Klocki hamulcowe Mazda 3 (wersja USA)

22 Lip 2020, 14:24

Dzień dobry.

Posiadam Mazdę 3 BM w wersji amerykańskiej z 2014 roku. Ostatnio zużyły mi się klocki hamulcowe i postanowiłem je sam wymienić. Zamówiłem klocki do tego modelu na allegro i gdy przyszły okazało się, że są całkowicie inne niż te które mam u siebie. Tu pojawia się pytanie: Czy ktoś się orientuje, że w wersji amerykańskiej montowali inne hamulce niż u nas?

Klocki zamówione odesłałem, u mechanika w mieście kupiłem klocki podobne do tych co mam lecz dalej nie są to te które pasują tam idealnie choć niewiele im brakuje. Jeżdżę tak już około miesiąca i pojawiają się czasami stuki przy lekkim hamowaniu, które wynikają zapewne z przesuwania się klocków (czy da się to zniwelować?).

Szukałem już tych klocków po internecie i nie znalazłem, a już nie wiem gdzie mogę ich szukać.

Czy opcja wymiany całego zacisku hamulcowego będzie tutaj najlepsza czy mogą być z tym jakieś problemy? Ewentualnie jakieś inne pomysły?
Czy zostawić z tymi klockami co są lub znaleźć jeszcze bardziej podobne?

Wrzucam jeszcze zdjęcie tego klocka, może ktoś zna model lub cokolwiek żeby coś znaleźć.

Pozdrawiam.
badzia
Nowicjusz

22 Lip 2020, 14:56

badzia napisał(a):Szukałem już tych klocków po internecie i nie znalazłem, a już nie wiem gdzie mogę ich szukać.
Przy kupnie mówiłeś że to wersja USA? Podawałeś nr VIN? Być może są jakieś różnice w zaciskach i to powinno wyjść w katalogu jak sprzedawca sprawdzi.

Czy mię różniły? Masz jakieś zdjęcia do porównania?

Jak tak patrze po zdjęciach to te klocki z twojego zdjęcia bardziej mi pasują wyglądem do klocków od Mazdy CX5. Zobacz na załączonym zdjęciu masz od takiego modelu.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Zaawansowany

22 Lip 2020, 15:00

Tak. Szukałem po VIN i modelach Mazdy 3 i niestety nic nie pasowało.. wyświetlało całkiem inne. Ale widzę, że te CX5 są bardzo podobne. Sprawdzę u mechanika i porównam z tymi, może akurat będą pasowały.
badzia
Nowicjusz

22 Lip 2020, 21:53

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

TRW GDB3583 i jego zamienniki.Stosowane w kilku markach , między innymi w Citroenie. Jak pasi to zamówić. Znalezienie nie zajęło mi dużo czasu . Na przyszłość pisz więcej o szukanej części . Nie żeby po wymiarach domyślać się że chodzi o klocki do osi tylnej.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Marki samochodowe, które mają najbardziej przywiązanych klientów
    Słynna amerykańska firma analityczna J.D. Power przedstawiła wyniki najnowszego badania 2020 U.S. Automotive Brand Loyalty Study, które ukazuje poziom przywiązania klientów do poszczególnych marek samochodowych. ...
    Kalkulator momentu obrotowego
    Jednostką stosowaną w samochodach do określenia momentu obrotowego jest Nm (niutonometr). Moment obrotowy zaś jest podstawowym parametrem, który charakteryzuje osiągi silnika spalinowego.

•  
    • Warto przeczytać