Jedzenie, golenie się, czesanie, makijaż za kółkiem

15 Maj 2014, 11:08

Aż 20% kierowców goli się, czesze włosy lub poprawia makijaż podczas jazdy samochodem. Co więcej, jeden na 20 kierowców przyznaje się do wykonywania tego typu zabiegów pielęgnacyjnych w ruchu ulicznym, powodując tym samym poważne zagrożenie na drodze.

Jedzenie, golenie się, czesanie, makijaż za kółkiemPodczas jazdy naszym obowiązkiem jest skupienie się wyłącznie na prowadzeniu samochodu. Inaczej ryzykujemy swoim bezpieczeństwem, ale też stanowimy zagrożenie dla innych użytkowników ruchu. Z badań wynika, że kierowcy, którzy podczas jazdy zajmują się czymś więcej niż tylko prowadzeniem auta, są co najmniej dwukrotnie bardziej narażeni na spowodowanie wypadku (źródło: brake.org.uk).

Kierowcom często wydaje się, że czynności takie jak jedzenie, rozmawianie przez telefon czy wykonywanie makijażu nie wpływają na rozproszenie ich uwagi i zdolność bezpiecznego prowadzenia samochodu. Tymczasem mają one znaczenie w bardzo wielu wypadkach. Wykonując drobne zabiegi pielęgnacyjne za kierownicą, oszczędzamy zaledwie kilka minut. Nie są one warte ryzyka, jakie w ten sposób stwarzamy – podsumowują w rozmowie trenerzy Szkoły Jazdy Renault.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3781
Zdjęcia: 13077
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

23 Wrz 2014, 10:33

Nigdy nie zrozumiem mojej siostry, która pracuje jako przedstawiciel handlowy i cały czas nawija przez komórkę. Mało tego - bez kitu potrafi się malować :D Jak z nią gdzieś jadę to zawsze zbiera ode mnie opier.......
kruczek
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 5
Miejscowość: Mława
Prawo jazdy: 11 08 1986
Auto: Audi A3
Silnik: 2.0 TDI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

25 Wrz 2014, 13:09

Nieodpowiedzialność zupełna. Bo to już nie chodzi tylko o swoje życie ale o bezpieczeństwo innych.
Maks86
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Mazda cx7

14 Paź 2014, 16:56

Jako przedstawiciel handlowy to powinna sobie załatwić chociażby zestaw głośnomówiący... niby też rozprasza trochę uwagę, ale tego się nie uniknie - w innym wypadku należało by też zakazać rozmowy z pasażerem :P
sirious
Nowicjusz
 
Posty: 24
Auto: Renault Megane I

23 Paź 2014, 15:04

Ja osobiście staram się nie robić niczego innego poza prowadzeniem samochodu, kiedy siadam za kółkiem. Wykonywanie czegokolwiek innego rozprasza, nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.
relecto
Nowicjusz
 
Posty: 19
Prawo jazdy: 13 03 2007
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Volkswagen Passat

11 Lis 2014, 16:20

no cóż..mowi się że kobiety mają podzielną uwagę, więc może nie ma co się spinać, wiem z doswiadczenia ze jak ktoś jest dobrym kierowcą to da radę prowadzić nawet rozmawiajac,czy jedzać, a jak jest sierotą to nawet przy pełnym skupieniu może być dzwon..reguly nie ma
Janas1
Nowicjusz
 
Posty: 10
Auto: Audi A6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opony letnie gwarancją bezpiecznej jazdy
    Opony letnie należy założyć wtedy, gdy średnia temperatura przekracza 7 stopni. Tym samym warto już teraz umówić się na zamianę, aby później uniknąć stania w kolejkach. 1. Czy opłaca się samemu zmieniać opony? ...