Kia Ceed vs Venga? Do 20tys.

11 Paź 2020, 11:07

Witam serdecznie wszystkich użytkowników, mam zamiar za miesiąc może dwa zmienić swoje obecne auto na coś młodszego, do kwoty 20.000PLN.
Do tej pory wpadły mi w okno dwa auta.
1. Kia Ceed HB SW w silniku 1.6 lub 2.0 z rocznika minimum 2008
2. Kia Venga 1.4 90hp 2010rok 50tys km.
3. Opel Astra J 1.6 - Ale raczej nie w tej kasie.

Które z tych aut byście polecali jako auto na przynajmniej najbliższe kilka lat? Auto będzie głównie użytkowane na dojazdy do sklepu, oraz do pracy max 10km - Chciałbym aby auto było przynajmniej w roczniku 2008, miało 5 drzwi, klime, el szyby, lusterka i tempomat przynajmniej.
Dysponuje kwotą do 20.000PLN na dzień dzisiejszy.

Zastanowiła mnie Kia Venga z 2010r, wlasciwie to 2011 z przebegiem 51tys km ( auto pewne od znajomego - Pierwszy wlasciciel kupił auto w salonie Kia PL) pod tym względem jest to plus, lecz odrzuca mnie lekko jego biedna wersja niczym Skoda Fabia... Auto poza 2x el szyby, el lusterkami, klimą w zasadzie nie ma nic, dodatkowo wg raportów spalania w mieście potrafi wciągnąć jak na tak malutkie auto 9-9,5l/100km a na autostradzie nawet do 13l.

Czy macie może jakieś inne propozycje do tej kwoty? :) Moje wymagania to min 2008rok, benzyna lub gaz od razu, el szyby, lusterka, tempomat i klimatyzacja - Najlepiej gdyby to było kombi lub duży sedan, jakoś nie komfortowo czuje się w takich małych autach typu Audi A3, czy Golfy.
damian112
Nowicjusz
 
Posty: 3

11 Paź 2020, 14:30

Podajesz mniejsze auta, a na końcu piszesz że w takich samochodach nie czujesz się komfortowo. Hm... patrząc na budżet i te większe auta to nie będziesz miał ich zbyt wielu do wyboru. Moim zdaniem zostają ci w kombi np. Ford Mondeo, Renault Laguna, Peugeot 407, Skoda Octavia i jeszcze Citroen C5. Te samochody będą blisko twojej granicy dla wieku auta. Te większe kombi na wyposażeniu powinny posiadać to co wymieniłeś ale warto to zawsze sprawdzić przed kupnem.

damian112 napisał(a):Zastanowiła mnie Kia Venga z 2010r, wlasciwie to 2011 z przebegiem 51tys km ( auto pewne od znajomego - Pierwszy wlasciciel kupił auto w salonie Kia PL) pod tym względem jest to plus, lecz odrzuca mnie lekko jego biedna wersja niczym Skoda Fabia... Auto poza 2x el szyby, el lusterkami, klimą w zasadzie nie ma nic, dodatkowo wg raportów spalania w mieście potrafi wciągnąć jak na tak malutkie auto 9-9,5l/100km a na autostradzie nawet do 13l.
Bardzo ciekawe auto i jeżeli masz od pierwszego właściciela z takim przebiegiem to może być kusząca propozycja. Co do samego spalania to w mieście taki wynik nie jest jakiś nadzwyczajny nawet przy samochodach typu Kia Venga. Ale na autostradzie takie spalanie to chyba z jazdą grubo ponad dopuszczalną prędkość. Jak byś jechał do 140km/h to na pewno nie spali tyle i wyjdzie podobnie jak w mieście. To nie jest auto stworzone na autostrady i o tym należy pamiętać przy zakupie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

11 Paź 2020, 14:38

Rokiko napisał(a):Podajesz mniejsze auta, a na końcu piszesz że w takich samochodach nie czujesz się komfortowo. Hm... patrząc na budżet i te większe auta to nie będziesz miał ich zbyt wielu do wyboru. Moim zdaniem zostają ci w kombi np. Ford Mondeo, Renault Laguna, Peugeot 407, Skoda Octavia i jeszcze Citroen C5. Te samochody będą blisko twojej granicy dla wieku auta. Te większe kombi na wyposażeniu powinny posiadać to co wymieniłeś ale warto to zawsze sprawdzić przed kupnem.

