Jazda bez tylnych świateł

Jazda bez tylnych świateł

02 Paź 2018, 22:37

Hej. Czy mogę jeździć w dzień bez tylnej lewej lampy(od strony kierowcy) do czasu naprawy? Została uszkodzona w wyniku stłuczki.
paulina48
Nowicjusz

Re: Jazda bez tylnych świateł

02 Paź 2018, 22:42

paulina48 napisał(a):Czy mogę jeździć w dzień bez tylnej lewej lampy
Masz poczucie humoru... :D Przy rande vu z smerfem zostajesz bez DR pojazdu... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

03 Paź 2018, 09:09

Jeszcze bez prawej na chłopski rozum to pół bidy, bo w prawo skręcasz, ale bez lewej to juz ryzyko skrętem w lewo. Bez lampy nie pojedziesz długo bo pierwszy patrol misiów zabierze dowodzik i autko na parking. Jeszcze uszlo by jak by jej klosz skleic. :p
gruber99
Zaawansowany

Zdjęcia: 0
Auto: Benzyna i Diesel

03 Paź 2018, 09:37

paulina48 napisał(a):Czy mogę jeździć w dzień bez tylnej lewej lampy(od strony kierowcy) do czasu naprawy?
Nie możesz ani w dzień ani w nocy tak jak koledzy wyżej jest to niebezpieczne nie tylko dla Ciebie ale i innych użytkowników drogi. Poza tym przepisy mówią że w przypadku niesprawnego oświetlenia trzeba je niezwłocznie naprawić i nie można się poruszać takim autem po drogach.

Jeżeli lampa jest uszkodzona i nie da się jej naprawić kup drugą załóż i po sprawie. W przypadku jazdy pierwszy lepszy patrol Policji zatrzyma Cię dostaniesz mandat, zabiorą DR (wirtualnie bo nie trzeba go mieć przy sobie) i będziesz musiał zrobić przegląd. Koszy wyjdą spore...
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

07 Paź 2018, 16:47

To, że zabiorą DR to nic. W zależności od policjanta, mogą nawet zabronić dalszej jazdy. A wtedy już nie wesoło się robi.
A w razie stłuczki, jak ktoś powie, że nie widział, że hamowałeś, to możesz trż mieć kłopoty.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz? Pięć zasad kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz?
    Wokół prawidłowego stosowania sprzęgła narosło kilka mitów, które są popularne wśród wielu kierowców. Podpowiadamy oraz wyjaśniamy, kiedy i w jaki sposób używać pedału sprzęgła. Zwalniając, ...
    Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy? Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy?
    Czasami choroba może dawać podobne objawy jak upojenie alkoholem. Na przykład osoby chore na cukrzycę, w trakcie nagłego obniżenia poziomu cukru we krwi, tracą kontakt z otoczeniem, są osłabione, mają opóźnione reakcje. ...

•