Kobieta chce kupić suva i nie wie jakiego wybrać :(

26 Wrz 2008, 16:23

Edita napisał(a):a jakie jest przeznaczenie suva? bo z tego co wiem, to nie w teren, więc skoro nie w teren, nie na asfalt, to gdzie?


tak w sumie to nigdzie 8) suv to taki wóz do tzw. "lansu" no i modny w dzisiejszych czasach właśnie głównie w miastach :D
Kto za młodu głupim nie był ten na starość nie zmądrzeje...
bbr86
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 308
Miejscowość: Wałbrzych

26 Wrz 2008, 16:25

Autko terenowe jak sama nazwa wskazuje,jest autkiem,które dobrze się czuje w terenie.Do jazdy po mieście nie nadaje się - poprostu go szkoda.A żre paliwa,że szkoda gadać.
SUV jest to połączenie samochodu osobowego i terenowego.Czyli własnie coś dla ciebie - duży samochód z napędem na 4 koła do jazdy po mieście.
Rav4 jest SUV-em,ale za 30 tyś z 2002-03 będzie cięzko kupić,ale można spotkać okazję.
http://www.wysokieobroty.pl/auto/1,71362,3179703.html - tu masz porównanie Rav4 i Vitary.Ale Vitara jest raczej samochodem terenowym(przynajmniej tak nazywa go producent).
Sportage to tez terenówka.Suvem jest Freelander.Tego ostatniego to kupisz za 30 tys z 20o3 roku.Może nawet za mniej lub młodszego.
A jak te samochody się sprawują i ile palą,to pewnie pomoga ci koledzy z forum.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

26 Wrz 2008, 16:29

najlepiej spalanie oraz opinie o tych autach zobaczyć na [link do autocentrum.pl wygasł] :)
Kto za młodu głupim nie był ten na starość nie zmądrzeje...
bbr86
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 308
Miejscowość: Wałbrzych

26 Wrz 2008, 17:01

Edita napisał(a):Witam wszystkich serdecznie
Chciałabym kupić suva, ale...:
1. mam ograniczenie finansowe do 30000 :(
2. jestem kobietą, nie znającą się na autach, więc zależy mi, aby auto było możliwie najmniej awaryjne
3. nie jestem bogata, więc chciałabym, aby części i naprawy były możliwie najtańsze

Czyli potrzebny jest tańszy SUV, a w przypadku tego typu aut, wręcz najtańszy.
Podałaś bardzo ciekawe propozycje. godne rozważenia są Suzuki Grand vitara, oraz Honda, ale CR-V. Z Kii Sportage bym zrezygnował, szczególnie, że uderzać będziesz w starszy model. Land Rovera niestety nie znam.

4. nie mam pojęcia, na co zwrócić uwagę przy kupowaniu auta :( co zrobić, żeby nie kupić ... no wiecie ... że po kilku dniach wyjdzie szydło z worka, że utopiłam kasę

Powinnaś uważać na wszystko to co wiąże się z autem używanym. W przypadku SUVów ogląda się je tak samo jak inne auta. Na forum był post jednego z użytkowników, który bardzo trafnie i wyczerpująco opisuje jak kupować auta. Poszukam, to dam linka.

5. chciałabym benzyniaka silnikk 1.6, 1.8 max 2.0

W dalszych wypowiedziach chcesz również, aby autko miało trochę mocy. Moim zdaniem to dyskwalifikuje silniki poniżej 2 litrów. Mniejsze silniki sprawdzają się w mniejszych autach. SUV jest duży, ciężki i wysoki (co ma bardzo duży wpływ na opór powietrza), zatem potrzebuje mocniejszej jednostki napędowej w okolicach 120 KM, żeby móc mówić i o jako-takiej jeździe. Niestety silnik benzynowy w tej pojemności będzie spalał dużo paliwa. Wartości rzędu 15 litrów/100 km w momencie gdy nie patrzysz na ekonomiczną jazdę to wyniki realne dla takich aut.
Miałem styczność z Hondą CR-V (starszy model) 2.0 silnik i 15 litrów nie było wcale trudno uzyskać.
Jeżeli to Cię nie przeraża, to kupuj śmiało.

8. bardzo proszę o pomoc, rady, wskazówki, będę wdzięczna za każdą pomoc, z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam wszystkich

Tak jak koledzy jestem zdania, że bardziej odpowiedni byłby diesel. Z prostej przyczyny. Ma podobną moc, podobną pojemność, a pali sporo mniej. Pamiętaj, że auto które ma napęd 4x4 pali z tego tytułu więcej niż auto napędzane na jedną oś.

Odnośnie w ogóle kupowania SUVa. To ładne, wygodne i na pewno bezpieczne samochody, choćby ze względu na swoją masę i gabaryty. Mogą się zwyczajnie wizualnie podobać i tu koniec polemiki, bo o gustach trudno dyskutować.
Osobiście jednak jestem zdania, że wystarczyłby np. Passat kombi, czyli duże auto klasy średniej w wersji kombi. Pies będzie szcześliwy, Twój portfel bo zatankowaniu paliwa, a i rodzinę przewieziesz w trasie 700 km.

Aha polecam również zakup z ogłoszenia od prywatnej osoby. Nie od handlarza, ani z Allegro. Allegro dobre jest do zorientowania się co po ile da się kupić, jakie auta mają jaką gamę silników, wyposażenie, pooglądać wnętrze i karoserię aut, ale nic na poważnie.
Handlarzy unikaj, bo trudno jest zarabiać na samochodach, więc od razu podejrzewaj jakiś feler w aucie. Komis będzie miał swoją marżę - wcale nie małą. A osoba prywatna po prostu chce zmienić auto na lepsze/nowsze, etc.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

26 Wrz 2008, 17:15

https://www.forumsamochodowe.pl/viewtopi ... highlight=

tutaj link z opisem na co zwracać uwagę przy zakupie auta
Kto za młodu głupim nie był ten na starość nie zmądrzeje...
bbr86
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 308
Miejscowość: Wałbrzych