Jazda w polsce na amerykańskich rejestracjach

jazda w polsce na amerykańskich rejestracjach

04 Gru 2008, 14:25

Na początek witam wszystkich forumowczów.
Parę razy spotkałem się na ulicach z samochodami na amerykańskich tablicach rejestracyjnych. Jako, że w stanach zjednoczonych zarejestrowany jest oddzial mojej firmy mam mozliwość zakupu samochodu w stanach na tą firmę i sprowadzeniu go do polski.
I własnie o to mam pytanie:

Jak jazda samochodem zarejestrowanym na amerykańską firmę w polsce wygląda w świetle prawa? oraz jak jest z ubezpieczeniem takiego samochodu w polsce?
z góry dziękuje
Marek
samsung188
Nowicjusz

Re: jazda w polsce na amerykańskich rejestracjach

02 Cze 2011, 15:56

Więc tak. Ja nie jestem pewny, ale chyba jest to tak że:
Po 1,2 lub 3 (nie pamiętam dokładnie) nie zmienisz rejestracji na polską, tak jak by nie idziesz w stronę prawa. ;)
Proszę o nie mówienie o mnie że jestem głupi lub coś, bo mam 13 lat, a tak kiedyś gdzies usłyszałem.

Mam nadzieję że pomogłem! Pozdrawiam!
Nie sztuka zabić muchę przednią szybą. Sztuka zabić ją boczną.
macfil
Nowicjusz

Miejscowość: Kraków

po jakim czasie trzeba zarejestrować samochód w Polsce

02 Cze 2011, 19:27

zgodnie z polskim prawem masz 30 dni na zgłoszenie zmiany (tu zmiana właściciela) w swoim urzędzie komunikacji i przerejestrować samochód.

Reszta to kwestia szczęścia, czy zatrzyma Cie policja i jak się sprawa potoczy. Można dostać mandat - czytałem o takich przypadkach.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

Re: Jazda w polsce na amerykańskich rejestracjach

03 Cze 2011, 10:58

macfil, DariuszSawicki, smakują wam odgrzewane kotlety sprzed pół roku ????
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[D] Audi A4 B6 1,8T / Renault Laguna II 2,0T / Saab 9-3 2,0t [D] Audi A4 B6 1,8T / Renault Laguna II 2,0T / Saab 9-3 2,0t
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochody segmentu D - turbodoładowane silniki benzynowe do 2l - napęd na przednie koła - manualna skrzynia biegów Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A4 B6 1,8T - 163KM - Renault ...
    Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie
    Nowy system pokładowy Volvo Sensus Connected Touch pozwala sterować funkcjami auta za pomocą dotykowego ekranu, komend głosowych lub tradycyjnych przycisków. Sensus Connected Touch bazuje na Androidzie, co ułatwia ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005
      GTP Light