Jaki samochód wybrać ????

11 Mar 2011, 10:23

Witam,

Mam zamiar kupić samochód w związku z tym mam pytanie.
Kwota - tak mniej więcej do 20000 pln i raczej nie chciałbym jej przekroczyć. Wybrałem sobie kilka modeli, które zwróciły moją uwagę. Jeżeli chodzi o moje potrzeby.. Musi mieć trochę pod maską, co bym się nie stresował przy wyprzedzaniu, w miarę ekonomiczny i praktyczny (wakacje itp itd).
A oto lista wybranych przeze mnie modeli:
- Ford Mondeo mk3
- Seat Toledo II
- Bmw E46 -seria 3
- VW Bora
- Rover 75
- audi a4
- volvo v40/s40
- ford focus

Dodam,że interesuję mnie diesel.
Jeżeli ktoś ma jakieś inne propozycje, uwagi bądź podpowiedzi, byłbym wdzięczny za pomoc.

Co polecacie, a co odradzacie ?
Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
ugibugi
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa

11 Mar 2011, 12:18

Z tych co podałeś i z preferencji jakie nakreśliłeś sądzę,że najbardziej się nada E46.
Następny w kolejce jest mk3.
Toledo nie spełni Twoich oczekiwań "na wakacje" (już lepiej Octavia kombi).Podobnie Bora...z tym,że za takie samo auto jak Toledo zapłacisz "za znaczek" VW...
Rover...nie ma nawet tematu z "wynalazkiem"..!
Audi A4-fajne ale może być nieco stare.
V40,to udaje tylko kombi a w rzeczywistości to małe auto z drogimi częściami i do tego chcesz diesla czyli raczej w tej kwocie pod maską będzie wkładany tam diesel od Renault.
Focus II ..cóż może mógłby i być ale nie w dieslu i nie 1,6 TDCi (tak naprawdę to francuski silnik HDI od PSA) z drogimi naprawami osprzętu jak koło dwumasowe,czy PDF.(wersja 109KM).
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

11 Mar 2011, 13:21

wielkie dzięki Artur !!! bardzo mi pomogłeś...
a może ktoś jeszcze ma jakieś zdanie na ten temat ?:)

Pozdrawiam
ugibugi
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa

11 Mar 2011, 13:21

Rover 75 nie jest wynalazkiem chyba pomyliłeś z innymi modelami Rovera , w dislu 75 jest dobrym i komfortowym autem ,trudnością będzie natomiast sprzedaż tego auta właśnie z powodów nie załużonych złych opinii ,plusem jest że kupisz go relatywnie tanio .
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

11 Mar 2011, 13:28

z tymi roverami to już różne opinie słyszałem.. i właśnie dlatego się go obawiam.. co prawda wygląd ma według ponadczasowy, ale nie chciałbym,żeby to była skarbonka.. chyba mnie rozumiecie..
ugibugi
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Warszawa

11 Mar 2011, 17:27

Ja polecam BMW lub Rovera. BMW napęd na tył, dobre materiały, dobre prowadzenie.
Rover jest na płycie podłogowej BMW wiec jest to spory plus, Silnik chyba tez od BMW i super wygląd. Jest to taka mała limuzyna i auto wyróznia się na drodze.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Circle K zawiesza działalność w Rosji
    Właściciel sieci stacji Circle K, kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard Inc. (Couche-Tard), jedna z największych na świecie firm działających w obszarze handlu detalicznego, podjęła decyzję o zawieszaniu działalności ...
    Lexus RX500h - czy taki samochód ma jakieś wady?
    Najmocniejsza hybryda w modelu RX to właśnie wersja 500h dysponująca silnikiem benzynowym i tu uwaga TURBO benzynowym! Przyzwyczailiśmy się że w samochodach tej marki występują silniki bez doładowania, a tu taka niespodzianka ...

21 Sie 2011, 20:13

Ja proponuje niemiecką motoryzacje :
- Volkswagen Passat (po lifcie) 1.9 TDI 131KM lub 2.5 V6 TDI 150/180KM
- Volkswagen Golf 1.9 TDI 131KM
- Volkswagen Bora 1.9TDI 131KM
- Audi A4 1.9TDI quattro 116KM lub 2.5 TDI quattro 150KM

Najbardziej sugerowałbym Vw Bore
maciek1203
Aktywny
 
Posty: 466
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Tarnobrzeg
Auto: Hyundai Pony
Silnik: 1.5 83KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1991