Kia czy Mercedes?, Nowy Sportage czy klasa B a może inne?

10 Lis 2010, 06:24

Witam,
Może to dziwny wybór ale szukam auta przestronnego i jednocześnie super wykonanego. Oglądałem klasę B i powiem szczerze, że wykonanie wnętrza jak dla mnie SUPER. Niestety w cenie ok.65 tys. (tyle zakładam) można kupić co najwyżej 2-latka. No i tutaj pojawia się nowa Kia Sportage. Cena NOWEGO ta sama, klasa pewnie inna, auta nie oglądałem w środku. Powstaje dylemat: nowe Kia z gwarancją czy używana B-klasa? W dodatku byłem nastawiony na B-klasę CDI (Diesel) ale po przeczytaniu sobie paru artykułów o filtrach cząstek stałych to nie wiem czy nie lepsza (bardziej bezproblemowa) jest benzyna? Roczne przebiegi to 15-17 tys. km, duża część tylko w mieście na odcinkach 2-5km... Uprzejmie proszę o opinie... robiw

PS.
Golf VI jakoś tam spełnia kryteria głównie dzięki bardzo dobremu wykonaniu wnętrza...ale za to mały w środku a bagażnik symboliczny. Moje kryteria to:
- super wykonane wnętrze,
- przestronne auto.

Klasa B pasuje jak ulał ale za te pieniądze tylko używana. Miała bardzo dobre opinie w testach niezawodnościowych a serwisowałbym nie w ASO. Dotychczas jeżdżę Oplem Merivą - spełnia wszystkie kryteria poza wykonaniem wnętrza a do tego już swoje "wyjeździł". Główna zaleta - bardzo tani serwis (poza ASO) i części. Rodzinka 2+2.

[ Dodano: 10 Listopad 2010, 08:17 ]
Widziałem, że w tej cenie łapie się jeszcze Mitsubishi ASX - co Wy na to? robiw
robiw
Nowicjusz
 
Posty: 15

10 Lis 2010, 11:17

Oczywiście, że Mercedes, co to za pytanie w ogóle. Przy takim trybie jazdy tylko benzyna, ostatecznie LPG.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

10 Lis 2010, 11:20

Oglądałem kie SPORTAGE i mi się bardzo podobała. Może to nie ta sama klasa co Mercedes ale uważam, że jakością wykonania mu nie ustępuje. Wystarczy wziąć pakiet ze skórzaną kierownicą i gałką zmiany biegów i naprawdę w środku czuje się fajnie. Dodatkowo stylistyka jest naprawdę przepiękna. Za 65 tys. kupujesz nową Kiankę z silnikiem benzynowem (chyba z turbiną)1.6 140 KM. Dodatkowo gwarancja no i.... ten zapach nowego samochodu :mrgreen:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

10 Lis 2010, 11:37

No właśnie, B-klasa przemawia do mnie jakością wykonania wnętrza tylko czy nie będzie znacznie droższa w utrzymaniu. Do tego można się naciąć kupując 2-latka. Golf VI też jest fajny tylko tan mały bagażnik :-(. Kia - dzisiaj obejrzę wnętrze. Boję się "chorób wieku dziecięcego" tego auta jak to zdarzało się w Merivie... robiw
robiw
Nowicjusz
 
Posty: 15

10 Lis 2010, 15:44

jak oglądasz TVN Turbo to jak widać można też się naciąć przy zakupie zupełnie nowego auta z salonu .B dobry wybór.
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

11 Lis 2010, 07:30

B klasa jak nic... :mrgreen:
Mam Kijankę w pracy...autko ma niecałe 3 lata lista awarii 3 strony A4 :mrgreen:
Jedziemy wszędzie gdzie chcemy...bo chcemy....
Jogi4x4
Stały forumowicz
 
Posty: 1907
Miejscowość: PZL
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Galloper Pajero Avensis Vito
Silnik: TD/DI-D/D4-D/CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lis 2010, 17:22

Witam,
No więc tak...
Kię oglądałem - to chyba jedno z ładniejszych aut jakie widziałem - dla mnie bomba!!! Tylko czemu w środku prawie wszędzie twardy plastik, nawet na boczkach drzwi :-(. Fotele także bardzo miękkie co nie wróży dobrze na dłuższepodróże. Ale ta stylistyka i wielkość auta - bomba. Wydaje sięogromne a ma wymiary...Mercedesa B-klasy, który z kolei wydaje sięniewiele większy od Merivy - ach teproporcje. Kię widziałem w pięknym pomarańczowym metaliku z czarno-pomarańczowym wnętrzem - podsufitka też czarna, bagażnik ogromny. Tylko czemu te plastiki :-(...

