Kabriolet do 20k

14 Maj 2020, 16:19

Cześć,
Rozglądam się za jakimś fajnym cabrio, na następujących warunkach:
- budżet do 20k na sam samochód (bez zestawu startowego), ale w takim stanie żeby nic poza zestawem startowym nie trzeba było robić (ani mechanicznie ani z budą) a żeby też było w miarę łatwo znaleźć dobry egzemplarz
- samochód jako któryś z kolei w garażu, wyłącznie dla zabawy
- najlepiej manualnie otwierany soft top
- najlepiej okolice małopolski/śląska, może być cała Polska
- w miarę tanie utrzymanie i części
- rocznik, silnik dowolne

Nastawiłem się już wstępnie na mx-5 nb i z wyborem konkretnego egzemplarza bym sobie poradził, ale rozglądam się jeszcze za innymi większymi opcjami. Jest cokolwiek sensownego spełniającego powyższe warunki? Ewentualnie może też być hard top i/lub automatyczny jeśli byłby bezproblemowy.
W ogłoszeniach na znanym portalu motoryzacyjnym widziałem głównie:
- Astra Twin Top
- VW Eos
- Peugeot 207 lub 307
Pierwsze dwie opcje wydają mi się trochę nudne, Peugeoty wydają się całkiem fajne, ale ciężko było mi znaleźć więcej opinii o nich.

Widziałem drugi podobny wątek sprzed miesiąca, ale za dużo z niego nie wyciągnąłem.

Jeśli możecie coś polecić lub sprzedajecie/kolega coś sprzedaje to zapraszam do dyskusji.
Dziękuję.
Icekkk
Obserwowany
 
Posty: 1

14 Maj 2020, 17:36

Jeśli coś kapkę ciekawszego z hardtopem, to można zwrócić uwagę na Mercedesa SLK r170. Powinieneś znaleźć fajny egzemplarz np 230 kompresor. Mechanika tania, bo ma wiele wspólnego z Mercedesem w202
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

14 Maj 2020, 20:33

Astra jest spoko, w eos'ie tak naprawdę "bezproblemowy" byłby tylko diesel a klekot w cabrio to średnia opcja. 207/307 spoko. Popatrz też na focusa mk2 cabrio. Gdzieś tam w górnej granicy budżetu pojawia się volvo c70 II ale prawie wszystko z dieslem pod maską - chyba, że zejdziesz na pierwszą generację to masz kilka fajnych silników z turbo.

Szczerze mówiąc, jeśli szukasz zabawki/auta do małych przebiegów to nie patrzyłbym na żadnego z populusów a właśnie na coś typu mx5 (osobiście mi się nie podoba ale mniejsza), po prostu jakiś ciekawszy sprzęt, fiat barchetta, mitsu eclipse, saab 9-3 I/IIgen,

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

14 Maj 2020, 20:47

Tak, Saab najlepszy i te ciągłe problemy z dachem po 20 latach :yes:

Lepiej iść w coś normalnego a nie wynalazki, taki Eos to Golf V/VI, dużo świeższe auto a nie stare łochy, i nawet jest jeden silnik mpi także pudło z tym odradzaniem benzyn :)
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 418
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Fiat Bravo sport
Silnik: Tjet 150
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

15 Maj 2020, 09:10

Z takich fajnych do trzymania w garażu to audi A4 b6 lub klasyczna 80 z v6
MG TF (jako ciekawostka)
E36
Merc r170 jak wspomniał Mike
Brać to co trzyma cenę à nawet tylko rośnie dlatego z miejsca odrzuciłbym peugeoty, ople czy fordy

Kosztami eksploatacji bym się nie przejmował bo podejrzewam że nie będziesz robił dużo km

Mazde Mx5 mam do sprzedania, 2005 niecałe 70 tys przebiegu, 1.8, tylko budżet za mały

galeria/najciekawsze-auta-jakie-naprawialem-a1457/mazda-mx5-1-8-p36816.htm
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4