Jakie letnie opony kupić do Scenica?

04 Lip 2010, 12:58

Witam Was :)

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc na początek witam Wszystkich :)
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze nowych kapci letnich do mojego pojazdu.
Otóż muszę kupić 4 nowe oponki do mojego auta ( Scenic 1 ph2, 1.9 DCI ). Standardowy rozmiar opon do tego samochodu to 185/65/R15 ale producent dopuszcza też montaż opon 195/60/R15 i teraz mam 2 pytania. Czy pozostać przy mniejszym rozmiarze jaki mam teraz, czy kupić ten większy? Jakie oponki możecie mi polecić do mojego pojazdu.

Osobiście mam kilka typów:

Nokian H
Uniroyal RainExpert
Toyo Proxes CF-1
Fulda Carat Progresso

Które z nich według Was będą najlepiej się spisywały w moim aucie? Jeżdżę spokojnie, nie jestem mistrzem prostej. Cena do 900 zł za 4 sztuki.
pablito
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Z kosmosu

04 Lip 2010, 14:07

Jako że jesteś nowym użytkownikiem naszego forum to na początek tylko zapytam - regulamin przeczytałeś podczas rejestracji, czy tylko kliknąłeś, że się zgadzasz na warunki? Podejrzewam, że to drugie...
Z działami naszego forum się zapoznałeś? Chyba nie... Dlatego też nie piszesz tematu we właściwym dziale. Przeniesiono po raz pierwszy i ostatni.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

04 Lip 2010, 15:06

Dzięki za przeniesienie :) Temat założyłem na forum Renówki ponieważ uważałem że ten dział jest odpowiedniejszy, gdyż dotyczy konkretnego pojazdu :)
pablito
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Z kosmosu