Jaki olej do dziadka?

Co wlać do Corolli '89 200tkm?

Ankieta zakończyła się 01 Cze 2008, 19:32

taką mienralkę jak jest
1
33%
inną ( lepszą ) mineralkę
1
33%
półsyntetyk jakiś
1
33%
Razem głosów : 3

22 Maj 2008, 19:32

Kupiłem Toyote Corolle '89 1.3 obecnie ma ponad 200tkm i zalana jest mineralką Shel Helix Super 15W40, trzeba by było teraz wymienić olej i nie wiem co wybrać?
Najbezpieczniej pozostać przy mineralce, bo nie powinno się z nim nic stać nawet przy zmianie producenta, ale słyszałem głosy że mineralki nawet te najlepsze nie smaruja tak dobrze przy rozruchu jak półsyntetyki, i że podobno nic się nie stanie jak wleję półsyntetyk.

Pomocy, bo trzeba wymienić olej, a ja nie wiem co wlać.
strefa66
Nowicjusz
 
Posty: 38

23 Maj 2008, 08:32

witam serdecznie
jezli jezdzisz na mineralnym proponuje przy nim zostac , bo jak wlejesz polsyntetyk moga pojawic sie jakies nieszczelnosci gdyz oleej polsyntetyk jest rzadszy od mineralnego tak jest zasada ze nie powinno sie zmieniac z mineralnego na polsyntetyk
z mojej strony moge zaproponowac CASTROL MAGNATEC 15W40
do corolli wchodzi ci jakies 4 litry dokladniej 3,6l+ filterek
olek25
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: krakow

23 Maj 2008, 13:03

Witam i proponuję lać taki olej jaki był używany do tej pory. Zmiana mineralnego na syntetyk może zaowocować obfitymi przeciekami z silnika jeśli auto wylatało tyle km. Jasne jest że syntetyk posiada lepsze właściwości smarne ale jego wybór po takim przebiegu może przysporzyć kłopotu w postaci wymiany uszczelek.
pozdrawiam :D
Toyota Corolla E9
adam1207.1976
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Kwidzyn
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne wakacje z kamperem
    Z powodu pandemii wiele osób obawia się spędzać urlop w dużych ośrodkach wypoczynkowych. W tej sytuacji jednym z możliwych rozwiązań okazuje się kamper, inaczej samochód kempingowy, posiadający część mieszkalną, ...
    Systemowe rozwiązania przyszłości Webasto
    Niemiecka firma Webasto, znana Polakom przede wszystkim z produkcji urządzeń ogrzewania postojowego, montowanych w samochodach osobowych i ciężarówkach, działa również w wielu innych dziedzinach motoryzacji. ...