[Gdańsk] Kobieta jedzie bez powietrza w oponie

22 Gru 2018, 13:41

Gdańsk, Spacerowa w górę do Osowy. Przed chwilą widziałem tam kobietę jadącą bez powietrza w przednim lewym kole. Jechała bardzo wolno na światłach awaryjnych, tamowała ruch, a za nią potężny korek. Skrajny debilizm. :x :lol: Chyba mają rację w Arabii Saudyjskiej, że nie dają prawa jazdy kobietom. :naughty:
aGradory
 

23 Gru 2018, 00:08

Może nie miała zapasu lub jak się zatrzymała nikt nie chciał jej pomóc, a może jechała na najbliższy parking żeby zostawić auto lub stację żeby uzupełnić powietrze. Generalnie jazda bez powietrza w oponie może ją zniszczyć doszczętnie i wtedy będzie do wyrzucenia.

Nie wiemy jak było w tej sytuacji i co kierowało tą Panią żeby jechać na flaku.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

23 Gru 2018, 00:30

Opona na oko szerokość 205 - 225, więc koszt 250 - 500 zł. Po takiej jeździe opona jest do wywalenia. Powinno się mieć te same opony na jednej osi, więc cena razy dwa. Można jeszcze uszkodzić felgę, czyli kolejne 300 - 1000 zł. Można też uszkodzić czujnik ciśnienia, jeśli jest, czyli następne 300 zł. Jak opona się rozleci, to rozwali jeszcze nadkole i może coś więcej. Nie wiem, jak zawieszenie i łączniki znoszą taką jazdę. Może też dojść zasłużony mandat. Taniej wyjdzie taksówka do najbliższej wulkanizacji. Albo nawet laweta - jakieś 250 zł. No i nie robimy z siebie pośmiewiska.
aGradory
 

24 Gru 2018, 11:20

To prawda co piszesz ale nie każdy o tym wie jakie mogą być późniejsze koszty. Niektórzy są przekonani że nic się nie stanie jak przejadą kawałek drogi.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

26 Gru 2018, 00:03

Przejechałem kiedyś 150 - 200 m na przebitej oponie, żeby nie stawać na zakręcie. W warsztacie z opony wysypali zmielonej, sproszkowanej gumy w ilości około 1 płaskiej łyżki stołowej i ocenili oponę jako niezbyt nadającą się do dłuższego używania. Powiedzieli, że po złapaniu kapcia od razu trzeba się zatrzymać.
Oczywiście wszystko powyżej nie dotyczy posiadaczy opon run-flat.
aGradory
 

07 Sty 2019, 11:30

Na youtube bardzo często można znaleźć filmiki w których kobiety zachowują się co najmniej dziwnie. A to jedzie na zaciągniętym sprzęgle, a to jedzie bez powietrza. A to nie może zaparkować i musi to robić na 30 podejść. No śmiech na sali.
zachary
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyprawa do Moab
    Po raz kolejny mialem zaszczyt organizowac wyprawe do Moab z firma Autotraper z Lodzi . Tym razem byl to memorial Macka Majchrzaka. Na imprezie stawily sie 32 osoby...miedzy innymi kilka "grubych" nazwisk ze swiata polskiego ...
    Jadąc wolniej, szybciej dotrzesz do celu!
    Co można zrobić, by na autostradzie w czasie zwiększonego natężenia ruchu nie tworzyły się korki? W niektórych przypadkach może pomóc… obniżenie dopuszczalnej prędkości! Taką zależność wykazało belgijskie ...

07 Sty 2019, 13:12

zachary napisał(a):jedzie na zaciągniętym sprzęgle
Chyba ręcznym lub jedzie na półsprzęgle :ok:
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

07 Sty 2019, 17:05

Chyba trochę za bardzo pojechaliśmy po kobietach w tym wątku. One w sumie są całkiem w porządku na drodze. Czasem im się zdarza zrobić coś głupiego, a nam się nie zdarza? Dziś czytałem, że facet, który miał czasowy sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za alkohol, przyszedł pod wpływem na ponowny egzamin na prawo jazdy po końcu okresu zakazu. :naughty:
aGradory
 

08 Sty 2019, 09:06

Ja myślę, że facetom podobne sytuacje zdarzają się równie często tylko o tym się tak nie mówi. Bardzo dużo kobiet jeździ lepiej niż nie jeden facet a na różnego rodzaju przygody narażony jest każdy z kierowców.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

12 Sty 2019, 14:45

Może nie miała innego wyjścia... Ale tu się z tobą zgodzę że jest to trochę debilizm utrudniając transport innym członkom ruchu drogowego.
Exotic621
Nowicjusz
 
Posty: 26

17 Mar 2020, 13:22

Też byłem kiedyś świadkiem takiej sytuacji....
RobertoN
Początkujący
 
Posty: 60

17 Mar 2020, 14:01

Też kiedyś nie miałem powietrza w kole. Tylko dziwna sprawa, bo powietrza nie było tylko z dołu.... :naughty:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Cze 2020, 23:30

Na drodze są różne sytuacje. Może kobieta nie miała koła zapasowego lub nie mogła tego zrobić sama!
Dlaczego nie pomogłeś kobiecie?
jorise
Nowicjusz
 
Posty: 3

06 Sie 2020, 21:28

Szkoda, że tego nie nagrałeś, lubię oglądać takie kompilacje na YT z kobietami w roli głównej. :lol:
krzyszo
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 18 09 1989
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: bmw f10
Silnik: 2.0 twin scroll turb
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2013