Kluczyk w stacyjce nie chce się przekręcić

06 Lut 2012, 08:18

Witam,

dzisiaj rano pojawił się u mnie taki problem: kluczyk w stacyjce nie chce się przekręcić, tzn. włożyć go można bez problemu i minimalnie się przekręca, ale potem stawia opór, jakby była jakas blokada.

Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. Co może być przyczyną?

Przedwczoraj w nocy rozładował mi się akumulator i trochę po podładowałem. Mam w samochodzie blokadę rozruchu i słyszałem, że jak akumulator całkiem się rozładuje, to nawet kluczyka się nie da przekręcić. Może być to przyczyną i wystarczy naładować akumulator, czy jednak przyczyna może być inna?
laraloo
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 54
Miejscowość: Katowice
Prawo jazdy: 09 06 2010

06 Lut 2012, 12:54

Trochę głupie, ale nie masz blokady kierownicy? tzn, próbowałeś pokręcić trochę kierownicą przy przekręceniu kluczyka? Często w samochodach jest jednoczesna blokada kierownicy i stacyjki.
emilie
Początkujący
 
Posty: 96
Auto: Audi Q7

06 Lut 2012, 13:05

Słyszałem o tym i próbowałem to zrobić, jednak niestety to nie pomogło, dlatego moje pomysły się skończyły i może ktoś inny wie co mogło się stać.
laraloo
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 54
Miejscowość: Katowice
Prawo jazdy: 09 06 2010

06 Lut 2012, 15:57

A masz zapasowy kluczyk? ten może być wyszczerbiony (czy coś) i dlatego przechodzi z oporami. Jak to nie to wydaje mi się, że trzeba do mechanika... (może ktoś ma lepsze pomysły :?: )
emilie
Początkujący
 
Posty: 96
Auto: Audi Q7

09 Lut 2012, 20:07

Spróbuj suszarką podgrzać stacyjkę,tylko nie przekręcaj teraz na siłę pod żadnym pozorem!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...