Jaki olej do dziadka?

Co wlać do Corolli '89 200tkm?

Ankieta zakończyła się 01 Cze 2008, 19:32

taką mienralkę jak jest
1
33%
inną ( lepszą ) mineralkę
1
33%
półsyntetyk jakiś
1
33%
Razem głosów : 3

Jaki olej do dziadka?

22 Maj 2008, 19:32

Kupiłem Toyote Corolle '89 1.3 obecnie ma ponad 200tkm i zalana jest mineralką Shel Helix Super 15W40, trzeba by było teraz wymienić olej i nie wiem co wybrać?
Najbezpieczniej pozostać przy mineralce, bo nie powinno się z nim nic stać nawet przy zmianie producenta, ale słyszałem głosy że mineralki nawet te najlepsze nie smaruja tak dobrze przy rozruchu jak półsyntetyki, i że podobno nic się nie stanie jak wleję półsyntetyk.

Pomocy, bo trzeba wymienić olej, a ja nie wiem co wlać.
strefa66
Nowicjusz

Re: Jaki olej do dziadka?

23 Maj 2008, 08:32

witam serdecznie
jezli jezdzisz na mineralnym proponuje przy nim zostac , bo jak wlejesz polsyntetyk moga pojawic sie jakies nieszczelnosci gdyz oleej polsyntetyk jest rzadszy od mineralnego tak jest zasada ze nie powinno sie zmieniac z mineralnego na polsyntetyk
z mojej strony moge zaproponowac CASTROL MAGNATEC 15W40
do corolli wchodzi ci jakies 4 litry dokladniej 3,6l+ filterek
olek25
Nowicjusz

Miejscowość: krakow

Re: Jaki olej do dziadka?

23 Maj 2008, 13:03

Witam i proponuję lać taki olej jaki był używany do tej pory. Zmiana mineralnego na syntetyk może zaowocować obfitymi przeciekami z silnika jeśli auto wylatało tyle km. Jasne jest że syntetyk posiada lepsze właściwości smarne ale jego wybór po takim przebiegu może przysporzyć kłopotu w postaci wymiany uszczelek.
pozdrawiam :D
Toyota Corolla E9
adam1207.1976
Nowicjusz

Miejscowość: Kwidzyn
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie
    Nowy system pokładowy Volvo Sensus Connected Touch pozwala sterować funkcjami auta za pomocą dotykowego ekranu, komend głosowych lub tradycyjnych przycisków. Sensus Connected Touch bazuje na Androidzie, co ułatwia ...
    Nietrzeźwy poranek wśród kierowców Nietrzeźwy poranek wśród kierowców
    Aż jeden na czterech kierowców prowadzi samochód rano, po zaledwie kilku godzinach snu poprzedzonych spożywaniem dużych ilości alkoholu. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że aby w pełni wytrzeźwieć ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50