[15-20tys] Jakie auto, segment C i D?

16 Mar 2016, 13:02

Cześć
Rozglądam się za nowym autem dla rodziców. Sam mam już swojego faworyta, ale nie ukrywam, że z chęcią przeczytam inne propozycje w podobnej kwocie. Na czym mi konkretnie zależy:
- Cena do 15 - 20 tysięcy (najlepiej jakby zamknąć się w 16-17tys a resztę zostawić na naprawę)
- Wiek w granicach 9-11 lat
- Przebieg do 200 tys.
- Rozmiar auta mniejszy lub porównywalny do Peugeota 406
- Benzyna bądź diesel, bez różnicy
- Komfortowe/bezpieczne (młodsze i mniejsze auta z grupy B odpadają) i w miare dobrze wyposażone
- Niskie koszty eksploatacji, naprawy oraz mała awaryjność
- Nie zależy mi na względnie niskim spalaniu (obecne auto pali średnio 8l benzyny i nie jest to tragedia)
- Auto głównie do jazdy po małym mieście, weekendowo wyjazd do większego miasta, trzy/cztery razy w roku w dłuższą trasę

Aktualnie rodzice robią rocznie przebieg rzędu 10kkm, nie ukrywam, że zależy mi na ich bezpieczeństwie, więc nie chciałbym, żeby było to auto 'gołe' z polskiego salonu. Tak jak wspomniałem wcześniej, obecnie jeżdżą starą 406tką, aktualnie chciałbym, żeby nowe auto było o segment mniejsze lub podobnych rozmiarów co 406.

Z mojego 'researchu' głownym faworytem staje się Volvo V50/S40. Wszystkie sensownie wyglądające oferty na portalach ogłoszeniowych zazwyczaj zamykają się w kwocie 16,5tys zł. Wszystkie Volvo są elegancko wyposażone w rzeczy, które w innych autach nie były oferowane za dopłatą. Głównym problemem jest to, że 99% V50 posiada tylko silniki diesla (1.6 i 2.0) i nie jestem całkowicie zorientowany jak z ich trwałością.

Lista innych aut branych pod uwagę:
- Opel Astra H
- Ford Focus mkII
- Fiat Bravo
- Skoda Octavia 2
- Toyota Corolla E12
- Honda Civic VII

Nie ukrywam, że jestem otwarty na kazda propozycję. Z chęcią przeczytam co wy zaproponujecie w tym budżecie.
Pozdrawiam
serge9
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: xxx

16 Mar 2016, 17:18

serge9 napisał(a):- Wiek w granicach 9-11 lat
- Przebieg do 200 tys.

i potem się dziwią, że handlarze skręcają na tyle, bo Janusze boją się 200tys. km...
Kupujemy stanem nie rocznikiem i przebiegiem !

serge9 napisał(a):Aktualnie rodzice robią rocznie przebieg rzędu 10kkm

tylko benzyna wchodzi w grę

- Opel Astra H - z 1,8/125KM
- Ford Focus mkII - z 2,0
- Fiat Bravo - za mały budżet jak ma zostać na naprawy (czasem się trafi gołe 1,4)
- Skoda Octavia 2 0 - brak dobrych silników
- Toyota Corolla E12 - z 1,6
- Honda Civic VII - z 1,6
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Mar 2016, 17:24

Octavia 2 ma dobry silnik ale ze słabą dynamiką-1,6 MPi, wg mnie tutaj w tym przypadku sprawdzi się wystarczająco, w końcu w mieście teoretycznie jeździ się 50 km/h :D
Gorzej poza miastem ale z drugiej strony też pojedzie.

No i ja się nie zgodzę że nie jeździmy przebiegiem..to jest paradoks..stan = przebieg w 99%..nie da się założyć takich podzespołów jak fabryka dostawała od producenta, to co w handlu jest o 50% gorsze nawet te z górnej półki rzeczy. Znam przypadek fabrycznego akumulatora który w warunkach osiedlowych pod chmurka wytrzymał 9 lat..niech ktoś mi pokaże Bosche, Varty, Sznajdery które wytrzymają więcej niż 3-4 lata..
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

16 Mar 2016, 17:38

Lovato34 napisał(a):nie da się założyć takich podzespołów jak fabryka dostawała od producenta

Da się - takie części nazywamy na pierwszy montaż lub oryginał, bo praktycznie wszystkie są produkowane przez poddostawców, którzy je dalej potem produkują. Należy tylko uważać na podróbki.
Przebieg to fikcja zużycia, bo jeden będzie miał 100tys. i wytłuczone całe zawieszenie, niewymieniony rozrząd, łyse opony, a taki z 200tys. będzie miał zrobione wszystko na czas.
CO do wieku można polemizować, że wpływa na elementy gumowe czy blachę.


Lovato34 napisał(a):Znam przypadek fabrycznego akumulatora który w warunkach osiedlowych pod chmurka wytrzymał 9 lat..

mój poprzedni koreański wytrzymał 13 lat przy ciągłej jeździe na krótkich dystansach. I też Bosch dziś to chińszczyzna z zacną naklejką (sam mam 4-letniego) ;) Varty sa całkiem ok jeszcze ale nie o tym tu :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Mar 2016, 18:03

Ok ale uważasz ze jest ktoś taki kto kupuje w salonie auto, jeździ 8-10 lat i zamiast sprzedać najpierw go remontuje za 6-7 tys wszystko na oryginałach? Wątpię, to jest nieopłacalne, dostanie 20 tys za auto i zbywa następnemu a sobie kupuje nowy. Dlatego wg mnie przebieg jest istotny ale inna sprawa że ciężko dzisiaj dojść do tego ile jakie auto ma przejechane bo kręci się przebiegi, zataja wszystko itd..Ale tak jak mówię ja nie wierzę w to że auto z przebiegiem 200 tys ponad może reprezentować stan jak 50 tys.
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

16 Mar 2016, 18:15

Automat czy manual?
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V, '06 Laguna IIphII 2.0dCi
Jest: '06 Vel Satis 2.0T, '06 Laguna 2.0dCi 173KM GT
Roadkiller
Aktywny
 
Posty: 436
Zdjęcia: 4
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 173KM GT
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Już osiem wersji MINI dostępnych z napędem na cztery koła
    Wraz z trafiającym do sprzedaży w marcu nowym modelem MINI Paceman, oferta wersji MINI z napędem na cztery koła powiększy się do ośmiu, łącznie z dwiema wersjami John Cooper Works. Auta MINI od zawsze oferowały kierowcy niezrównaną ...
    Samochód wyścigowy niejedno ma imię
    Samochody wyścigowe to bardzo pojemna kategoria. Mamy w końcu otwarte auta Formuły 1, zaawansowane prototypy startujące w wyścigu Le Mans 24h czy konstrukcje bazujące na modelach, które znajdziemy w zwykłych salonach ...