Jakie tanie auto kupić?

18 Lut 2014, 07:59

Witam.

Przymierzam się do zakupu autka. Szukam małego i taniego samochodu. Mam uzbierane 2000zł i w tej cenie chciałbym się zmieścić. Autko to ma być przede wszystkim tanie w eksploatacji (ubezpieczenie, paliwo, awaryjność, koszt części itd itp), stąd też szukam auta o pojemności max 1.0 l. Większego nie biorę pod uwagę ze względu choćby na ubezpieczenie. Autkiem będę jeździć dosyć rzadko. będą to trasy rzędu 200km co drugi weekend (jednorazowo 50km). Z tego około 30km po trasie i 20km w mieście. W okresie świątecznym (co jest normalne) będzie tego więcej). Autko nie musi by duże, osiągi tez mnie nie interesują za bardzo. Jeśli pojedzie te 100km/h to więcej mi nie trzeba. I tak po drogach których będę jeździł więcej raczej nie pojadę.
Zazwyczaj nie będziemy jeździć w trójkę (ja, żona i dziecko).
Moje typy to:

1. Deawoo tico - bardzo tanie części (za 200zł można generalny remont silnika zrobić), jest niezwykle mało awaryjne, ubezpieczenie to koszt około 300zł/rok, ma chyba obecnie najniższe spalanie (nie trzeba nawet gazować, choć silnik ponoć bardzo dobrze znosi gaz), 5 drzwi. minusy to blacha - podatna na korozję o wytrzymałości papieru toaletowego. Bezpieczeństwo na poziomie rozpędzonej do 70km/h taczki, skomplikowany gaźnik którego mechanicy ponoć bardzo nie lubią.
2. Fiat cinqecento 900- większe wewnątrz, dobrze się prowadzi, przy odrobienie dbałości nie rdzewieje, części trochę droższe niż w tico, ale i tak tanie. Minusy - większe spalanie, 3 drzwi, poważniejsze awarie niż w tico, mniej dynamiczny.

Które z tych dwóch autek byście polecali i dlaczego? Tico czy cinquecento? Znalazłem kilka forum na ten temat jednak w większości ludzie piszą "weź tico" i nie podają żadnych argumentów, lub "nie bierz tico" i też bez pisania dlaczego. Dużo jest też wypowiedzi typu "opla bierz" albo "matiz jest ok". Mnie jednak zainteresowały te dwa samochody i najlepiej moje potrzeby spełniają. Ciągle jednak nie wiem które lepiej i dlaczego. Możecie coś poradzić?
zyrol81
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 15 04 2004
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Nissan Almera n15
Silnik: 1.4 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
0

18 Lut 2014, 08:26

A jaki masz budżet?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

18 Lut 2014, 08:31

2000zł. Może w trudzie i pocie wyzbierałbym jeszcze 200zł do tego.
zyrol81
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 15 04 2004
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Nissan Almera n15
Silnik: 1.4 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
0

18 Lut 2014, 08:36

A skąd jesteś bo za taka kwotę to szuka się tego co jest w najlepszym stanie. I ja ograniczyłbym się do silnika 1.4 :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

18 Lut 2014, 08:51

1,4 to trochę za dużo. Ograniczam się do minimum, aby opłaty też były minimum. A poniżej 1,0 opłaty są minimalne. Ja tam nie wymagam osiągów ferrari. Wystarczy aby auto mi odpaliło i ruszyło z miejsca. I tak na tych trasach co jeżdżę więcej niż te 90km/h nie pojadę. Jeśli będę miał pewność że wyruszając z punktu a dotrę do punktu b to będę zadowolony. Ideałem w poprzednich autach była dla mnie toyota starlet, jednak obecnie dostać takie autko w dobrej cenie i w dobrym stanie trzeba umieć. A poza tym części to zabójstwo dla mojego portfela. Dobrze spisywał mi się też VW polo, ale zjadła go rdza. A jak już siadł silnik to go sprzedałem (niestety części też były trochę ponad moją kieszeń). No i teraz szukam czegoś najtańszego w utrzymaniu. Obecnie muszę pożyczać fiata CC i dobrze mi się nim jeździ.

