Kupno auta i wypowiedzenie polisy oc

Kupno auta i wypowiedzenie polisy oc

03 Mar 2011, 14:37

Ja mam takie pytanko:

.kupiłem samochód, oc sie skończyło akurat tydzien pozniej niz go kupiłem, dzisiaj w dzien zakończenia polisy oc poszedłem do ubezpieczalni zeby dac wypowiedzenie Polisy.

1.Pani w ubezpieczalni powiedziała mi ze moge jezdzić jesczze 30 dni samochodem od daty zakupu, tak jakby bez OC , czy to jest potwierdzona informacja wie ktos moze ??

2.Czy jezeli sprzedam samochód w ciągu tych 30 dni to nastpeny własciciel tez moze jezdzic 30 dni od daty powiązania ze mną umowy ??

Dziekuje i Pozdrawiam
Klops546
Nowicjusz

Miejscowość: Zielona Góra

Re: Kupno auta i wypowiedzenie polisy oc

06 Mar 2011, 18:08

Myślę, że Pani nie miała racji chyba, że
polisa automatycznie się przedłuży na ten czas.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

Re: Kupno auta i wypowiedzenie polisy oc

09 Mar 2011, 12:05

Klops546 napisał(a):1.Pani w ubezpieczalni powiedziała mi ze moge jezdzić jesczze 30 dni samochodem od daty zakupu, tak jakby bez OC , czy to jest potwierdzona informacja wie ktos moze ??

W tym wypadku pani miała rację.
Przepisy gwarantują Ci możliwość jazdy na ubezpieczeniu poprzedniego właściciela do 30 dni od dnia zakupu. Kończące się ubezpieczenie nie ma znaczenia - za okres który minął pomiędzy końcem ubezpieczenia (np. 5 dni po zakupie) a upływem tych 30 dni powinien zapłacić poprzedni właściciel. W większości przypadków nie ma takiej potrzeby bo ubezpieczyciel uznaje, że cała procedura jest dla niego nieopłacalna.

Nawet jeśli wypowiesz ubezpieczenie w dniu zakupu, to ubezpieczyciel rozwiąże tę umowę po 30 dniach od zakupu.
unknownman
Początkujący

Miejscowość: Lublin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi Mirage debiutuje w Japonii Mitsubishi Mirage debiutuje w Japonii
    Nowy Mitsubishi Mirage to globalny, nieduży samochód, który z założenia jest paliwooszczędny, niedrogi i kompaktowy (łatwy w prowadzeniu), czym spełniać ma wszelkie wymagania stawiane kompaktom zarówno ...
    Koncepcyjne opony bez powietrza od Toyoty Koncepcyjne opony bez powietrza od Toyoty
    Toyota Motor Corporation pracuje nad pełnymi oponami, które mają obniżyć masę samochodów i poprawić osiągi. Opony pozbawione powietrza są opracowywane z myślą o autach elektrycznych i wodorowych. Toyota zaprezentowała ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Autosacrum 2009
      GTP Light
      Jaguar