Jakie auto do około 7k?

10 Paź 2010, 15:52

Witam! :)
Jestem początkującym kierowcą, chciałbym zainwestować w pierwsze w moim zyciu autko. Do wydania będe miał około 7tyś złotych.

Przyznam, ze nie bardzo mam jakąś wizję, więc prosiłbym o propozycję. Może civic? Mazda 323f? Audi 80? Lanos?

Szukam czegoś względnie znośnego wizualnie, w miarę taniego w utrzymaniu.
Co moglibyście polecic?

Pozdrawiam :)
novy154
Początkujący
 
Posty: 54
Miejscowość: Myszków

10 Paź 2010, 16:58

Jeśli ma być tanie w utrzymaniu to Lanos tylko z lpg.Ja osobiście w tej kwocie skłaniał bym sie ku Mazdzie 323F BA.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Paź 2010, 17:00

Bardzo mi się ta mazda podoba.
Ale jak wygląda kwestia z awaryjnością, dostępem do części? Ile takie coś pali po mieście/ w trasie?
novy154
Początkujący
 
Posty: 54
Miejscowość: Myszków

10 Paź 2010, 17:08

Jeśli trafisz na uszanowany egzemplarz to tam praktycznie nie ma sie co psuć.Pewnie słyszałes że do japonców są drogie części,otóż to błąd bo ceny są wmiare przystępne dla naszego portfela (ogólnie to nie ma tragedi) a części w dzisiejszych czasach są łatwo dostepne.A co do spalania to 323F z takim silnikiem jak w linku (czyli 1.5) w mieście zadowoli się 9-10l a w trasie jakieś 7l.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Paź 2010, 17:11

No to jeszcze kilka pytań:
Na co zwracać uwagę? Mam szukać jakiejś konkretnej wersji silnika etc? A może mógłbyś, w wolnej chwili oczywiście, rzucić przykładowymi egzemplarzami z otomoto czy innych serwisów, którymi byłoby warto się zainteresować?

Rozumiem, że kupno japonca w gazie to raczej paskudny pomysł?

I dalej, ile mnie wyniosą koszta OC takiego autka itp?

No i, czekam tez na jakieś inne alternatywy ;)

Ogólnie, to wielkie dzięki za szybką odpowiedź, pozdrawiam.
novy154
Początkujący
 
Posty: 54
Miejscowość: Myszków

10 Paź 2010, 19:15

novy154 napisał(a):No to jeszcze kilka pytań:
Na co zwracać uwagę? Mam szukać jakiejś konkretnej wersji silnika etc?

Bywa, że silniki 1.5L (Z5) mają problemy ze zbyt dużym spalaniem oleju, zapiekają się pierścienie tłokowe oraz zużywają uszczelniacze, ale wszystko zależy na jaki egzemplarz trafisz, jedni narzekają, a inni użytkują od lat i nic się nie dzieje. Jeśli już, to najlepiej szukać wersji po faceliftingu (silnik 1.5L posiada pasek rozrządu, zamiast łańcuszka jak było w wersji przed faceliftingiem), poprawili tam kilka rzeczy również w silniku 1.5L, ale do 7000zł trochę ciężko będzie znaleźć takową zadbaną, chociaż może się uda.


novy154 napisał(a):Rozumiem, że kupno japonca w gazie to raczej paskudny pomysł?

Czasami nie wiadomo w jakich warunkach taka instalacja była zakładana. To chyba największy ból kupowania "zagazowanych" samochodów.
W przypadku japońskich silników ze zmiennymi fazami rozrządu, warto jeszcze popytać (np. na forach) właścicieli gazowanych samochodów, jak się sprawują po kilkudziesięciu tysiącach przejechanych kilometrów, ponieważ różne opinie panują.


novy154 napisał(a):I dalej, ile mnie wyniosą koszta OC takiego autka itp?

Teoretycznie możesz sobie sprawdzić tutaj:
http://www.cuk.com.pl/
http://ipolisa.pl/kalkulator/

Jakby nie było, najlepiej ubezpieczać z kimś (np. z rodziny), kto ma wszystkie zniżki.
Ostatnio edytowany przez Hardaway, 10 Paź 2010, 21:18, edytowano w sumie 1 raz
Ktoś powinien usunąć internet i stworzyć go od nowa.
Hardaway
Początkujący
 
Posty: 118
Zdjęcia: 21

10 Paź 2010, 20:35

Z gazem w japońach bywa różnie,jedne jeżdzą bez problemu a drugie co chwile stoją u mechanika bo gniazda zaworów zazwyczaj lubią sie wypalać.A co do OC to jeśli bys takie 1.5 rejestrował na siebie (przyjmuje że nie masz żadnych zniżek) to w PZU zapłacisz ok.1200-1300zł.A co do innych alternatyw to może Citroen Xantia albo Xsara?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Paź 2010, 21:32

Fiat Marea 1.6 16v z LPG. Silnik bardzo dynamiczny. Miasto 10/trasa 6.5-7.5/średnio 8-8.5.
jacek04
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 153
Miejscowość: Kłodzko

10 Paź 2010, 21:33

Ja jeszcze bym dodał Fiata Brava 1.2 80KM,jeśli auto będzie głównie na miasto to wystarczy w zupełności.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Paź 2010, 14:38

Panowie, byłby ktoś tak miły, żeby rzucić okiem po otomoto w poszukiwaniu mazdy albo fiata brava?

Co sądzicie np o:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

Pozdrawiam :)
novy154
Początkujący
 
Posty: 54
Miejscowość: Myszków

13 Paź 2010, 15:29

Pierwsza Mazda wygląda ładnie ale ponad 3000wyświetleń i jeszcze jej nikt nie wziął,dziwne.
Druga widać że standartowo picowana na sprzedaż.W przebieg niewierz.
Pozatym obydwie są sprowadzone a więc do ceny trzeba będzie jeszcze doliczyć opłaty rejestracyjne ok.1500zł.

zobacz te:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
tylko wiadomo w przebieg niewierz
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Paź 2010, 16:37

A jeszcze pytanie co do alternatyw, co z Golfem III? Znośne auto?
novy154
Początkujący
 
Posty: 54
Miejscowość: Myszków

13 Paź 2010, 16:51

Dobre autko,mnóstwo części zamiennych i to za grosze i praktycznie na każdym szrocie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Paź 2010, 16:56

Golf III fajne autko do jezdzenia ;)


Ktoś wcześniej pisał o tym by brać z kimś ze znizkami. Dowiedz się jak w firmie, w której chcesz ubezpieczac, bo ogólnie się teraz wycwanili. Masz 60 % znizki za osobe ze znizkami i 60 % zwyzki za siebie. Wiec lepiej jest auto wziasc na kogos (ojca, matke) i po odpowiednim wieku zrobic sobie darowizne i zbierac znizki bez zwyzki ;)
bajla
Początkujący
 
Posty: 248
Miejscowość: Wrocław

13 Paź 2010, 17:06

No to teraz mam małą łamigłówkę, skusić się na japońca (mazda?) i w razie czego walczyć z dostępnością części, o gazie też mogę zapomniec, więc koszty eksploatacji chyba spore.

A może wziąć właśnie jakiegoś golfa czy fiata, w gazie?
novy154
Początkujący
 
Posty: 54
Miejscowość: Myszków