KWID CONCEPT - solidny i jednocześnie zabawny wygląd

12 Paź 2017, 12:12

Samochód KWID CONCEPT, został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Delhi w 2014 roku. Postanowiliśmy go Wam przedstawić ponieważ jest Sympatyczny, a przy tym auto ma budzący poczucie solidności design, w połączeniu z wyposażeniem high-tech.

Solidny i jednocześnie zabawny wygląd
KWID CONCEPT został zaprojektowany przy technologicznym wsparciu Renault Design India i stanowi ucieleśnienie drugiego etapu cyklu życia, na którym jest oparta strategia designu Renault – etapu "Odkrywania świata". Atrakcyjne proporcje i wymiary tego auta, jak również bardzo skrócony przedni i tylny zwis nadają sylwetce tego auta niezwykle dynamiczny wygląd, a duże, wystające z błotników koła przywodzą na myśl skojarzenie z buggy.
KWID CONCEPT - solidny i jednocześnie zabawny wyglądCiekawa stylistyka nadwozia kontrastuje z solidnym wyglądem samochodu koncepcyjnego, który nadają mu listwy ochronne i emanujące siłą kanciaste błotniki. Samochód jest wyposażony w napęd na jedną oś, ale jego sylwetka przywołuje na myśl auto terenowe. Wnętrze KWID CONCEPT, dla którego inspiracją było ptasie gniazdo, zaprojektowano tak, aby pełniło rolę przytulnego kokonu.

KWID CONCEPT - solidny i jednocześnie zabawny wyglądZawieszone nad masywną białą podstawą siedzenia pojazdu stwarzają wrażenie lekkości, a ich dwubarwne, elastomerowe pokrycia wywołują efekt rozświetlenia wnętrza. KWID CONCEPT jest także wyposażony w układ klimatyzacji w tylnej części kabiny, którego panel sterowania został umieszczony na oparciu fotela kierowcy, podobnie jak układ nawiewu z szeregiem koncentrycznie rozmieszczonych otworów. Desce rozdzielczej nadano kształt wbudowanego tabletu, umożliwiającego dostęp do poszczególnych funkcji Flying Companion.

Samochód koncepcyjny "high-tech"
Oprócz niekonwencjonalnego, wizjonerskiego stylu, KWID CONCEPT jest takę wyposażony w zaawansowane urządzenia technologicznie, wśród których szczególne miejsce zajmuje "Flying Companion". Jest to pierwsze tego rodzaju urządzenie w świecie motoryzacji, a jego celem jest zapewnienie przyjemnego, a przy tym bezpiecznego prowadzenia auta. Wystający z tylnej, obrotowej części dachu KWID CONCEPT, "Flying Companion" może być obsługiwany w jednym z dwóch dostępnych trybów: w trybie "automatycznym", wykorzystującym wstępnie zaprogramowaną sekwencję prowadzenia pojazdu i lokalizację za pomocą GPS-u oraz w trybie "ręcznym", umożliwiającym jego obsługę za pośrednictwem pokładowego tabletu. "Flying Companion" może być wykorzystywany do całego wachlarza zadań, takich jak uzyskiwanie informacji o ruchu drogowym, fotografowanie krajobrazu czy wykrywanie przeszkód na drodze.

Oczekiwania konsumentów na nowych rynkach są inne. W coraz większym stopniu interesują się zaawansowanymi technologiami i pragną korzystać z uroków życia. Ten samochód koncepcyjny spełnia ich potrzeby na kilka sposobów, głównie dzięki systemowi "Flying Companion", który sprawia, że prowadzenie auta staje się jednocześnie bezpieczne i zabawne. Po raz pierwszy w historii motoryzacji możliwe stało się prowadzenie auta po ziemi ze wzrokiem skierowanym w niebo. To niesamowita funkcja!

