Auto za 15 tys. zł bez opłat z Litwy

14 Paź 2008, 19:48

Witam,

Za kilka dni jadę na największą giełdę samochodową na Litwę (ok. 6000 aut do możliwego zakupu, średnio 30% taniej niż w Polsce) w celu nabycia samochodu - korzystam z pośrednika, ktory trudni sie tego typu wyjazdami (ma służyć pomocą w załatwianiu wszystkich wymaganych formalności, pomocą przy sprawdzaniu pod względem technicznym auta itp.). Interesuje mnie zakup samochodu z rocznika 2000-2001 najlepiej w dizlu za 15 tys. zł. no jak bedize dobra okazja to zawsze mogę dorzucić z 2 tys. ale ta kasa raczej jest przeznaczona na rejestrację pojazdu. To będzie moje pierwsze auto więc chcę uzyskac wszystkie możliwe rady od Was, które mogą być dla mnie istotne. Chcę również znać wasze sugestie na temat jaki najlepiej samochód kupić za taką cenę. Zastanawiam sie między: Alfa Romeo 156 (ale podobno bardzo awaryjne samochody) BMW 3 (najchetniej posiadałbym ten wóz ale za taką cene raczej to niemożliwe i ma napęd na tył co w zimę utrudnia prowadzenie:/), Citroen C5 (niewiadoma jak dla mnie), Ford Focus (bardzo rdzewieje, nie wiem czy to prawda ale jak tak to duży minus), Ford Mondeo (znajomy twierdzi, że nigdy wiecej nowego za taką kase nie kupilby bo ciągle mu się psuł i ma już go dosyć i nikomu nie poleca), Lancia Lybra (nie wiem co myśleć o tym autku ogólnie podoba mi się), Nissan Primera ( nic o tym samochodzie nie wiem ale chyba za tą cenę nie kupię), Opel Astra II ( wszyscy mi polecają ale jestem znudzony tym samochodzem gdyż rodzice posiadali astre I), Peugoeot 307 (skłaniam się ku temu samochodowi), Rover 45 (słaba marka), Rover 75 (spełnienei moich marzeń ale czy dobry wybór pod względem awarynjości i części raczej chyba bardzo ryzykowny zakup chcę znac waszą opinie tym bardziej, że kolegi znajomy kupił go i zaraz po zakupie szybciej puścił w ludzi), Seat Toledo (najbardziej nastawiam się że własnie kupię ten samochodzik ale czy będzie to dobry wybór), Skoda Octavia (ojciec twierdzi, ze tylko kupywałby ten samochód a dla mnie przestażałe wzornictwo), WV Passat ( ale czy będzie za taką cenę) no i jeszcze Fiat Stilo, Mazda 626, Seat Leon i jeszcze jakieś volvo może zostaje. Może macie jakiś fajny samochód do zaproponowania dla mnie czy też oznajmijcie, ktory z tych wyżej wymienionych najlepiej wybrać? Chciałbym uzyskać poradę co do ubezpieczenia OC jakie najlepiej wybrać, w jakiej firmie jak mam poniżej 25 roku życia i chcę rejestrować samochodu na siebie choć jak byłoby wyjątkowo opłacalne to biorę pod uwagę inne możliwości bo w rodzinie mamy zarejestrowany jeden samochód na mamę, a ojciec jest współwłaścicielem i są wypracowane odpowiednie zniżki.
sosiedad
Nowicjusz
 
Posty: 1

15 Paź 2008, 00:27

Sam mam Astrę II w mniej więcej tym przedziale cenowym, więc może dlatego będę chwalił, ale dla mnie to auto jest optymalne. Silnik 1.4 (90 KM) daje sobie z Astra spokojnie radę. Być może lepszym wyborem jest silnik 1.6, który ma 10 KM więcej, a spalanie praktycznie takie samo.

Fakt - auto w środku jest nudne, szare. Plastiki do najwyższej klasy nie należą i jak ktoś oczekuje jakości Audi to się przejedzie na tym. Mnie nie przeszkadza, bo ostatnimi samochodami był np. Fiat Cinquecento któremu do Astry w ogóle nie przystoi startować.

Bardzo fajną propozycją jest też Seat Leon, choć niedawno w tym dziale był temat i opinia uzytkownika, który zrównał Leona z błotem... .
Mozna też startować na auto takie jak Audi A4, albo VW Passat B5, ale w benzynie. Nie wiem czy dieselka dobrego dostaniesz w tej kwocie. Bo na pewno jakieś będą, ale jakieś, a dobre to róznica.


Alfy Romeo bym nie ruszał, podobnie Lancii i francuzów. Chyba, że naprawde jakieś super egzemplarze znajdziesz.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725