Jaki samochód kupić?

29 Wrz 2016, 18:51

Cześć,

tak niefortunnie się złożyło że miałem dzisiaj kolizję drogową na czym ucierpiał mój 18 letni Mitsubishi Lancer. Niestety nie opłaca mi się w niego wkładać pieniędzy dlatego rozglądam się za czymś nowym. Doradzicie?

Budzet do 8 000 zł, preferowane samochody niemieckie, Paliwo+LPG, produkcja po 2000 roku, mieszkam w Krakowie jeśli może to w czymś pomóc :)
Siwaczysko
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 18 11 2009
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Nie mam
Silnik: 1,3

29 Wrz 2016, 19:01

okeeej ale brak podstaw np:

Ile bedziesz robic km rocznie
jaka pojemnosc/moc
jaki segment: male pierdziki itd.
wyposazenie
jakies preferencje swoje podaj a nie ... kto ma pomoc jak nie wie w czym kup sobie tico tez jest do 8k i w gazie znajdziesz. nie atakuje tylko pokazuje o co mi chodzi
Damiankox
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 08 09 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Omega
Silnik: 2.2 dti
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

29 Wrz 2016, 19:08

Jasne, rozumiem:)

Moc 2.0 to dla mnie max, pierdziki tez odpadają. Celuje bardziej coś w czterodrzwiowego, wyposazenie to oprócz klimy i elektronicznych szyb nie potrzeba mi specjalnie czegoś więcej. Rocznie 5tys km to też maksimum. Kombi też odpadają - preferuje sedany. Jak jeszcze czegoś potrzeba to śmiało, odpowiem:)
Siwaczysko
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 18 11 2009
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Nie mam
Silnik: 1,3

29 Wrz 2016, 19:15

hmm pewnie ekonomiczne i w miare bezawaryjne w sumie to milion tematów takich jest ;)
dalej w japońską motoryzacje celujesz czy raczej otwarty na propozycje?
wiesz zawsze jak ktoś pyta mnie nie wiem co kupić zreszta sam tak robię, wpisuje na allegro czy olx wszystkie parametry które mnie interesują, zaznaczam od ceny najwyższej, jeżeli znajde samochód ktory podoba mi się z wyglądu (ok 3 samochodów) wklejam linki z ogloszeniami, pytam o sprawy techniczne jak to sie sprawuje właśnie tutaj na forum oraz czytam na forach danej marki o interesującym mnie modelu(tym sposobem jestem zarejestrowany na każdym forum :lol: )
Damiankox
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 08 09 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Omega
Silnik: 2.2 dti
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

29 Wrz 2016, 19:21

Ja znalazłem póki co audi [link do oferty na Olx wygasł]
tak wiem, rozni sie troche od tego co napisalem wczesniej:)

ale też jestem raczej zielony w kwestiach technicznych. Nie wiem jak drogie byłoby utrzymanie danego samochodu. Celuje bardziej w coś niemieckiego, ale jestem oczywiście otwarty na inne propozycje :)
Siwaczysko
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 18 11 2009
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Nie mam
Silnik: 1,3

29 Wrz 2016, 19:26

czy naprawdę kupiłbyś taki samochód? on do rejestracji jest pozatym czytając opis mam dość ;)

"Gotowy do podróży dookoła świata. Pupa jak Jenifer Lopez.
Doda Ci pewności siebie i podwyższy Twoją samoocenę.
Angela Merkel i Donald Tusk też jeżdżą Audi.

