Jakie dobre auto do 10 tys.

12 Cze 2017, 11:47

Witam,

chciałbym prosić o jakąś poradę, planuje niedługo kupić sobie nowe auto. Najważniejsze rzeczy jakie mógłbym wymagać od auta, to prawdopodobnie to co wszyscy:

- niezawodność (tania eksploatacja, przy regularnych przeglądach i naprawach)
- niskie spalanie
- klimatyzacja
- w miarę mocny silnik (lubię szybkie auta), tzn szybszy niż obecna jednostka 101 konna (około 11 sekund do 100 się rozpędza)

Co powiem o wykorzystywaniu przyszłej zabawki? Dojazdy do pracy 32 km dziennie, i ogólne dojazdy do miejsc typu sklep itd. Dajmy na to, że łączny wynik roczny będzie w granicach 10 tys. Chyba, że auto paliło by na tyle mało, że dojazd na trasie Katowice - Kraków wyszedłby mnie taniej niż 15 zł w jedną stronę. W tej chwili średnie spalanie wynosi u mnie 7,2-7,8l w zależności od sposobu jazdy, generalnie byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby te nowe oczko w głowie osiągało wynik podobny lub lepszy (mniejsze spalanie).

Co do aut, jakie mi się podobają, może niekoniecznie za tę cenę, ale żebyście potrafili mi powiedzieć, czy jest coś dobrego o podobnym designie:

- audi a6 c7 / a4 b7
- Mazda 3/6 III (mój osobisty idol)
- Ford Mondeo IV i V
- Honda Accord VIII
- Skoda Superb
- Toyota Auris
- Toyota Yaris (ale dopiero od III)
Co do wielkości samego samochodu czy klasy nie jest to najważniejsze, dobrze czuję się w astrze czy corsie C, więc myślę, że nawet nowsza od mojej gwiazdki prawie pełnoletniej klasa "A" będzie podobnie wygodna :). Bywa, że jeżdżę w 2 osoby (parę razy w miesiącu maksymalnie), czasem 4, ale to parę razy do roku.
Korik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Opel Astra II

12 Cze 2017, 12:49

Albo w budżecie brakuje jednego zera albo ktoś tu sobie żartuję. Ale nawet gdyby to było 100tyś.zł to dziwny rozstrzał masz. Od segmentu E, po bublowatego Yarisa segmentu B.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI

12 Cze 2017, 12:51

Powodzenia z A6 i spalaniem :) Nawet nie chciało Ci się spędzić 5 minut na rozeznaniu, skoro dajesz A6 i 8 litrów spalania.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

12 Cze 2017, 12:54

Ale panowie, spokojnie, przecież wyraźnie napisane jest
Korik napisał(a):Co do aut, jakie mi się podobają, może niekoniecznie za tę cenę, ale żebyście potrafili mi powiedzieć, czy jest coś dobrego o podobnym designie:
i nie brakuje żadnego zera w budżecie :wink: choć fakt faktem, rozstrzał spory.
Jeśli na trasy autostradą to celuj w coś wielkości Mondeo
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

12 Cze 2017, 13:00

No tak, chyba nie doczytali.


Generalnie co do tras autostradowych to tylko w wypadku, gdyby mi się to opłaciło względem paliwa (względnie parę razy do roku). Dlaczego taka rozbieżność? Nie jest mi potrzebna wielkość auta, może być wielkości Astry, Vectry, Corsy mi jest to całkowicie obojętne, po prostu podoba mi się wygląd wymienionych i coś takiego bym poszukiwał :). Miło by było gdybym (mając 182 cm wzrostu, raczej większej postury sportowiec) miał dosyć wygodnie w tym aucie, większe od tego mi nie jest w takim wypadku potrzebne.

