Jakie opony całoroczne wybrać w rozmiarze 215/55R17?

23 Cze 2022, 21:45

Witam wszystkich forumowiczów i oczywiście proszę o pomoc. Przede mną zakup opon całorocznych i oczywiście problem, jakie wybrać bo... mają być bezpieczne, ekonomiczne,ciche i...żeby nie wyrwały zęba :)Da się?
Znam taką co to by dała radę ale aktualnie chyba w Brukseli :))
Robię ok.10tys km rocznie,spokojna jazda na krótkich odcinkach do pracy 12km w dwie strony.Przewznie autem jeżdżę tylko wtedy kiedy już rowerem ciężko,tzn.,jak pada albo mróz a więc to są takie wyznacznik dla opony..Oczywiscie latem jadę jeszcze ma urlop raz 750km w dwie strony i raz 1500km też w dwie i oczywiście po autostradzie.
Jeżdżę spokojnie zresztą auto nie za żwawe więc szaleństw nie ma.
I teraz pytanie co wybrać ,co byście polecili?Wole trochę droższe ale lepsze,te zdolnej półki nie wchodzą w grę.Znalazlem opony całoroczne Continental conti ts 815 z technologią Conti -seal z pierwszej ręki za pół ceny i...nowe z 2021 roku,chłop przyjechał z salonu passatem i zdecydował się na dwa komplety lato-zima a te na handel.No i nie wiem brać czy nie,cena kusi ale znowu oglądałem je w rankingach i jest średnio.Indeks toczenia porażka bo "D" na mokrym też żadnej rewelacji bo "C" no i nie wiem jak będzie u nich z hałasem.
Jak myślicie brać je,dadzą radę?Czy dołożyć jeszcze raz tyle i kupić nie wuem...np Pirelli CINTURATO ALLSEASON SF2 czy dołożyć dwa i pół raza i kupić Michelin Cross Climate 2? Będę lepsze niż te Continentalki?Sam już nie wiem ,łeb pęka, za dużo tego wszystkiego dla mnie.Sam mam na swoim też fabryczne bo chyba na wszystkie VW kładą w fabryce Continentalki ale ja mam letnie Continental EcoContact 6 i jestem b.zadowolony.No ale 64 moje letnie mają o niebo lepsze wartości.Index toczenia A na mokrym A a więc te całorocznych do moich letnich to przepaść!Te są cichutkie Eco i dobrze trzymają się drogi na zakrętach.po prostu top.Mo ale wiadomo całoroczne to kompromis(podobno) co poradzicie w tej sprawie szanowni forumowicze?To będą moje pierwsze opony całoroczne w mojej karierze więc doświadczenia brak.
A no i najważniejsze jeżdżę passatem limuzyna opony 215/55/17 94V 1.5tsi 150KM.
Bardzo proszę jeszcze raz o pomoc i proszę nie namawiać mnie na dwa komplety ,nie da rady :)Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Jesli potrzeba więcej informacji to pytać :)
Miszczuniu
Nowicjusz
 
Posty: 9

23 Cze 2022, 22:05

Miszczuniu napisał(a):całoroczne Continental conti ts 815 z technologią Conti -seal z pierwszej ręki za pół ceny i...nowe z 2021 roku,chłop przyjechał z salonu passatem i zdecydował się na dwa komplety lato-zima
Jak masz nowe opony za pół ceny to nie ma co się zastanawiać i myślę że tu nie będzie źle :)
Za wszystkie inne musisz zapłacić sporo więcej.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

23 Cze 2022, 22:33

Dziękuję Rokiko,ktoś jeszcze swoje 5 groszy dorzuci?
Miszczuniu
Nowicjusz
 
Posty: 9

24 Cze 2022, 07:38

Dopóki nie mieszkasz w górach lub trudnym terenie, to zimowe opony nie są koniecznie i całoroczne spokojnie wystarczą. Oczywiście dużo też zależy od stylu jazdy, do agresywnej sportowe letnie zawsze będą lepsze niż całoroczne.

Byle kupić dobrej marki, a nie jakiś śmietnik z Chin. I oczywiście wiek opony ma ogromne znaczenie.

Obecnie jeżdżę na Kleber Quadrarex 2 i nie miałem sytuacji zimą czy latem w ulewie żeby coś się złego wydarzyło. Wiele aut hamowało czy nie dawało rady, a ja prułem do przodu. Nowa i dobra opona to nowa i dobra opona :ok:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

24 Cze 2022, 07:48

Ciekawe czy te Continentalki o których pisałem dadzą radę?Miał ktoś kiedyś?Może faktycznie jak pisał Rokiko,żeby się nie zastanawiać...hmmmm?
Już nie chcę patrzeć na rankingi i porównania bo co gazeta albo portal to inaczej są pozycjonowane.
Zdziwił mnie rozstrzał w dwóch różnych porównaniach Michelin Cross Climate 2 prawie zawsze jest w pierwszej trójce a tu Zonk 10 miejsce a w następnym 11 dziwne trochę to i jak tu cis wybrać nie-organo-leptycznie? :mrgreen:
Miszczuniu
Nowicjusz
 
Posty: 9

24 Cze 2022, 08:11

Ciężko mi coś powiedzieć na temat testów opon... Moich Kleber często w ogóle nie ma w zestawieniach, a to dobra opona.

Na pewno Continental sobie poradzi, jeśli już ją zestawiać to na przodzie stawki, a nie tyle ;)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochodem w góry na narty
    W górach jeszcze zima więc wiele osób wybiera się w tym czasie w góry, by pojeździć na nartach czy snowboardzie. Kierowcy powinni jednak odpowiednio przygotować się do takiej podróży, aby w bezpieczny ...
    Nadwozie i bezpieczeństwo BMW ActiveHybrid 3
    Struktura nadwozia BMW ActiveHybrid 3 spełnia najwyższe standardy w zakresie wytrzymałości i lekkości konstrukcji. Używając właściwych materiałów we właściwych miejscach uzyskano nie tylko świetną strukturę służącą ...

24 Cze 2022, 08:13

Dziękuję galakty :ok:
Miszczuniu
Nowicjusz
 
Posty: 9