Jestem z Łodzi.
zyrol81
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 15 04 2004
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Nissan Almera n15
Silnik: 1.4 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
0

18 Lut 2014, 09:30

Ja bym nigdy w życiu nie wybrał się w trase CC i Tico. Od Tico lepiej wychodzi maluch z wypadku, CC wiele lepiej nie wygląda. Ceny części nie będą wiele tańsze. Poza tym brak jakiegokolwiek komfortu jazdy..
Zobacz na te:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

18 Lut 2014, 09:44

ten temat to jakis zart? za 2000 nic w dobrym stanie nie kupi, a jak juz to takie auto bedzie wymagalo napraw i bedzie wiecej stalo jak jezdzilo, a z tego co pisze autor, nie bedzie go stac na naprawy. w tym budzecie to chyba tylko skuter.
dominik89
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 320
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Liverpool
Auto: bmw
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009
0

18 Lut 2014, 10:35

Polo miałem. i raczej niekoniecznie. Nad uno fire 1.0 też myślałem, ale ciężko mi znaleźć informacje odnośnie awaryjności, dostępności oraz cen części. Jakieś takie zaćmienie w tym temacie i nic konkretnego nie ma.

Za 2000kupisz sensowne autko. Kupisz Tico, uno, CC, Astrę 1, Golfa 3... jak się dobrze poszuka to znajdzie się matiz, czy seicento. Aczkolwiek o Tico słyszałem bardzo dobre rzeczy (bezawaryjny, niezwykle oszczędny, mały i wszędzie się wciśnie, silnik doskonały do gazu...). Cieniasem jeździłem nieraz i też to autko mi odpowiada, acz tutaj z awariami już trochę gorzej, za to autko na wtrysku, bezpieczniejsze i trochę lepiej się prowadzi. Więc nie mów, że się nie kupi bo można znaleźć kilka perełek. I widać, że to autka które te 2-3 latka pojeżdżą.
zyrol81
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 15 04 2004
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Nissan Almera n15
Silnik: 1.4 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
0

18 Lut 2014, 10:46

Matiz i SC za 2k nie kupi..
Golf i Astra to raczej max 94 rok.
Polo z tych wszystkich aut jest najlepsze i gwarantuje Ci ze przejedzie więcej niż Tico. Uno stawialbym na drugim miejscu. Potem Tico ze względu na dynamikę a na końcu CC
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

18 Lut 2014, 11:27

zyrol81 napisał(a):Za 2000kupisz sensowne autko.

Powodzenia w takim razie :ok:
Perelka za 2k ktora pojezdzi 2-3 lata? dobry fantasta. obejrzyj na zywo chociaz jedno auto z tych ktore wymieniles.
dominik89
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 320
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Liverpool
Auto: bmw
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009
0

18 Lut 2014, 13:00

Co do tego że nie kupi to się nie zgodzę. Pół roku temu kupiłem siostrze golfa 2 za 850 zł, do tej pory nim śmiga :). Jedynie co wymieniłem to podstawowe rzeczy, i bezpiecznik od wycieraczek.
Answer
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 02 02 2009
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: civic viii
Silnik: 1.8 v
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
0

18 Lut 2014, 13:29

Już widzę jak ten Golf wygląda.. :?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

18 Lut 2014, 14:10

A to Ty jeździsz wyglądem, czy samochodem? Mnie wygląd auta nie interesuje. Jakby to było na prawde ważne, to pytałbym tutaj o auto za 120tyś $ (jakieś porshe, czy stare ferrari), a mając dwa tysiące siedziałbym na forum rowerowym i zastanawiał się czy lepsza merida, kross, czy też Giant. Jeśli auto jest technicznie sprawne i bez zarzutu, to trochę rdzy tu czy tam nie przeszkadza. jakieś obicia, niewielkie wgniecenia czy otarcia tez nie mają większego znaczenia. Auto i tak pojeździ kilka lat.
zyrol81
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 15 04 2004
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Nissan Almera n15
Silnik: 1.4 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
1

18 Lut 2014, 14:17

No pewnie jak nie przeszkadza Ci jazda z dziurą w podłodze to gratuluję :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

18 Lut 2014, 14:28

Jak chcesz to sprzedam Ci normalny samochód w tej cenie, bo tico, czy cc to sam bałbym się jeździć, a co dopiero narażać swoją rodzinę...

Oto oferta, auto naprawdę godne polecenia:

[link do Tablica wygasł]
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
0