Jaki olej do samochodu jest najgęstszy?

14 Kwi 2012, 16:41

Wszyscy kołki ciosają na Lotosie,muszę więc gdy będę miał czas,porównać go z innymi olejami tej samej klasy i lepkości,obaczymy.Przecież najlepsi wytwórcy na świecie, biorą od naszych rafinerii oleje bazowe pod swe produkty,mineralne lub półsyntetyki.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

14 Kwi 2012, 19:06

Ciosają kołki, a przecież wiele olei zachodnich jest rozlewanych w Polsce :wink: to jest na zasadzie nie będę pił Warki bo jest polska i tania, kupie se Carlsberga :D wiele osób mówi Lotos jest blee a sami nie wiedzą dlaczego, Mobil 1 czy Castrol już jest cacy bo kosztuje 25zł za litr :lol: autu 12-15letnim już wszystko jedno
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

14 Kwi 2012, 19:55

Racja,uważam za jedyne dobre piwa tylko te,które są warzone w naszych malutkich browarkach,reszta to szajs jakich mało.Jedynie Lech, smakiem, jest zbliżony do piw z lat 80-tych.Kiedyś piwo było zupełnie inne.Wracając do olejów,już wiem,że LOTOS nie ma się czego wstydzić,wystarczy mi tylko wskaźnik lepkości w granicach 140,jakość?!Każdy olej,który nie jest wymieniany w porę ,zapaskudzi silnik od środka.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

14 Kwi 2012, 22:31

Ciekawi mnie to ze mam w samochodzie cisnieniomierz oleju w silniku, i jak nie ma oleju to cisnienie jest tak samo pokazywane i ani nie wzrasta ani nie spada ponizej normy.... czyli olej mineralny 15w40 bedzie najlepszy? polstntetyk 15w40 to jest to samo..??
RomualdPLN
Początkujący
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 09 06 2009
Auto: OPEL ASTRA ll CABRIO BERTONE:)

15 Kwi 2012, 07:12

15w40 to raczej mineralny w obecnie przyjętej nomenklaturze :D i taki moim zdaniem da rade, nic nie zepsuje
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

15 Kwi 2012, 08:39

Romualdzie,ciśnienie nie spada na zegarze nawet ,gdy silnik jest mocno rozgrzany ,pracujący na wolnych obrotach?! Wszystkie oleje 40 są podobne,podobną zachowują gęstość w temp.roboczej silnika,nie spotkałem półsyntetyku 15W40(10W40 tak),do twego silnika najlepszy olej byłby 60(np.10W60 Orlen).Im wyższa ta druga liczba tym olej gęstszy w wysokiej temp.,rozumiesz?Pierścienie przez to przepuszczają go mniej.Taki olej jest niestety drogi,dlatego ,by zrobić z taniego mineralnego oleju olej o podobnych własnościach,kupujesz mineralny np.15W50 lub 20W50 i dolewasz mu Motodoktor,robisz z niego wtedy np.15W60,rozumiesz?
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes Klasy V z pakietem AMG
    Mercedes Klasy V z pakietem AMG - sportowy styl w segmencie vanów, będzie miał swoją polską premierę podczas VII Ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych Fleet Market, które odbędą się ...

15 Kwi 2012, 09:13

Ale jak zagęścisz olej tym doktorkiem to zwiększysz też liczbe W, czyli przy niskich temperaturach będzie"smoła" :wink:
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

15 Kwi 2012, 10:10

rozumiem, jednakze doktorka jescze chce zachowac bo silnik ma chyba chwiowe niedyspozycje... jak zjadl caly olej 10w40 polsyntetyk to sie wkur... zdenerwowalem i znajomy w subaru wymienial olej mowie zeby dal mi przepalony, bo jak wpierdziela to wszystko przepali wlalem przepalony czarny jak smola i nie wypil jeszcze pol grama... wiec jaki z tego moral? myslalem zeby wlac najgestrszy a jak to nie pomoze to dopiero potem najgestszy i doktora
RomualdPLN
Początkujący
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 09 06 2009
Auto: OPEL ASTRA ll CABRIO BERTONE:)

15 Kwi 2012, 10:22

Jaki olej miał znajomy,i jaki silnik?
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

15 Kwi 2012, 13:29

Jaki olej miał znajomy, i jaki silnik?

a jaki silnik mógłby mieć jak zmienia /rozumiem sam/, jak subaru to 97% boksera z SI
z ZS to dopiero nówki nieśmigane :lol:, więc po co olej wymieniać/sprzegło to jeszcze rozumiem/
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

15 Kwi 2012, 17:23

nitro napisał(a):poniżej 15w40 bym nie schodził bo to już"błoto" i może pozatykać tu i ówdzie
taaaa zwłaszcza że większość tych olejów o oleje sportowe :mrgreen:

płynność oleju nie zawsze ma wpływ na "znikanie" z silnika, ale jeśli padłu uszczelniacze zaworowe ( co jest dość częste w tym silniku) to nawet motodoktory i inne pierdoły nie pomogą :wink:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

16 Kwi 2012, 08:28

Wlej kisiel do dziurawej butelki i wlej wodę to zobaczysz co szybciej "ucieknie" :D przez uszczelniacze zaworowe nie uciekają jakieś ogromne ilości oleju,to na 98% pierścienie. Uszczelniacze można zmienić, nie duży koszt bez ściągania głowicy
nitro
Zaawansowany
 
Posty: 928
Miejscowość: znikąd

16 Kwi 2012, 18:20

Dlatego pytam o silnik,gdyż sprawne silniki Diesla powodują to,że olej zużyty ,zawiera tyle cząstek sadzy,iż robi się bardziej gęsty,sadza też ma świetne własności smarne i doszczelniające,dlatego pytam o rodzaj silnika,zaciekawiło mnie to,że do zużytego oleju silnik Skośnookiego ze sztućcami nie podszedł,przyczyna jakaś musi być,tkwiąca w zużytym oleju,albo silnik się go po prostu brzydzi,dlatego nie szama! :D
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

16 Kwi 2012, 18:21

przepraszam----nim brzydzi----,tak powinienem był napisać!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

12 Lip 2012, 10:53

racja, jak chcecie jakiegoś gęstego, sprawdzonego minerała to tylko Olej mineralny Lotos. Tylko trzeba uważać z tą gęstością, bo zimą może być problem :roll:
milky
Nowicjusz
 
Posty: 35
Prawo jazdy: 02 04 2010
Auto: Volvo V40 Hatchback
Silnik: T4 180 KM