Jakie Auto - (Vw passat, toyota camry, ford modeo)

Jakie Ty byś wybrał auto ?

Toyota Camry 2.4 24 I 16V
0
Brak głosów
Vw Passat 2.0 TFSI Highline
3
43%
Ford Modeno Mk4 Tianium-X
4
57%
Razem głosów : 7

14 Wrz 2010, 11:04

Witam, chciałbym się zapytać jakie auto bardziej polecacie, dla mnie ważne jest przede wszystkim to żeby auto było jak najbardziej bezawaryjne ze względu na to że używam auta do pracy, - miesięczny przebieg około 2- 3 tysięcy kilometrów, oraz sa stosunkowo 'niedrogie' w serwisowaniu.

Zastanawiam się nad takimi samochodami:

Volkswagen passat 2.0 highline lub trendline (silnik tylko i wyłącznie benzynowy FSI - 150 KM lub TFSI - 200 KM) Ze skrzynia automatyczną 6 biegową, rocznik 2007/2008. przebieg około 60 tysięcy.

Toyota Camry 2.4, (silnik benzyna 24 I 16V 170 KM) Skrzynia automatyczna, skóra, i inne bajery, przebieg około 40 tysięcy, rocznik 2007/2008 - i tu pytanie, czemu średnia cena takiej toyoty to około 50 - 60 tysięcy skoro nowe w tej seri i wyposażeniu są po 200 tysięcy.

Ford Mondeo MK4 Titanium-x (silnik benzyna 2.3 161 KM) Skrzynia automatyczna, rocznik 2008, przebieg około 40 tysięcy.

Wszystkie samochody są krajowe - niesprowadzane, WYJĄTEK Toyota CAMRY, oraz z silnikami benzynowymi, prosiłbym o nie proponowanie mi i zachwalanie diesel'ów, bo nigdy nie kupie samochodu z takim silnikiem.

Należy zwrócic uwagę na to że VW passaty maja najlepsze wyposażenie i są stosunkowo najtańsze z całej trójki, ford mondeo jest najdroższy, a na temat toyoty mam mieszane uczucią, ludzie ją bardzo chwalą ale sprzedają 2 letnie samochody za naprawde niewielkie pieniądze - więc w czym tkwi haczyk?, bardzo skłaniam się w strone vw passat'a, passaty są fatalnie oceniane ale tylko z silnikami w diesel'u, ja natomiast robiłem wywiad u mechaników i oni bardzo dobrze oceniali te samochody z silnikami benzynowymi. No i oczywiscię super fordy mondeo - jedynym mankamentem tych auto jest wysoka cena, (średnio 10 - 20 tysięcy większa od vw passata z lepszym wyposażeniem) pozatym aż ciężko sie do czegoś doczepić.

Chętnie poznam waszą opinie.

Pozdrawiam.

Paweł
Ostatnio edytowany przez pawel83, 14 Wrz 2010, 16:57, edytowano w sumie 1 raz
pawel83
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: chorzów

14 Wrz 2010, 11:22

Praktycznie sam sobie wymieniłeś za i przeciw i sam widzisz że VW będzie najlepszym wyborem.
"Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

14 Wrz 2010, 11:39

Kierunkowskaz napisał(a):Praktycznie sam sobie wymieniłeś za i przeciw i sam widzisz że VW będzie najlepszym wyborem.


Ale moje rozumowanie może być błędne, napisałem to co mi się 'wydaje'. A żadnym z tych samochodów nie jeździłem nigdy, niewiem jakie mają plusy a jakie minusy, jakie są stopnie awaryjności, i koszty utrzymania... ;)

Pozdrawiam.
pawel83
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: chorzów

14 Wrz 2010, 15:26

Camry nie kupisz z salonu bo ta gen nie była oferowana ani w pOlsce ani w Zach Europie . 100% tych toyot to ulepy z USA. I wcale nie za ułamek ceny bo kosztują tam ok 22-24 tys $ za nowe co przy kursie sprzed 2 lat czynili je kuszacymi. A wyprzedaży bitych sprawiły ze masowo rzucili się na nie polscy handlarze. Nie polcam bo choć auto meganiezawodne prawdopodobieństwo trafienia auta wprowadzonego jako auto a nie odpady znikome:p chociaż w sumie jest carfax, ale to kosztuje.



Ze swojej strony mazda 6 i Honda accord oraz c5(raczej nie starczy na nowe generację, ale stare tez są Ok)
Pozdr
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

14 Wrz 2010, 16:56

JerzyB333 napisał(a):Camry nie kupisz z salonu bo ta gen nie była oferowana ani w pOlsce ani w Zach Europie . 100% tych toyot to ulepy z USA. I wcale nie za ułamek ceny bo kosztują tam ok 22-24 tys $ za nowe co przy kursie sprzed 2 lat czynili je kuszacymi. A wyprzedaży bitych sprawiły ze masowo rzucili się na nie polscy handlarze. Nie polcam bo choć auto meganiezawodne prawdopodobieństwo trafienia auta wprowadzonego jako auto a nie odpady znikome:p chociaż w sumie jest carfax, ale to kosztuje.



Ze swojej strony mazda 6 i Honda accord oraz c5(raczej nie starczy na nowe generację, ale stare tez są Ok)
Pozdr


Też racja, byłem ostatnio u gościa (osoba prywatna) który miał taką toyotkę i fakturę z zakupu w amerykańskim salonie (toyota sprowadzana własnoręcznie), auto sprowadzone w tym samym czasie co faktura i zarejestrowane, wiec wygląda że wszystko jest ok, tylko skąd ja mam wiedzieć że to prawdziwe, przecież w dzisiejszych czasach to pieniądz można bez problemu podrobić.... Plusy są takie że auto ma naprawdę mały przebieg (około 36 tysięcy). Boję się też troche o koszty i dostepność częsci - skoro auto nie produkowane w europie - może byc cięzko.
pawel83
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: chorzów