Pierwszy samochód do ~9k

16 Mar 2016, 00:11

Poszukuję dupowozu głównie do jazdy po mieście/okolicznych miastach do szkoły/znajomych, coby nie paliło szybciej, niż się dolewało i dojeżdżało do końca w jednym kawałku. Byłoby też miło, gdyby szło tym autem pojechać w jakąś dłuższą trasę w wakacje w 2-3 osoby.
W tej chwili mogę na auto wyłożyć do 9k (10k jak auto będzie tego warte), ewentualnie po wakacjach i pracy może będzie do ~5k więcej.
Co do wyposażenia:
klimatyzacja, abs to podstawa, ucieszę się z wielofunkcyjnej kierownicy/manetek(?) ułatwiających korzystanie z radia, jak jest to np. w Scenicu II, podgrzewane fotele i reszta jakiś wygód również mile widziana, ale nie umrę bez nich :)
Silnik oczywiście benzyna, nie musi tolerować lpg, bo raczej się nie opłaca przy tak małych przebiegach :P nadwozie to hatchback/coupe
Co mnie do tej pory zainteresowało?
- Audi A3 8L/Golf IV
- Clio II
- Corsa C (chociaż do niej jestem najmniej przekonany)
- Astra G (H jest już poza budżetem raczej)
- 306/206
- Mazda 3 1gen (dałoby się zdrową znaleźć w tym budżecie?)
- Grande Punto/Punto Evo
- Alfa 147 (nie wiem, czy dałoby się znaleźć jakąś zdrową)
Nie mam uprzedzeń do żadnej marki - od lat w rodzinie chodzą Fiaty, Renault, Hyundai i się nie psują. Wniosek: jak się dba tak się ma :P
Auto nie będzie tylko na mnie, więc zniżki ma ubezpieczenie jakieś się znajdą
CichyR
Obserwowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 23 03 2016
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 1.1
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2004

16 Mar 2016, 06:00

nawet nie patrz na 206 bo wyszukanie zadbanego egzemplarza zajmuje trochę czasu choć niedawno na forum było na sprzedaż 206 z silnikiem 2.0 136km - autko wieloletniego forumowicza który rok temu je sprzedał a osoba która kupiła wyjeżdża za granicę
306 jak najbardziej ok tylko nie z pierwszych dwóch lat produkcji
alfa to raczej dla miłośnika marki a jak się uprzesz to tylko po faceliftingu bo wyeliminowano większość usterek
podejrzewam iż jesteś młodym człowiekiem i lubisz sobie depnąć więc dobrym wyborem będzie a3/golf IV z silnikiem 1.8t tylko rocznikowo będą to starsze autka niż 306 czy Clio
z mazdzie 3 trzeba uważać na tylne nadkola bo lubią się z rudą przyjaźnić
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

16 Mar 2016, 09:52

Shatanka 306 pomyliłaś z 307 bo 307 należy unikać z dwóch pierwszych lat produkcji (lubiły się zapalić) i podejrzewam że autor tematu również się pomylił bo zapewne chodziło o 307.
Z Alfą są powielane mity na tym forum a ja mam przykład kolegi który ma 145 i złego słowa na nią nie powie (no może że lubi dużo czasami łyknąć),jeżdzi nią już ponad 2lata i ani razu nie stanęła mu na drodze,ostatnio ją trochę piłuje bo szuka nowego dupowozu ale ona nic z tego sobie nie robi :mrgreen:
U mnie w mieście teraz jest do wzięcia ładna 156 z 99roku za 5900zł,auto zadbane i doinwestowane. Jak chcesz mogę podesłać więcej info.

Grande Punto i Punto Evo nie w tym budżecie. Mazda 3 również.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Mar 2016, 18:44

Z Alf wszędzie się śmieją :P a 156 byłaby już za duża dla mnie.
Teraz tylko znaleźć coś wartego ceny :P
CichyR
Obserwowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 23 03 2016
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 1.1
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2004

16 Mar 2016, 19:40

156 za duża? To autko ma 4,5 metra i jest mega zwinne i wdzięczne w manewrowaniu :) Ale ogólnie jeżeli Alfa to albo w dieslu albo z v6 pod maską, małe benzyniaki nie są szczególnie udane (chociaż sporo ludzi nimi jeździ i sobie chwali), trzeba o nie po prostu dbać - wtedy rzeczywiście są trwałe.

Segment B (206, Punto, Clio) raczej odpuść - to naprawdę malutkie autka

Generalnie w tym budżecie perfekcyjnym strzałem byłaby 306, silniki są dobre i trwałe, solidne zabezpieczanie antykorozyjne i fajne właściwości jezdne.

Ładnym autkiem w tych pieniądzach będzie Seat Toledo, a jak lubisz trochę egzotyki to Saab 9-3 ;)
166 2,4 JTDm - jest
156 19 JTD - była
306 1,4 - był
autoitalia
Aktywny
 
Posty: 296
Prawo jazdy: 11 03 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Alfa Romeo 166
Silnik: 2,4 JTDm 175 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

16 Mar 2016, 23:18

Kolega w 145 ma Boxera które były dużo lepsze od Twin Sparków które były tragiczne..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kultowe japońskie samochody sportowe
    Japońscy producenci nie bez powodu słyną z konstruowania zgrabnych roadsterów i wyjątkowych sportowych samochodów. Wiele modeli stworzonych w Kraju Kwitnącej Wiśni na stałe wpisało się w historię motoryzacji ...
    Niepowtarzalny Opel ADAM w modnym segmencie A
    Opel ADAM niewielki pojazd o długości zaledwie 3,7 i szerokości 1,97 metra (wraz z lusterkami bocznymi) oferuje praktycznie nieograniczone możliwości w zakresie zaspokajania indywidualnych potrzeb użytkowników. Na ...