KWID CONCEPT spełnia również kryteria "Z.E ready" – został przystosowany do zamontowania akumulatorów i poruszania się z napędem w 100% elektrycznym. W tym celu auto zostało także wyposażone w gniazdo ładowania, umieszczone pod logo Renault. KWID CONCEPT jest napędzany najnowszej generacji turbodoładowanym silnikiem benzynowym po downsizingu (pojemność 1,2 litra), współpracującym ze skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem EDC, umożliwiającym połączenie dużej przyjemności prowadzenia z niskim zużyciem paliwa.
KWID CONCEPT - solidny i jednocześnie zabawny wyglądWśród innych technologicznie zaawansowanych elementów należy wymienić elektryczną regulację przedniej kanapy, przesuwającej się na centralnej szynie, elektryczne otwieranie drzwi, oświetlenie z diodami LED oraz zmianę biegów za pomocą umieszczonych przy kierownicy przycisków, zastępujących tradycyjną dźwignię. Rolę deski rozdzielczej w KWID CONCEPT pełni zamontowany pionowo, dotykowy ekran TFT, umożliwiający również dostęp do usług on-line.

KWID CONCEPT, pierwszy samochód koncepcyjny Renault, którego inauguracja miała miejsce poza Europą, jest również dowodem znaczącego miejsca Indii w światowej strategii Renault oraz potwierdzeniem zdolności koncernu do produkowania atrakcyjnych modeli w segmencie kompaktowych samochodów.

KWID CONCEPT - solidny i jednocześnie zabawny wyglądKWID CONCEPT jest również "skrojony na miarę" potrzeb kierowców indyjskich. Samochód ten jest kompaktowym pięciomiejscowym modelem, umożliwiającym przejazdy całej rodzinie, co jest dość częstym sposobem korzystania z samochodu w Indiach. Podobnie jak "Flying Companion", również multimedialna deska rozdzielcza spełnia potrzebę łączności ze światem. Lekki design wnętrza pojazdu jest świetnie dopasowany do gorącego klimatu Indii. Dwubarwne nadwozie KWID CONCEPT obejmuje pokryte szarym metalizowanym lakierem elementy karoserii i szare, strukturalne wykończenie elementów funkcjonalnych oraz kontrastowy złocistożółty lakier dachu i wlotów powietrza.

Pojawia się też kilka żółtych akcentów na obręczach kół, przy dolnych krawędziach drzwi oraz na elementach perforowanych. To połączenie, odpowiadające kolorom firmowym Grupy Renault, kojarzy się również z Indiami: kolor szary przedstawia ziemię, podczas gdy żółty i złocisty symbolizują kwiaty i przyprawy.

KWID CONCEPT - solidny i jednocześnie zabawny wyglądDodatkowo KWID CONCEPT oferuje nietypowe rozmieszczenie siedzeń, z trzema miejscami z przodu i lekko wysuniętym, umieszczonym centralnie fotelem kierowcy w celu zwiększenia ilości miejsca na wysokości barków, oraz dwoma miejscami z tyłu. Taki układ siedzeń z centralnie umieszczonym fotelem kierowcy spełnia międzynarodowe wymagania i zapewnia równoczesne dostosowanie tego samochodu do rynków z ruchem lewo- i prawostronnym.

źródło: Renault
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3200
Zdjęcia: 11853
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volvo 900 - samochód do driftu Volvo 900 - samochód do driftu
    Volvo pożegnało się już z napędem na tył, ale kiedyś sprawy miały się zupełnie inaczej. A modele z serii 200, 700 i 900 wychowały wielu skandynawskich rajdowców i drifterów, którzy za ich kierownicą ćwiczyli ...
    Diesel i rozruch silnika w zimie Diesel i rozruch silnika w zimie
    Problemy z uruchomieniem silnika w zimie, najczęściej mają posiadacze samochodów z silnikiem Diesla. Dlaczego? Ponieważ zazwyczaj zaniedbują swój samochód już w okresie jesiennym. Ale od początku...

  •