MA SWOJA MOC TOTALNY KOZAK TOTALNY GANGSTER"

jakiś pajac boze :D szczerze nie mialem stycznosci z 2.8 nie wiem jak to wyglada z awaryjnościa ale na pewno tanio nie jest

zobacz na omegi, mnie moj diesel naprawdde mało kosztuje z checia wymienilbym na benzyne gaz ze wzgledu na moje przebiegi, nie wiem czy kupilem zadbana czy jak ale po 2 latach w zawieszeniu wymienilem drązek tylko no i szykuja sie tarcze z klockami. a 2.5 czy 2.6 lub 3.0 czy 3.2 sa udanymi jednostkami grunt to nie kupic zajezdzone zreszta jak z kazdym samochodem
Damiankox
Nowicjusz
 
Posty: 28
Prawo jazdy: 08 09 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Opel Omega
Silnik: 2.2 dti
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Mirai - 1000 km zasięgu w następnej dekadzie
    Toyota realizuje ambitne plany rozwoju bezemisyjnego transportu opartego na wodorze. Jak donosi Reuters, firma podwaja inwestycje w samochody z wodorowymi ogniwami paliwowymi (FCV). W planach są nowe modele aut osobowych ...
    Ciągniki balastowe z siłą uciągu lokomotywy!
    Najważniejszym parametrem ciągnika balastowego jest siła uciągu. Jest ona uzależniona nie tylko od mocy silnika, ale także od tego, jak skutecznie jest przekazywana na osie ciągnika – te zaś muszą mieć zapewniony stały ...

29 Wrz 2016, 20:28

To Audi to jakiś ulep. 10k wyświetleń i nadal wisi?
No i tanio w eksploatacji nie będzie - zawieszenie, rozrząd, spalanie
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

29 Wrz 2016, 20:34

Siwaczysko napisał(a): Nie wiem jak drogie byłoby utrzymanie danego samochodu. Celuje bardziej w coś niemieckiego

Przy Twoim budżecie niemieckie V6ki to jak strzał nawet nie w kolano ale w czoło... :lol:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

29 Wrz 2016, 21:01

Dlatego też zalozylem temat zeby wysluchac rad i opinii :)
Siwaczysko
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 18 11 2009
Przebieg/rok: 4tys. km
Auto: Nie mam
Silnik: 1,3

29 Wrz 2016, 21:07

Przy budżecie 8 tys zł, to jedynie jakieś A4 1,6 lub 1,8 albo A3, z lat 90.
Poza tym Lancer to był segment kompaktowy to teraz chcesz iść w segment E?

A co do tego opisu to fakt trochę gość poleciał z poezją :yes: ale no w sumie Donald Tusk jeździ Audi A8 3,0 tdi bodajże, z resztą grupa VW gość na salonach u zachodnich polityków, z resztą u nas też.
Łokoj
Początkujący
 
Posty: 124
Prawo jazdy: 17 10 2005
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

29 Wrz 2016, 22:00

Łokoj napisał(a):Donald Tusk jeździ Audi A8 3,0 tdi bodajże, z resztą grupa VW gość na salonach u zachodnich polityków, z resztą u nas też.


To ja zadam Ci pytanie skąd jest Pani Merkel... :?:
To się nazywa "czuć pismo nosem"...
Jak będziesz czytać jakieś kolorowe pisemko i okazałoby się że na 10aut 9 jest z DE to sprawdź wydawce i "poczuj pismo nosem" :ok:

A zwróciłeś uwagę że chwile po wybuchu afery ze śmierdziuchami grupy wieś. pojawił się golf na prund zgadnij czemu???

A jak będziesz czytać wyniki sprzedażowe to zwróć uwagę jak jest przedstawiany sukces vieśvagen a jak sprzedaż innych aut...

Ogólnie jest to tzw. ściema w której vw jest mistrzem :twisted:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

29 Wrz 2016, 22:27

szybki napisał(a): zwróciłeś uwagę że chwile po wybuchu afery ze śmierdziuchami grupy wieś. pojawił się golf na prund zgadnij czemu???
dzisiaj przeczytałem info, że Janusze unieśli się honorem i wystosowali pozew zbiorowy do VAG za Dieselgate :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

29 Wrz 2016, 22:39

szybki napisał(a):To ja zadam Ci pytanie skąd jest Pani Merkel...
To się nazywa "czuć pismo nosem"...
Jak będziesz czytać jakieś kolorowe pisemko i okazałoby się że na 10aut 9 jest z DE to sprawdź wydawce i "poczuj pismo nosem"

A zwróciłeś uwagę że chwile po wybuchu afery ze śmierdziuchami grupy wieś. pojawił się golf na prund zgadnij czemu???

