Wypowiedzenie OC przy zakupie używanego auta

Wypowiedzenie OC przy zakupie używanego auta

20 Lip 2012, 12:20

Sprawa wygląda tak:
przy zakupie uzywanego auta, podpisałem od razu takie oświadczenie, że będę ubezpieczał samochód na siebie i dzięki temu stary właściciel dostanie zwrot jakiejś części składki. Pytanie jednak: od kiedy to ubezpieczenie przestaje działać? Mam normalnie miesiąc? Przecież wiadomo, że najpierw muszę iść go przerejestrować, a stary właściciel mógł równie dobrze zanieść to pisemko jeszcze tego samego dnia, więc chyba automatycznie nie jest wyłączane to ubezpieczenie?

e: poszperałem trochę i znalazłem kilka wypowiedzi na forum, że podpisując mu to w dniu kupna, jeszcze miesiąc obowiązuje to ubezpieczenie, ale jakby ktoś mógł to prosiłbym jeszcze o potwierdzenie tej informacji, przez kogoś w 100% pewnego.

Aha i bym był zapomniał: oczywiście dostałem ten druczek o ważności polisy
blaise101
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 Lip 2012, 12:13
Prawo jazdy od: 01 01 2012

Re: Wypowiedzenie OC przy zakupie używanego auta

21 Lip 2012, 22:15

Jak dla mnie to polisa jest ważna do końca, czy do daty na polisie. Ty masz 30 dni aby się zastanowić, czy chcesz kontynuować polisę u tego ubezpieczyciela, czy przenosisz się do innego. Natomiast zwrot kasy dla poprzedniego włąściciela to tylko zwrot kasy. Pamiętaj, że można wykupić polisę, ale za nią nie zapłacić (albo zapłacić tylko jedną część), a to wcale nie oznacza, że polisa nie jest ważna. To jest tylko kwestia wyegzekwowania należnych pieniędzy.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725
Rejestracja: 15 Sty 2008, 19:53
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Lexus LS z układem Climate Concierge Lexus LS z układem Climate Concierge
  Układ Climate Concierge – pierwszy na świecie kompleksowy system nadzorowania klimatu w kabinie samochodu. Nowy LS wyposażony jest w mnóstwo zaawansowanych technicznie urządzeń pokładowych, do minimum ograniczających ...
  Superb w nowym stylu Superb w nowym stylu
  Nowy Superb wprowadza ŠKODĘ na kolejny poziom w wielkim stylu. Nieziemski design rozpoczyna nową erę ŠKODY, czyniąc każdą podróż wyjątkowym wydarzeniem, a klasa premium właśnie stała się dostępna. Nowa ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • VW Passat CC
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   Autosacrum 2009
   Jaguar