdarzać zdecydowanie.
Co do bagaznika to wartość orientacyjna (nie zawsze sucha wartość pojemności w l przekłada się na użytkowy bagaznik), więc 550 l ustawnym bagażnikiem pewnie bym nie pogardził :) ALe masz rację, raczej 500 l i poniżej odpadają (w jakiejś przyszłości wożenie wózka, bagaży itp.)
tommy0
Nowicjusz
 
Posty: 4

05 Kwi 2023, 20:36

tommy0 napisał(a):Usłyszałem ostatnio, że przy takim wyposażeniu dodatkowym lepiej zdecydować się na półkę aut Premium, które większośc dodatków ma w cenie
zasadniczo jest zupełnie na odwrót :mrgreen: przykład - chcesz dokupić ładowarkę indukcyjną do telefonu, ale żeby móc to zrobić, musisz dokupić pakiet za kilka tysięcy :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Kwi 2023, 20:42

tommy0 napisał(a):Usłyszałem ostatnio, że przy takim wyposażeniu dodatkowym lepiej zdecydować się na półkę aut Premium, które większośc dodatków ma w cenie (np. BMW X3)

może ma , ale i ma masę opcji dodatkowych za które musisz płacić też Premium :lol:

Pozatym co to oznacza auto premium? Auto jak prawie każde inne , równie dobrze toyota czy honda wypasiona we wszystko może być też premium, dlatego ja nie używam takich określeń auta premium

jak dla mnie premium to jakiś bentley, Rolls-Royce , niektóre wersje mercedesa,czy auta nazwyane jko supercary typu lambo , ferrafi, itp. za grube miloony
A reszta to auta dla ludu, mniej lub bardziej zamożnego :lol:

audi, volvo, lexus, toyota czy mercedes, bmw, czy opel ,seta czy Vw Ot zwykłe normalne samochody
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286