Jaki raport przy sprawdzaniu auta używanego

Jaki raport przy sprawdzaniu auta używanego

17 Maj 2018, 10:22

Mam na oku 3 auta używane, którymi jestem wstępnie zainteresowany. Chcę wziąć firmę autotesto, żeby sprawdzili mi te auta, albo przynajmniej na początek jedno z nich. Przeglądałem co mają w ofercie i waham się pomiędzy dwoma raportami u nich.
I teraz pytanie do Was, czy warto taki samochód podczas sprawdzania podłączyć do komputera diagnostycznego?
Pytam, bo w tej najdroższej opcji jest taka możliwość. Tylko czy faktycznie jest to bardzo potrzebne?
F1 FAN
RC Auto Fant
Janik
Nowicjusz

Miejscowość: wawa

Re: Jaki raport przy sprawdzaniu auta używanego

17 Maj 2018, 10:26

Hm, nie wiem czemu po wpisaniu nazwy firmy w powyższym poście od razu pojawiło się przekierowanie na ich stronę i to automatycznie do raportów :shock: W każdym razie żeby nie było: link nie wrzucany przeze mnie, to nie moja robota.
F1 FAN
RC Auto Fant
Janik
Nowicjusz

18 Maj 2018, 12:18

no to już od Ciebie zależy ile chcesz wydać na to kasy, skoro to ta droższa opcja :!: moim zdaniem jak się już sprawdza samochód to warto go również podłączyć pod kompa. wtedy od razu pokażą się kody usterek, często początkowo ukrywanych przez handlarzy. a tu będziesz miał czarno na białym 8)
stig01
Nowicjusz

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 01 01 2007
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

21 Maj 2018, 12:04

Jak dla mnie takie raporty zawsze się opłacają więc jak masz taką opcję to bierz... Lepiej wydać teraz 4-5 stówek na raport niż potem po kilka tysięcy na naprawę już po zakupie...
czarny666
Nowicjusz

Miejscowość: Gdańska
Prawo jazdy od: 10 11 2000
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: VW

22 Maj 2018, 11:03

czarny666 napisał(a):Jak dla mnie takie raporty zawsze się opłacają więc jak masz taką opcję to bierz... Lepiej wydać teraz 4-5 stówek na raport niż potem po kilka tysięcy na naprawę już po zakupie...

A to się całkowicie zgadzam. Zresztą ja jestem tego żywym przykładem. Dawno temu to właśnie dzięki autotesto nie kupiłem szrota. Oczywiście handlarz sobie w ogłoszeniu nieźle naściemniał, a mi się nie chciało jechać oglądać bo miałem 350 km. Ale przez to, że auta szukałem już jakiś czas, i w końcu trafiło się takie jakie chciałem, to postanowiłem, że chcę żeby je sprawdzili. No i grubo bym popłynął jakbym kupił.
stig01
Nowicjusz

Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy od: 01 01 2007
Auto: Golf IV
Silnik: 1.9 TDI 110KM
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

22 Maj 2018, 14:19

Zdecydowałem, że faktycznie wezmę tą opcję z podłączeniem do kompa. Bo w sumie jak to przemyślałem, to to cenowo nie jest wcale aż taka wielka różnica, a jednak wolę sprawdzić wszystko. Naczytałem się też sporo różnych historii w necie, na ten temat, jak ktoś kupił auto bez sprawdzenia, dlatego wolę tego uniknąć.
F1 FAN
RC Auto Fant
Janik
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pierwsze elektronicznie sterowane zawieszenie Pierwsze elektronicznie sterowane zawieszenie
    TEMS – pierwsze elektronicznie sterowane zawieszenie – Toyota Soarer – luty 1983. Obecnie trudno wyobrazić sobie samochód o wysokich osiągach bez elektronicznego systemu sterowania parametrami zawieszenia. ...
    Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200 Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200
    Dwie firmy ze stanu Tennessee podjęły współpracę nad stworzeniem modelu Gibson/Nissan NV200 TM Compact Cargo, który został zaprezentowany podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku. ...

•