Jaki samochód średniej klasy za 30000 ?

12 Paź 2008, 18:18

Witam mam zamiar kupić samochód za 30 tysięcy , może macie jakieś pewniaki z klasy średniej ?
slawek31
Nowicjusz
 
Posty: 16

12 Paź 2008, 19:16

Możesz śmiało rozglądać się za :
BMW E46
[link do oferty na Allegro wygasł] - silnik 2.0 diesel jest oszczędny, trwały i do tego zapewnia niezłe osiągi
[link do oferty na Allegro wygasł] - Jeśli lubisz szybszą jazdę to ten silniczek powinien się znakomicie sprawdzić. Osiągi super i do tego spalanie jak na tą moc nie jest za duże.

Toyota Avensis
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - Silnik 2.0 D4D bardzo udana jednostka. Zapewnia dobre osiągi i spalanie na niskim poziomie

Volkswagen Passat
[link do oferty na Allegro wygasł] - Silnik 1.9 tdi dużo bardziej udany od 2.5, a w tym samochodze najlepiej sprawdza sie z mocą 130 km
Marzenie - Zobaczyć w swoim garażu :
BMW M3
Audi RS6
Dodge Charger 1967r.
siara94
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Łódź

12 Paź 2008, 19:41

Mam możliwość przywieżć to auto z zagranicy to trochę daje większy wybór , co możecie powiedzieć o --mazda 6 2003 , bmw e 46 2002 , mercedes c klasa 2001 , vw passat b5 fl po lifcie , audi a 4 2002 po lifcie , opel signum lub wectra c . CHODZI GŁÓWNIE O TE Z SILNIKAMI DIESLA Jaki według was będzie najlepszy pod względem awaryjności i wyglądu
slawek31
Nowicjusz
 
Posty: 16

13 Paź 2008, 09:33

Z tych co napisales ja wybralem Vectre C. Zastanawialem sie tez na e46 i mazda 6. Mazda dobry wobor ale w tej cenie bedzie to auto z duzym przebiegiem. Stad moja decyzja o Vektrze. Szukalem samochodu z maxymalnym przebiegiem 100 tys. BMW tez spoko opcja ale spore koszty ubezpieczenia i czesci. I wg mnie Vectra C lepiej jednak sie prezentuje. Chyba ze znajdziesz mazde 6 z malym przebiegiem to jak najbardziej polecam. Super samochodzik. Wiem bo jezdzilem nim kilka miesiecy. Niestety byl wypozyczony :( Szkoda troche wydac 30 tys na samochod z wielkim przebiegiem. Tyle ze ta Vectra w benzynie ale to akurat da sie przezyc. Pozdrawiam.
Peterp079
Nowicjusz
 
Posty: 20

14 Paź 2008, 11:06

Też byłem zdecydowany na mazdę 6 ale na forach pisze że łapie ją korozja jakie są wasze doświadczenia z tym modelem czy rzeczywiście rdzewieje ?
A co myślicie o oplu signum ?
slawek31
Nowicjusz
 
Posty: 16

14 Paź 2008, 13:01

Signum w tej cenie to bedzie olbrzymi przebieg i raczej bite. Ja znalazlem vectre spoko za wlasnie 30 tys tyle z w benzynce. Ale nieszkodzi. Nie pali duzo. Natomiast Signum z silnikiem 2.2 dti potrafi zjesc ok. 8.5 litra po miescie. Wiem bo rozmawialem z mechanikami z ASO. O korozji w Maździe pierwsze sysze. Chyba ze tez byla wczesniej bita i zle zrobiona tanim kosztem.
Peterp079
Nowicjusz
 
Posty: 20
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kalkulator LPG
    Kkalkulator pozwala obliczyć szacunkową różnicę w kosztach eksploatacji samochodu w zależności od zasilania silnika benzyną, a gazem (LPG). Na podstawie danych wprowadzonych do formularza obliczymy przyblizony czas ...

14 Paź 2008, 18:21

nie bierz opla... sa slabo wykonane. pomyslalbym raczej o audi, bmw, mercedes ze wskazaniem na audi. Fajne, dobrze wykonane i z fajnymi silnikami i nie sa takie drogie...
muzzy33
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Miejscowość: Wrocław

14 Paź 2008, 18:56

muzzy33 napisał(a):nie bierz opla... sa slabo wykonane. pomyslalbym raczej o audi, bmw, mercedes ze wskazaniem na audi. Fajne, dobrze wykonane i z fajnymi silnikami i nie sa takie drogie...

A ja byłbym za Mercedesem, myśle że wykończeniem przewyższa Audi.
Tylko że te nowe Merce to już nie to samo co kiedyś.
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

14 Paź 2008, 19:25

faktycznie dzisiejsze merce to juz nie te merce :)
muzzy33
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Miejscowość: Wrocław

14 Paź 2008, 20:55

Co do mazdy i korozji to poczytajcie tu [http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=40427] myślę też nad audi a4 a opla signum do 30000 nie trudno kupić i toz rozsądnym przebiegiem do 100000 km w niemczech zobaczcie na mobile.de
slawek31
Nowicjusz
 
Posty: 16

14 Paź 2008, 21:25

Audi A4 dobry wybór, jeśli masz zamiar kupywać diesla to rozsądnym przebiegiem będzie 200tys.km, 100tys.km ciężko znaleźć coś w dieslu w Niemczech, bo kto kupuje diesla żeby tylko do kościoła i z powrotem jeździć??? Pamiętaj aby samochód był bezwypadkowy w 100%, to najważniejsze i oczywiście żeby był sprawny technicznie, bo drobne usterki można wybaczyć ale nie te poważne. Szukaj auta serwisowanego, wtedy wiesz że ktoś kiedyś dbał o ten samochód i ma autentyczny przebieg.
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

14 Paź 2008, 21:40

Jesli szukasz auta w niemczech to z tego co wiem to im dalej na zachod tym mniej przebrane egzemplarze. Moze to troche komplikowac zakup ze wzgledu na odleglosc ale moze sie to tez oplacic...
muzzy33
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 96
Miejscowość: Wrocław

14 Paź 2008, 21:51

muzzy33 napisał(a):Jesli szukasz auta w niemczech to z tego co wiem to im dalej na zachod tym mniej przebrane egzemplarze. Moze to troche komplikowac zakup ze wzgledu na odleglosc ale moze sie to tez oplacic...

Byś się zdziwił :lol: mój ojciec mieszka na zachodzie w Niemczech i też nie ma wyboru w samochodach, a diesle są dosyć drogie. Ale jednak zawsze jest jakiś wybór większy na zachodzie to prawda. Jednak jak coś jest taniego w dieslu w ogłoszeniu to już zapewne tego nie ma, bo albo kupi Turek albo Polak. Ale przeważnie ten pierwszy, Turki wszystko kupują.
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

15 Paź 2008, 07:03

Zdecydowanie polecam mazda6, jest to najmniej awaryjne auto
fokus
Nowicjusz
 
Posty: 1