Jakie auto i w jakiej kwocie po Fiacie Bravo II?

07 Sie 2022, 15:24

Witam, posiadam fiata bravo II 1.4tjet z 2007 roku. Jestem jego właścicielem od dwóch lat. Zastanawiam się i prosiłym o Wasze opinie, w jakim budżecie szukać kolejnego auta aby opłacało się sprzedać bravo, kupić coś nowego i odczuć różnice? Zostanę raczej przy kompakcie dla rodziny 2+1. Rocznie ~12k km. Bravo mam w LPG więc odczuwalna różnica obecnie podczas tankowania. Zastanawiam się właśnie tak jak wczesniej wspomniałem jaki budżet i jakie auto wybrać... Narazie wstępnie myślę o zmianie auta ale chce określić budżet, czy 30/40/50 tyś zeby realnie opłacało się sprzedać bravo i kupić coś "lepszego".
FrostEvil121
Nowicjusz
 
Posty: 5

07 Sie 2022, 17:07

Zależy w jakiej kwestii chcesz poczuć różnicę. Bo jeśli chodzi ci o coś więcej niż zestaw głośnomówiący to takie 40-50+. A tak na serio to pomyśl czy warto w ogóle wydawać tyle kasy kiedy mało jeździsz
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

07 Sie 2022, 20:39

Jak dla mnie zmieniać to już na coś młodego, kilkuletniego. Chyba że Bravo się sypie i nie chcesz inwestować.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

07 Sie 2022, 20:47

Bravo ma się ok, tzn. nie ma tak że nie inwestuje bo już oprócz podstawowych rzeczy m. In. robiłem hamulce (komplet tarcz i klocków) wymiana świec, nowe opony więc inwestuje ciągle. Orientacyjnie wstępnie chciałem się dowiedzieć przy jakiej kwocie mógłbym ewentualnie myśleć o zmianie auta. Główne priorytety to wiek auta, lepszy komfort jazdy. Tak jak wcześniej myślałem to 50tys + żeby odczuć widoczna różnice
FrostEvil121
Nowicjusz
 
Posty: 5

08 Sie 2022, 07:00

Największą różnicą będą multimedia i mniejsze wyeksploatowanie. Czy warto musisz sobie sam odpowiedzieć
Trzeba też brać pod uwagę, że LPG to nowoczesnego auta już nie założysz (chyba, że do jakiegoś padła, które będzie sporo mniej dynamiczne niż t-jet) a i wymiany będą stosunkowo droższe

FrostEvil121 napisał(a):tzn. nie ma tak że nie inwestuje bo już oprócz podstawowych rzeczy m. In. robiłem hamulce (komplet tarcz i klocków) wymiana świec, nowe opony więc inwestuje ciągle.


Ale przecież to są "podstawowe rzeczy", jeździsz to się zużywają.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2388
Przebieg/rok: >50tys. km

08 Sie 2022, 07:48

Dzięki za odpowiedź. Wiem, że to podstawowe rzeczy, które podczas eksploatacji trzeba wymieniać.
Zdaje sobie sprawę też ze LGP odpada w nowszych autach. Z drugiej strony dynamiczność bravo mi odpowiada więc szukałbym coś podobnego więc tak jak mówisz na plus multimedia, młodsze, mniej wyeksploatowane ale minus droższe utrzymanie i pewnie droższe części. Zależy jeszcze jakie auto.
FrostEvil121
Nowicjusz
 
Posty: 5

08 Sie 2022, 07:58

Popatrz na Ceeda z T-GDI.

Ewentualnie Focus z EcoBoost, ale jakoś ten silnik do mnie nie przemawia.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

08 Sie 2022, 10:20

Po prostu zainteresuj się kompaktami z nowszych czasów typu Golf 7, Astra K, Focus 3, ewentualnie Tipo itd..
raczej różnice poczujesz bo Bravo to konstrukcja sprzed prawie 16 lat, do tego nowoczesne silniki może na wtrysku bezpośrednim ale z dużo lepszą reakcją na gaz z dolnych obrotów. Dla przykładu takie Audi A3 35 tfsi masz też 150 koni ale za to 250 Nm już od 1500 obrotów.

Z resztą nie potrzebujesz szaleństwa możesz nawet na takie 1,2 TSI zerknąć, natomiast szukanie silników pod lpg to by trzeba szukać jeszcze starych rozwiązać sprzed nastu-lat.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 653
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

08 Sie 2022, 11:59

@Trevor tak jak mówisz. z LPG na pewno rezygnacja jeśli chcę coś w miarę nowego. Popatrzę Wasze propozycję. I tak ta zmiana wcześniej niż za rok nie nastąpiłaby więc jest jeszcze troche czasu na przemyślenia.
FrostEvil121
Nowicjusz
 
Posty: 5