Jakiś dobry wosk do 80zł?

06 Kwi 2022, 13:30

Poszukuję jakiegoś wosku do 80zł taki ,żeby chronił uszkodzenia mechaniczne przed rdzą i w miarę możliwości długo się utrzymywał, zdaje sobie sprawę że 80zł to nie dużo na wosk ,ale myślę że coś da się wyszukać.
Z oględzin tematów na forum znalazłem polecane woski Collinite i Soft 99,ale wolę znać waszą opinie drodzy forumowicze :)
WhiteWolfGoOn
Nowicjusz
 
Posty: 20

06 Kwi 2022, 14:31

Polecam Soft 99 Fusso Coat ale on jest trochę droższy 120-150zł. Jednak warto bo wystarcza na bardzo długo. Jest to twardy wosk i utrzymuje się po aplikacji nawet do pół roku. Jak chcesz tańszy to można coś w stylu Soft99 Pearl & Metallic lub Dark & Black Wax (60-90zł) w zależności od koloru lakieru. Te woski są miękkie bardzo łatwo się je nakłada ładnie wyciągają lakier i chronią go ale na pewno nie wytrzymają tyle ile ten pierwszy.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

06 Kwi 2022, 16:40

Jeśli wytrzymują te Soft99 chociaż do 2 miesięcy to może być, lubię woskować samochód więc jest to wręcz zaleta :)
A na ile miej więcej starcza takie pudełko?
I jeszcze jedno jaki kolor tego wosku bo samochodu z kolorem lakieru szary ale taki ciemny bardziej

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


taki miej więcej :|
WhiteWolfGoOn
Nowicjusz
 
Posty: 20

07 Kwi 2022, 10:04

Ten tańszy miękki wosk myślę że na 10 razy przy takim samochodzie spokojnie wystarczy jak nie na więcej. Ja przyglądam się często na myjni jak spływa woda i u po 3 miesiącach widać, że jeszcze się utrzymuje. Najmniej z przodu na zderzaku i masce bo one są najbardziej narażone na wymycie podczas jazdy w deszczu. Jednak myślę, że jak byś miał nawet raz w miesiącu zrobić taki zabieg to spokojnie na rok wystarczy. Nakłada go się szybko i ładnie się dociera, a to duże plusy.

Co do koloru myślę że tu poradzi sobie ten do jasnych i metalicznych Soft99 Pearl & Metallic.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34