Jakie 4x4 do 35000 zł?

21 Mar 2017, 12:58

Witam wszystkich, zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy wyborze auta które chcę kupić w najbliższym czasie.

Mój budżet to max 35000 zł. Szukam wygodnego samochodu terenowego, jednak przez 80% czasu będzie on jeździł po asfalcie - dlatego zależy mi na jako takim komforcie. Nie zamierzam wjeżdżać tym autem w "ciężki" teren, nie będę uprawiał off-roadu.

Nie robię dużych przebiegów, więc jestem zdecydowany na benzynę, najlepiej z gazem.

Modele, którymi jestem zainteresowany:
1. Jeep Grand Cherokee WK
2. Suzuki Grand Vitara II
3. Toyota RAV4 III
4. Nissan Pathfinder (wiem że w opcję wchodzi tylko 2.5 diesel, ale bardzo podoba mi się ten model).

Czy należy obawiać się przeszłości Jeepa? Jakie są koszty utrzymania takiego auta?
Zawsze jeździłem z manualnymi skrzyniami - czy automat w Jeepie jest wadliwy? Czy ktoś mógłby napisać też coś na temat Nissana, czy w ogóle jest sens pakować się w ten model?

Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia, porady co do najlepszych silników, awaryjności tych samochodów itd. - bardzo proszę o pomoc.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam, Krzysztof
kazet102
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Audi A4 B5

21 Mar 2017, 14:28

Czyli szukasz SUVa.
Koszty utrzymania dużego SUVa są spore.
Od siebie polecam Lexusa RX300 bardzo mało problematyczny wóz ze stałym napędem na obie osie. Lepszy od Ravki.
Suzuki Grand Vitara II
Bardziej do spokojnej jazdy z silników 2,0 Pb. W teren da rade.
Pathfinder z tym dieslem to pewne kłopoty.
Jeep czirokez w grandzie opcja warta rozwagi. Z silników 3.7 V6.
Automaty sa trwałe. Przynajmniej te montowane we wcześniejszych wersjach z rzędową 4.0 nie stwarzały problemu.
Ogólnie przy zakupie takiego auta warto mieć kogoś kto zweryfikuje stan napędów, reduktora itd...
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Mar 2017, 16:05

Noisy, dzięki za odpowiedź. Lexus RX to rzeczywiście ciekawa alternatywa. Niestety, jest bardzo mało interesujących ogłoszeń w tym budżecie. Jeżeli chodzi o Jeepa, to rozglądam się właśnie za 3.7. Orientujesz się może jak wygląda sytuacja z częściami do tych aut? I czy to prawda, że silniki w układzie V są o wiele droższe w utrzymaniu i mogą być dużo bardziej problematyczne od zwykłych rzędówek? Mam pieniądze na utrzymanie takiego auta, ale nie chciałbym wpakować się w skarbonkę.
kazet102
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Audi A4 B5

21 Mar 2017, 16:14

kazet102 napisał(a):I czy to prawda, że silniki w układzie V są o wiele droższe w utrzymaniu i mogą być dużo bardziej problematyczne od zwykłych rzędówek?


Ciężko generalizować... Z założenia takie V8 musi być droższe od R4/R6 z racji większej ilości elementów, czyli jeśli mamy remont, to więcej tłoków, itp itd. Sama wymiana świec, oleju jest droższa. Droższy jest również serwis, więcej pasków/łańcuchów, napinaczy, sama robocizna droższa.

Ale z drugiej strony, takie duże, niewysilone "fałki" są bardziej żywotne, wytrzymałe i lepiej oddają moc. ;)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Mar 2017, 16:22

Galakty, dziękuję za opinię. Polecisz mi któryś konkretny model z aut którymi jestem zainteresowany?

Pozdrawiam
kazet102
Nowicjusz
 
Posty: 11
Auto: Audi A4 B5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda i 35 lat prototypu Furgonet
    Początek lat 80. to prawdziwy wysyp niewielkich konstrukcji o charakterze użytkowym, opartych o technikę popularnych modeli aut kompaktowych, a nawet miejskich. Budowa takiej odmiany już nie obniżała prestiżu wersji podstawowej, ...