KANGOO Z.E. - bardziej autonomiczne, szybsze i łatwiejsze w ładowaniu

06 Lis 2017, 12:20

Nowe Kangoo Z.E. oferuje cztery główne innowacje: nowy akumulator trakcyjny, nowy silnik, nowy układ ładowania i pompę ciepła zintegrowaną z układem klimatyzacji.

Dzięki tym innowacjom Nowe Kangoo Z.E. zapewnia największą dostępną autonomię spośród lekkich elektrycznych samochodów dostawczych: 270 km NEDC zamiast obecnych 170 km. W rzeczywistych warunkach użytkowania w trybie dostawczym(1) jednorazowe ładowanie zapewnia autonomię od 120 km do 200 km w zależności od ukształtowania terenu, temperatury zewnętrznej, wiatru, stylu jazdy itp., w miejsce dotychczasowej autonomii wynoszącej od 80 km do 125 km.
KANGOO Z.E. - bardziej autonomiczne, szybsze i łatwiejsze w ładowaniu
Nowy akumulator trakcyjny o większej gęstości energetycznej
Nowe Kangoo Z.E. oferuje zwiększoną autonomię dzięki nowemu akumulatorowi "Z.E. 33" o mocy 33 kWh. Nowy akumulator, efekt know-how Renault i LG Chem, opiera się na innowacyjnym rozwiązaniu: zwiększeniu gęstości energetycznej. Polega ona na zwiększeniu pojemności akumulatora przy zachowaniu tych samych wymiarów, zachowując w ten sposób przestrzeń użytkową pojazdu. Optymalizacja nie polega na dodaniu dodatkowych modułów, ale na poprawieniu procesów chemicznych w ogniwach akumulatora w celu zwiększenia gęstości energetycznej. Ewolucja ta została dokonana bez uszczerbku w zakresie niezawodności i bezpieczeństwa użytkowania, jak również bez obniżenia poziomu ładowności użytkowej.

Nowy silnik o wysokiej sprawności energetycznej
Nowe Kangoo Z.E. ma również nowy silnik o wysokiej sprawności energetycznej i zoptymalizowane elektroniczne zarządzanie akumulatorem. Ograniczają one zużycie energii podczas jazdy przy jednoczesnym zachowaniu poziomu mocy pojazdu. Silnik R60 o mocy 44 kW (60 KM) jest w 100% konstrukcją Renault, stworzony na bazie silnika R90 z modelu ZOE. Silnik jest produkowany w fabryce Renault w Cléon we Francji, która jest flagowym zakładem Grupy wytwarzającym nowoczesne silniki i skrzynie biegów.

Pompa ciepła: nowość w elektrycznym pojeździe użytkowym
Nowe Kangoo Z.E. jest wyposażone w prawdziwą nowość w świecie elektrycznych pojazdów użytkowych: pompę ciepła połączoną z układem klimatyzacji, która pozwala zachować autonomię modelu przy niskich temperaturach. Pompa poprawia autonomię pojazdu przy niskich temperaturach poprzez ograniczenie stosowania elementów grzejnych, które pobierają dużo energii i zmniejszają autonomię. Nowe Kangoo Z.E. jest pierwszym elektrycznym pojazdem użytkowym, który został wyposażony
w pompę ciepła. System wstępnej regulacji temperatury umożliwia wcześniejsze podgrzanie wnętrza samochodu podczas ładowania lub jego schłodzenie, o ile pojazd jest wyposażony w klimatyzację. Czas uruchomienia systemu jest ustawiany za pomocą przycisków znajdujących się przy kierownicy. Nowe Kangoo Z.E. w wersjach polarnych wyposażone jest również w dodatkowe autonomiczne ogrzewanie na olej napędowy, zapewniające komfort użytkowania w trudnych warunkach i gwarantujące autonomię pojazdu przy bardzo niskich temperaturach.
KANGOO Z.E. - bardziej autonomiczne, szybsze i łatwiejsze w ładowaniu
Szybsze i łatwiejsze ładowanie
Nowe Kangoo Z.E. ładuje się szybciej i łatwiej dzięki nowemu, dwukrotnie mocniejszemu układowi ładowania i ulepszonej ofercie usług mobilnych(2), które ułatwiają klientom codzienną eksploatację elektrycznych pojazdów użytkowych. Nowy, dwukrotnie mocniejszy układ ładowania umożliwia pełne naładowanie akumulatora w ciągu 6 godzin(2), czyli krócej niż przez jedną noc oraz zwiększenie zasięgu o 35 km w ciągu jednej godziny ładowania w umiarkowanym klimacie. W ten sposób pomaga w optymalizacji dnia pracy. Nowe usługi mobilne Renault Easy Connect (Z.E. Trip i Z.E. Pass) upraszczają ładowanie w ogólnodostępnych terminalach ładowania w Europie i optymalizują dzień pracy(2).

Nowy, dwa razy mocniejszy układ ładowania dla szybszego ładowania
– Nowe Kangoo Z.E. wyposażone jest w układ ładowania nowej generacji o mocy 7 kW przy napięciu jednofazowym 230 V i prądzie o natężeniu 32 A.
– Nowe Kangoo Z.E. ma krótszy czas ładowania i ładuje się całkowicie w ciągu około 6 godzin(3) za pomocą Terminala WallBox o mocy 7,4 kW, czyli krócej niż przez jedną noc, szybciej niż dotychczas o 1,5 h, przy zwiększonej autonomii o 50%.
– Nowe Kangoo Z.E. zyskuje dodatkowe 35 kilometrów autonomii w czasie jednej godziny ładowania w umiarkowanym klimacie, czyli w przerwie na lunch, w czasie załadunku samochodu przed wyruszeniem w nową trasę.
– Nowe Kangoo Z.E. może dzięki temu jeździć przez cały dzień, a nawet wykonać dwie rundy dostaw, rano i po południu. Optymalizuje to dzień roboczy i obsługę klientów.
– Nowe Kangoo Z.E. wyposażone jest seryjnie w kabel umożliwiający podłączenie do terminala WallBox lub do publicznego punktu ładowania. Ma również kabel do podłączenia do domowego gniazdka klasycznego lub zabezpieczonego (kabel dostępny w standardzie lub w opcji, w zależności od kraju).
KANGOO Z.E. - bardziej autonomiczne, szybsze i łatwiejsze w ładowaniu
źródło: (1) Tryb dostawczy: rzeczywisty tryb jazdy dostawcy profesjonalnego, poruszającego się drogami podmiejskimi i drogami szybkiego ruchu, na przykład przejazd 107 km w 2 h 25 min ze średnią prędkością 45 km/h i postojem pojazdu wynoszącym 14% czasu pracy. (2) Usługi dostępne w zależności od rynku. (3) W przypadku krajów i infrastruktur dopuszczających prąd jednofazowy o natężeniu 32 A.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3778
Zdjęcia: 13072
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne hamowanie w warunkach zimowych
    Podczas zimowej pory roku, wielu kierowców doświadcza wydłużonej drogi hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem lub oblodzonych. Czy jednak wszyscy zastanawiają się, co dokładnie wpływa na odległość, jaką pokonuje ...
    Ferrari LaFerrari hybrid - 2,7 sek., 950 KM
    W chwili wprowadzenia na rynek w 2013 roku model ten był nie lada sensacją. Była to bowiem zarówno pierwsza hybryda w historii legendarnej, włoskiej marki, jak również najszybszy model w jej dziejach. Zaplanowano ...