Kampania MINI laureatem XXII edycji konkursu Idea Awards

09 Sty 2013, 00:44

Idea Awards to pierwszy polski konkurs reklamy. W tym roku odbyła się już XXII edycja tego plebiscytu. Wśród nagrodzonych w kategorii motoryzacja znalazła się internetowa kampania promująca model MINI John Cooper Works GP. Jury konkursu, w skład którego wchodzą dyrektorzy marketingu największych polskich firm, doceniło innowacyjność i kreatywność kampanii.

Kampania MINI laureatem XXII edycji konkursu Idea Awards

Nagrodzona kampania promowała najszybszy model MINI w historii - John Cooper Works GP. To wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne auto zostało stworzone, aby dać kierowcy poczucie maksymalnie sportowej jazdy i pozostawić niedosyt tego, co jeszcze może się wydarzyć za kolejnym zakrętem. Co szczególnie ważne podkreślenia, ten unikatowy model, który słynny tor Nurburgring przejechał w 8,23 minuty, został wyprodukowany w limitowanej liczbie 2000 sztuk. Idea kreatywna kampanii, stworzona w myśl hasła przewodniego marki – "Żyj MINI. Odważ się." - opierała się na poszukiwaniu śmiałka gotowego zmierzyć się z ekstremalnymi wrażeniami z jazdy, których dostarcza model John Cooper Works GP. W ramach akcji dodatkowo wykorzystano dźwięk wydawany przez silnik promowanego modelu.

POLECAMY MINI Paceman - pierwsze na świecie Sports Activity Coupé

Prace do konkursu zgłaszane są w cyklach kwartalnych w 4 kategoriach: motoryzacja, medycyna, usługi, moda i uroda. Po każdym kwartale następuje głosowanie on-line, w którym udział może wziąść wszyscy interneuci. Z każdej podkategorii (tv, reklama drukowana, internet) na podstawie liczby otrzymanych głosów wyróżniana jest jedna kampania. W wyniku głosowania zwycięska kampania przechodzi do finału konkursu. Spośród reklam, które zdobyły największą liczbę głosów w poszczególnych kwartałach jury wybiera ostatecznych zwycięzców plebiscytu. W ramach tegorocznej, XXII edycji Idea Awards, w kategorii mtoryzacja (podkategoria: internet) wyrózniona została reklama promująca model MINI John Cooper Works GP, która była emitowana w IV kwartale 2012 roku.

źródło: BMW
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3447
Zdjęcia: 12502
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierowco, ustąp pierwszeństwa motocykliście
    Okres letni to pełnia sezonu motocyklowego, dlatego właśnie w czasie wakacji motocykliści najbardziej narażeni są na udział w wypadkach. Wielu tragicznych zdarzeń można by uniknąć dzięki poprawie bezpieczeństwa jazdy kierowców ...
    Jak wjeżdżać na ośnieżone lub oblodzone wzniesienia?
    Lód na wzniesieniu jest wyzwaniem i stresem dla wielu kierowców. Potencjalne zagrożenie stanowią w takiej sytuacji nie tylko warunki atmosferyczne, ale także brak umiejętności i wiedzy osoby prowadzącej auto. ...

  •