Jakie diesel ok 10 tys zł????

11 Lip 2006, 12:55

Mam mały problem i jednocześnie bardzo się cieszę gdyż ojciec powiedział że kupi mi auto (dodam że nia mam prawka, dopiero w kwietniu zaczynam kurs). Jednak będzie to równocześnie autko mojej siostry i to jesty problem bo jej się nic nie podoba :( I teraz nie wiem co wybrać. Pewny jestem jednej rzeczy. Będzie to diesel!!! Jednak wątpię abym trafił na jakieś TDI, HDI czy inne z common-railem, raczej obędzie się bez turbosprężarki. No i teraz mój problemik. Czy ktoś coś wi o tych silnikach. Jaka marka robi nalepsze silniki i w jakich małych autach je montują.

Szukam auta do 10tys złotówek :-; Trochę mało no i po pierwsze GOLF ODPADA!!!!!!!!

Myślałem o Polo III z silnikiem SDI ale podobno są równie delikatne jak TDI, a często będe tankował Russian diesel Gdyż mam znajiomego importera ;) Rozglądam się również za Mazdą 323 z silnikiem 1,7TD chyba od Isuzu czyli w miarę solidny powinien być. No i najważniejsze auto musi mieć klimę!!!!!!


W grę wchodzi również BMW 318td chyba takie oznaczenie, ale tego nie chce siostra ani ojciec. ALE JA CHCĘ :>

W grę wchodzi też Fiat Bravo/Brava 1,9 jtd,jednak ja chcę jakieś RWD :/


Ale się rozpisałem.... teraz wasza kolej...
woytek13
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: okolice Lublina
0

11 Lip 2006, 19:09

Witam,
Powiem ci że wymagania masz spore, a i sumka nie jest za duża na takie autko jak byś chciał :) Mogę ci polecić np. Nissana Sunny z silnikiem diesla 2.0 dLX typowy japończyk jak trafisz dobry egzemplarz nie zajeżdżony to będzie ci służył bardzo długo przy tym silnik jest naprawdę dynamiczny jeżeli chodzi o to autko no i mało pali jak miałem nie wychodził ponad 6L/100km po mieście ;) Byłem z niego bardzo zadowolony. Za pieniądze które masz można kupic bardzo dobry egzemplarz jak się troche poszuka.
No i jeszcze jedna rada czasem lepiej kupić coś starszego o rok dwa ale w bardzo dobrym stanie niż młodszą padake ;)
Pozdrawiam,
Artek
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
0

11 Lip 2006, 20:26

Dodam, że tp może być trochę więcej niż te 10 tys, ojciec powiedział , że może dać trochę więcej jak będzie warto. Powiedzcie co myslicie o silnikach SDI??
woytek13
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: okolice Lublina
0

11 Lip 2006, 21:57

co ty chcesz Polówkę SDI za 10 tyś kupić :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol:
chyba coś Ci się pomyliło :twisted: :twisted:
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    OffRoad Show Poland 2017
    Już po raz VI w Warszawie odbył się OffRoad Show Poland. Zwiedzający mogli oglądać najnowsze modele aut z segmentu 4x4, samochody przygotowane do turystyki oraz do sportu, quady, motocykle, kampery oraz zapoznać się z bogatą ...