Golfa VI oglądałem - wykonanie wnętrza bobma jak dla mnie choćmoże nieco gorsze niż w B-klasie ale generalnie ekstra! Obszerność wnętrza podobna do Merivy...tylko bagażnik mały :-(

Golf Plus - to wnętrze starego Golfa V (poza zegarami i kierownicą), które jest dużo gorsze niżw Golfie VI a do tego bagażnik ten sam - auto IMO bez sensu.

B-klasa - klasa sama w sobie choć martwi trochę niskie zawieszenie, koszty ewentulnych napraw (przy zderzeniu silnik wchodzi między płyty podłogowe - skąd inądz tego powodu nie siedzi się na takim wysokim fotelu jak w Merivie bo sporo zajmuje grubość podłogi) no i to, że nie ma gwarancji na dobry, używany pojazd.

Dylemat pozostał :-)))))))))))))

PS.
Policja ma Kia i nie narzeka a nie szanują aut, znajomi mająi też OK.
robiw
Nowicjusz
 
Posty: 15

11 Lis 2010, 17:26

Na plastikach się nie śpi :wink:
Ja bym skupił się na Kii, bardzo chwalą ten samochód w prasie motoryzacyjnej-myślę, że nie bez powodu.
Poza tym to tylko moje zdanie ale Kia wygląda najatrakcyjniej z tej trójki.
Co do B-klasy to rzeczywiście czuć to premium i nie ma się do czego przyczepić ale mało kto sprzedaje samochód po dwóch latach no i trzeba się liczyć z dużym przebiegiem lub jakimś wypadkiem jeśli chce się zmieścić w 65tys. za dwulatka.
Moim zdaniem nie warto ryzykować.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Lis 2010, 17:28

No ja w pracy jeżdzę Kią ceed i nie narzekam z kolegami. Całkiem zrywny samochód. Ja stoję na tym samym stanowisku co przedtem- Kia sportage :wink:

Powiem tak- gdybym nie miał S-Maxa, skusiłbym sie pewnie na Sportage'a.
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

11 Lis 2010, 22:15

pinio124 napisał(a):No ja w pracy jeżdzę Kią ceed i nie narzekam z kolegami.

Co ma piernik do wiatraka? Ceed a Sportage to inne auta. To tak jak Mercedes kompaktowy i SUV.

Za 65 tys. zł można szukać też Opla Astry IV, ale również ma wnętrze na wysokim poziomie. Rozejrzałbym się też za BMW E90.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

11 Lis 2010, 23:12

Dishman- oczywiście, że Ceed i Sportage to zupełnie inne samochody. Miałem na myśli to, że firma KIA nie robi "tekturowych" aut, które rozpadają się po 100 tys. km, więc uważam, że z modelem Sportage będzie podobnie.
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

12 Lis 2010, 12:50

To, że KIA nie robi "tekturowych" samochodów to się zgadzam. KIA już od jakiegoś czasu pokazuje, że zaczyna dojrzewać jako marka. Póki co jednak jej najważniejszym atrybutem jest cena i długość gwarancji.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

13 Lis 2010, 10:05

Generalnie to jakby sięzastanowićto cena bazowi Kii 67tys. + metalik+ubezpieczenie i jeszcze jakieśdrobnostki to z najmniejszym silnikiem wyjdzie cośkoło 72tys. Spoto. Golf zapewne (bo nie taka nowość) po nowym roku doczeka siępromocji ubiegłorocznego rocznika i myślę sobie że w 62tyssięzmieszczę - tylko ten design nie taki szałowy jak Sportage... no i wielkość :-(. Sam jużnie wiem. No chyba, że używana B-klasa się trafi...robiw
robiw
Nowicjusz
 
Posty: 15

13 Lis 2010, 10:34

robiw- Widze, że dalej nie jesteś zdecydowany. Umów się więc na jazdę testową golfem, sportagem i B-klasą. Może wtedy będziesz mógł obiektywnie ocenić wszystkie trzy i wybrać ten, który najbardziej Ci się podoba :wink:
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

14 Lis 2010, 10:22

robiw napisał(a):Generalnie to jakby sięzastanowićto cena bazowi Kii 67tys. + metalik+ubezpieczenie i jeszcze jakieśdrobnostki to z najmniejszym silnikiem wyjdzie cośkoło 72tys. Spoto. Golf zapewne (bo nie taka nowość) po nowym roku doczeka siępromocji ubiegłorocznego rocznika i myślę sobie że w 62tyssięzmieszczę - tylko ten design nie taki szałowy jak Sportage... no i wielkość :-( . Sam jużnie wiem. No chyba, że używana B-klasa się trafi...robiw

Golf w salonie będzie trzymać cenę, za wersję z jakimś sensownym wyposażeniem trzeba u VW sporo zapłacić.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725