A jak będziesz czytać wyniki sprzedażowe to zwróć uwagę jak jest przedstawiany sukces vieśvagen a jak sprzedaż innych aut...

Ogólnie jest to tzw. ściema w której vw jest mistrzem


Ale że tak zapytam o co chodzi? bo się pogubiłem? autor wkleił link do A6 w ofercie której handlarz niczym poeta opowiada różności m.in. o tym że Tusk czy Merkel tez jeżdzą Audi, no ale taka prawda, oglądałeś kiedyś szczyt w Unii zjazd głów państw? widziałeś jakei tam marki kólują? widziałeś tam Lagunę chociaż jedną? albo Accorda?
No raczej nie Superby, Passaty A6, A8 itd..do tego BMW 7 np..Mercedesy s..itd

Nie wiem o chodzi z jaką ściema, gdzie skąd kto pochodzi..
Np prezes Jarosław jeździł chba Saabem a teraz ma Superba 4x4 2,0 TSI 200 KM DSG itd..
No świat polityki jeździ autami z grupy VW tymi bardziej prestiżowymi, wiadomo Fabią ani Polo raczej nie.
Łokoj
Początkujący
 
Posty: 124
Prawo jazdy: 17 10 2005
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Skoda Fabia
Silnik: 1,4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

30 Wrz 2016, 09:51

Łokoj napisał(a):Ale że tak zapytam o co chodzi? bo się pogubiłem? autor wkleił link do A6 w ofercie której handlarz niczym poeta opowiada różności m.in. o tym że Tusk czy Merkel tez jeżdzą Audi, no ale taka prawda, oglądałeś kiedyś szczyt w Unii zjazd głów państw? widziałeś jakei tam marki kólują? widziałeś tam Lagunę chociaż jedną? albo Accorda?
No raczej nie Superby, Passaty A6, A8 itd..do tego BMW 7 np..Mercedesy s..itd

Nie wiem o chodzi z jaką ściema, gdzie skąd kto pochodzi..
Np prezes Jarosław jeździł chba Saabem a teraz ma Superba 4x4 2,0 TSI 200 KM DSG itd..
No świat polityki jeździ autami z grupy VW tymi bardziej prestiżowymi, wiadomo Fabią ani Polo raczej nie.

Miałem Ci więcej napisać ale byłby to elaborat więc pomyśl:

Jak widzisz reklamę banku i kredytu mieszkaniowego to co masz przed oczami :?:
Jak widzisz uśmiechniętą rodzinę na tle pięknego domu to czego to będzie reklama ałdi r8 czy passata kombi tdi... :ok: :?:
A jak myślisz po co powstają wersje samochodów do których się dokłada :?:
A jak myślisz czemu we francji nie ma praktycznie aut niemieckich chyba że na taxi u murzyna :?:

Pewne ruchy są czysto marketingowe, biznesowe i polityczne a Ty tego nie widzisz bo tylko odbierasz to co masz podane na tacy... czyli tą rodzinkę z psem i na tle domku... i bidoku myślisz że to tak wygląda :D


Więc od strony marketingowej ściemy grupa jest perfekcyjna a ludziska się łapią :lol:
Tylko nie mów że się nie łapią bo Ty i Twoi fanboje jesteście żywym przykładem na to...
A jak się zadaje Wam konkretne pytania to cisza...

p.s.

Nawet danymi sprzedażowymi potrafią manipulować no ale zazwyczaj fanboje tak globalnie nie interesują się motoryzacją bo 1,4tsi jest już poprawiony :ok: :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Wrz 2016, 12:28

Łokoj napisał(a): widziałeś jakei tam marki kólują? widziałeś tam Lagunę chociaż jedną? albo Accorda?
No raczej nie Superby, Passaty A6, A8 itd..do tego BMW 7 np..Mercedesy s..itd
prezydent Francji jeździ DS5 :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004