damian112 napisał(a):
Zastanowiła mnie Kia Venga z 2010r, wlasciwie to 2011 z przebegiem 51tys km ( auto pewne od znajomego - Pierwszy wlasciciel kupił auto w salonie Kia PL) pod tym względem jest to plus, lecz odrzuca mnie lekko jego biedna wersja niczym Skoda Fabia... Auto poza 2x el szyby, el lusterkami, klimą w zasadzie nie ma nic, dodatkowo wg raportów spalania w mieście potrafi wciągnąć jak na tak malutkie auto 9-9,5l/100km a na autostradzie nawet do 13l.
Bardzo ciekawe auto i jeżeli masz od pierwszego właściciela z takim przebiegiem to może być kusząca propozycja. Co do samego spalania to w mieście taki wynik nie jest jakiś nadzwyczajny nawet przy samochodach typu Kia Venga. Ale na autostradzie takie spalanie to chyba z jazdą grubo ponad dopuszczalną prędkość. Jak byś jechał do 140km/h to na pewno nie spali tyle i wyjdzie podobnie jak w mieście. To nie jest auto stworzone na autostrady i o tym należy pamiętać przy zakupie.


Peugeota nie biore już w ogóle pod uwagę - Mam obecnie 407 kombi i straszna padaka z tego, nie chcę już więcej Peugeotów.

Kia Venga brana jest tylko pod uwagę z tego względu że mam pewne auto, z pierwszej ręki, zadbane, spód zabezpieczony antykorozyjnie auto dopicowane. Przez 3 lata zrobiło zaledwie 10tys km. Zaskakującym jest fakt że w tej Vendze na dobrą sprawę jest więcej miejsca w środku niż w moim 407 kombi... I to spalanie to w sumie nie mit, potwierdziłem to wśród użytkowników Veng i takie spalanie jest jak nabardziej realne przy prędkości 140km.

Generalnie nie chce się ponownie pchać we francuską motoryzację - Za duzo przygód z moim 407 czy chociazby Laguną III w rodzinie.

Pod uwagę na chwile obecną tak na prawdę biore tylko Kia Ceed SW na prawde fajne auto, Opla Astre H w kombi, no i może by się udało Astre J - Myśle że ważnym jest fakt, że dedycuje się na sciagniecie auta z NL - Mam tam rodzine i oni pomogą w zakupie. Bo w Polsce do 20tysięcy nie da się kupić auta ponieważ 98% to autokomisy i każde jedno auto jest odpicowane pod sprzedaż, pachnie identycznie, i jest identycznie przygotowane aby ukryć wszelkie niedogodnosci.
damian112
Nowicjusz
 
Posty: 3

13 Paź 2020, 08:30

Jeśli bardzo rzadko jeździsz autostradami to Venga będzie ok, pamiętaj tylko, że to auto segmentu B - słabe wyciszenie i komfort, ale do miasta jest idealne.
Cee'd SW spoko, tak samo Hyundai i30. Sensownej Astry J nie kupisz do 20 tysięcy, tym bardziej w NL.
Przy takich przebiegach skupiłbym się na Koreańczykach z silnikiem 1.6. Jeśli może być sedan to jeszcze Toyota Corolla 1.6.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

13 Paź 2020, 08:35

Ossy napisał(a):3 minuty temu
Cytuj Ossy
Jeśli bardzo rzadko jeździsz autostradami to Venga będzie ok, pamiętaj tylko, że to auto segmentu B - słabe wyciszenie i komfort, ale do miasta jest idealne.
Cee'd SW spoko, tak samo Hyundai i30. Sensownej Astry J nie kupisz do 20 tysięcy, tym bardziej w NL.
Przy takich przebiegach skupiłbym się na Koreańczykach z silnikiem 1.6. Jeśli może być sedan to jeszcze Toyota Corolla 1.6.


Może być sedan, jak najbardziej. Właśnie obracam się w tym gronie. Kia Ceed / Hyundai / Opel Astra.

Wpadło mi jeszcze w oko to:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Wiem że komis... Ale jeśli auto by się okazało że auto jest ok ( Jestem w stanie wykupić kompletne oględziny np na autotesto aby je doszczetnie sprawdzili, lub sam pojechać do ASO Opla na oględziny, to myśle ze autko również idealne.
damian112
Nowicjusz
 
Posty: 3

13 Paź 2020, 08:54

Te hyundaie są bardzo zgrabne, do miasta w sam raz.
malmon3
Aktywny
 
Posty: 302