Jestem sprawcą wypadku. Powiadamiać ubezpieczyciela?

21 Gru 2017, 15:57

Witajcie. Mam pytanie. Przydarzyła mi się pierwsza, mała kolizja drogowa z mojej winy. Lekko wjechałam w tył auta hamującego przede mną (było ślisko, nie wyhamowałam) :( Nic poważnego się nie stało u poszkodowanego - rejestracja spadła i została lekko naruszona tylna klapa. Poszkodowany wezwał policje. Dostałam mandat 220 zł i 6 pkt karnych. Poszkodowany "chce mi iść na rękę" i załatwić sprawę bez ubezpieczyciela żebym nie straciła zniżek. Co o tym sądzicie? Zapłacić tyle ile chce czy powiedzieć żeby zgłosił to mojemu ubezpieczycielowi :?: :?:
Domi1111
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 10 06 2014
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A4
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

21 Gru 2017, 16:24

Chce iść na rękę a wezwał policję? Bez sensu. A ile chce kasy do ręki? Ty stracisz tylko 10% także odlicz sobie od składki ubezpieczenia ale napewno nie bedzie to wiecej jak 200 zł. Jakbyś miała mu płacić do ręki to napisz jakieś potwierdzenie tego że kase od Ciebie wziął
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16247
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Gru 2017, 19:17

Kao napisał(a): Ty stracisz tylko 10% także odlicz sobie od składki ubezpieczenia ale napewno nie bedzie to wiecej jak 200 zł.

Tego nie byłbym taki pewny, ubezpieczyciele teraz ostro zdzierają ze szkodowców. Ale ten klient też jakiś podejrzany. Jakby nie wzywał policji to ok, a teraz może chcieć upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

21 Gru 2017, 19:34

Kao napisał(a):y stracisz tylko 10% także odlicz sobie od składki ubezpieczenia ale napewno nie bedzie to wiecej jak 200 zł.


Teraz ubezpieczyciele zdzierają nawet 20%, zależy od towarzystwa. Ja bym do tego dodał jeszcze kwotę o jaką zwiększą Ci składkę za następny rok, a może to być nawet 150%. Są przypadki kiedy jest to nawet ponad 200%. Musisz dogadać się z gościem ile za to chce i co Ci się będzie bardziej opłacało, ale tak jak mówi Kao musi Ci facet dać jakieś potwierdzenie. I jeszcze jedna sprawa, jeśli masz w dowodzie współwłaściciela to jemu też lecą zniżki.

Swoją drogą co za ku..as tak robi, wzywa policję a później chce się dogadać.
SJ12
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 69
Prawo jazdy: 12 05 2008
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.5 V-TEC 114KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

21 Gru 2017, 20:05

SJ12 napisał(a):Swoją drogą co za ku..as tak robi, wzywa policję a później chce się dogadać.
no w takiej sytuacji to kvtas ale przestrzegam, jeżeli będziecie poszkodowanymi i chcecie robić auto na ubezpieczenie zawsze wzywajcie policję, miałem bardzo dużo takich sytuacji że klientom odmawiano wypłaty odszkodowania na podstawie samego oświadczenienia kolizji, teraz ubezpieczyciele kombinują mi tylko mogą żeby nie zapłacić.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16247
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Gru 2017, 18:08

Kao napisał(a):Chce iść na rękę a wezwał policję? Bez sensu.

No niekoniecznie. Jeżeli np. samochód jest w leasingu, na firmę, to obowiązkiem jest wezwać policję. Czy kierowca chce czy nie, musi być policja.
Domi1111 napisał(a):Poszkodowany "chce mi iść na rękę" i załatwić sprawę bez ubezpieczyciela żebym nie straciła zniżek. Co o tym sądzicie? Zapłacić tyle ile chce czy powiedzieć żeby zgłosił to mojemu ubezpieczycielowi

No tutaj zależy to od kilku rzeczy - ile masz lat ( czy jesteś w grupie osób uważanych przez ubezpieczycieli za młodociane, czyli czy masz jeszcze wzwyżki czy już zbierasz zniżki ), czy masz wykupione np. ubezpieczenie od utraty znizek ( kosztuje niewiele, a się przydaje ), ile stracisz znizek ( powinno być zapisane w umowie OC ) i na jak długo ( czasem zniżki traci się nie na rok, ale na dwa lata ) oraz od tego, ile wyceni za naprawę mechanik, albo ile chce ów poszkodowany.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi museum mobile - mobilność jutra
    Audi museum mobile w Ingolstadt przedstawia wizję mobilności jutra. Na wystawie specjalnej "Audi future lab: mobilność ", od 6 grudnia 2012 r. do 17 marca 2013 r., można podziwiać inicjatywy producenta na temat silników ...
    Golf GTI Clubsport - jubileuszowa wersja na 40. urodziny
    Bardzo mocny, bardzo szybki i bardzo bogato wyposażony Golf GTI Clubsport debiutuje w polskich salonach. Specjalna wersja Golfa GTI nawiązuje do jubileuszowych edycji tego modelu, które Volkswagen prezentował przy ...