Co do tras jakimi jeżdżę to średnio (20 km - 100km/h a przez następne 12 -50|60km/h) i przy wymienionych odcinkach jakimi się poruszam chciałbym by po prostu palił mniej niż te 7,2-7,8 lub podobnie.
Korik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Opel Astra II

12 Cze 2017, 13:03

Fakt, szukałem informacji o walucie tych 10tyś.zł, a przeoczyłem ten fragment nad tymi modelami. No, ale te podane modele nic nie zmieniają, Trzeba się pogodzić z tym, ze za 10tyś.zł nie kupimy wymarzonego auta pod względem wyglądu, skoro podobają się nam tylko nowe konstrukcję, które kosztują dużo dużo więcej.
Lepiej napisz, co Ci się podoba z modeli, na które Cię stać i będzie prościej :ok:
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corolla AE86 "Hachi-Roku" (1983–1987)
    To najsłynniejsza, kultowa odmiana. Uwieczniono ją nawet w japońskiej mandze, a następnie w serialu anime, "Initial D". To historia młodego chłopaka, który przeżywa swoje przygody za kierownicą tylnonapędowego modelu ...
    Volkswagen zmienia plany dotyczące sportu samochodowego
    Marka Volkswagen zmienia swoje plany dotyczące aktywności w sporcie samochodowym. Od 2017 roku Volkswagen będzie koncentrował się na nowych technologiach oraz dyscyplinach angażujących klientów. Po czterech latach ...

12 Cze 2017, 13:21

W sumie jak tak patrzę po tych starszych to na moje oko jest dużo podobnych, ale także nie patrząc na klasę bardziej mogę podawać np:

- w dalszym ciągu Mazda 3/6 (chyba każdej generacji)
- passat b5 (przynajmniej środek wydaje się być miły a same auto stonowane)
- może Focus II, ale nie mam pewności
- bmw e46
- volvo s80

Co do innych wyglądających podobnie będących dobrymi autami w podobnej cenie to nie wiem niestety.

W ogóle warto jest zamieniać Astrę 2 generacji, we w miarę dobrym stanie na auto za 10 tys?
Korik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Opel Astra II

12 Cze 2017, 13:24

Korik napisał(a):passat b5 (przynajmniej środek wydaje się być miły a same auto stonowane)


Widziałeś z bliska? Po tylu kilometrach plastiki są ohydne, pozdzierane...
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

12 Cze 2017, 17:02

A można prosić o coś więcej odpowiedzi w tym temacie, poza tym, że passat to słaba opcja :)?
Korik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Opel Astra II

12 Cze 2017, 17:11

Na Focusa II trochę mało, na I za dużo.
E46 dostaniesz, ale z małym silnikiem i kiepskim wyposażeniem.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

12 Cze 2017, 17:27

A jest np. coś na co warto wymienić? Dodam, że moja astra jest dosyć dobra i wyremontowana, jedyny problem u niej to jest fakt, że powoli zaczyna gnić podwozie, ale mechanik mówił, że na razie nie ma się jeszcze o co martwić. Czy warto zmieniać na coś czy więcej uzbierać?
Korik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Opel Astra II

12 Cze 2017, 17:32

Na mazdy na za mało kasy, na focusa za mało kasy, e46 znajdziesz jakieś bieda edyszyn ale na 7/100 bym nie liczył. S80? Zdajesz sobie różnicę z różnicy kosztów między nim a astrą? Tutaj spalanie już pomijam nawet

Zostałbym przy astrze i zbierał kasę
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

12 Cze 2017, 17:53

Masz np. Mondeo:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

W trasie nie spali więcej z 9-10l LPG/100km przy spokojnej jeździe, a osiągi są już zadowalające.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

13 Cze 2017, 07:27

U mnie i tak nie wychodzą tak małe koszta utrzymania, dlatego, że lubię aby auto było wycacane. Więc kosztów raczej się nie obawiam bo jak na moje auto i tak wydaje dosyć sporo, średnio przynajmniej parę tyś rocznie.

A powiedz mi ile bym musiał uzbierać z opłatami itd by dostać takie auto, które będzie dobre, takie jakie bym oczekiwał (w powyższych postach pisałem o tym) i żeby wyglądało ładnie :).
Korik
Nowicjusz
 
Posty: 6
Auto: Opel Astra II

13 Cze 2017, 18:17

Mazda 3/6 - około 15 tysięcy
- passat b5 - 10 tysięcy za B5, 15 za B5 FL
- może Focus II - tu też 15 tysięcy
- bmw e46 - za przedlifta około 12 tysięcy
- volvo s80 - 15 tysięcy

Pamiętaj też o pakiecie startowym: olej, filtry, rozrząd i zapewne coś w zawieszeniu i/lub hamulcach - lepiej mieć te 2-3 tysiące na wszelki wypadek dodatkowo
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002