Kobieta za kierownicą

04 Kwi 2011, 11:15

Ja prowadzę bardzo dobrze :D
Ale faktem jest, że ilekroć coś dziwnego dzieje się na drodze, zaglądam do samochodu delikwenta, a tam kobieta :(
margita
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: stąd

05 Kwi 2011, 12:40

A tutaj jeszcze kultowy filmik, ze wszystkimi możliwymi "akcjami" a la baba :P Dachowania w bramie nikt nie przebije (za każdym razem zastanawiam się zresztą jak to jest możliwe) :mrgreen:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8wpQwDPJJtI[/youtube]
KingaXX
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 53
Miejscowość: Poznań

09 Kwi 2011, 18:19

Kiedyś napisałem artykuł o kobietach za kółkiem.
"W polskiej mentalności utarło się bardzo pejoratywne myślenie o kobietach za kierownicą.
Często słyszymy: „baba za kierownicą”, „kto jej dał prawko”.
To straszne i już od wielu lat nie mogę się z tym zgodzić.
Spróbujmy zniszczyć ten stereotyp.
Kobiety nie są gorszymi kierowcami od mężczyzn.

Jestem instruktorem nauki jazdy i z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że trudne przypadki kursantów zdarzają się zarówno wśród chłopaków jak i u dziewczyn.
To po prostu wynika z indywidualnych cech charakteru, zdolności manualnych itp.
Nie ma żadnej reguły, że dziewczyny są gorsze.

Podobnie również wygląda sytuacja jeśli chodzi o osoby wykazujące się dużymi zdolnościami i rokującymi nadzieję, że będą świetnymi kierowcami.

Jeżeli się zastanowimy chwilkę to każdy z nas zna przynajmniej kilka kobiet, które są świetnymi kierowcami. Bardzo często o wiele sprawniejszymi za kierownicą od mężczyzn.

Panowie! Baba za kierownicą to mit! Rozejrzyjcie się w czasie pokonywania dłuższej trasy i zobaczcie ile spotkacie świetnie jadących kobiet.
Podnośmy kulturę na polskich drogach! Jeżeli wyprzedzi nas kobieta, to za wszelką cenę nie starajmy się jej dogonić i pokazać kto tu rządzi. Mrugnijmy lepiej przyjaźnie.

Jeżeli Twoja żona, dziewczyna, córka ma prawo jazdy to próbuj ją motywować do jeżdżenia i pomagaj jej zrozumieć samochód i nigdy nie mów: Lepiej ja pojadę bo Ty nas rozwalisz na drzewie.

Drogie Panie!

Zachęcam Was do dyskusji.
Jeździcie samochodem i uważacie, że robicie to dobrze? Odezwijcie się.

Panowie!

Znacie kobietę, która świetne prowadzi?
Napiszcie nam o niej, na pewno będzie jej miło i tylko ją to bardziej zmotywuje.

Szerokości!"
Ostatnio edytowany przez stopa1234, 09 Kwi 2011, 22:49, edytowano w sumie 1 raz
stopa1234
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Toruń

13 Kwi 2011, 09:46

Hej Lejdis a co powiecie o takich cudach stworzonych specjalnie dla nas?
motomama
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Kujawy

13 Kwi 2011, 12:22

margita napisał(a):Ja prowadzę bardzo dobrze :D
Ale faktem jest, że ilekroć coś dziwnego dzieje się na drodze, zaglądam do samochodu delikwenta, a tam kobieta :(

Naukowo udowodnione jest, że kobiety mają gorszą orientację przestrzenną od mężczyzn, a nie oszukujmy się, to jeden z najważniejszych aspektów bezpiecznej jazdy. Ileż to razy byłem świadkiem "spanikowania" kobiety w momencie powstania na drodze sytuacji odbiegającej od standardu i wymagającej szybkiego podejmowania właściwych decyzji :wink: Nie twierdze, że kobiety są złymi kierowcami, ale mają ciut mniejsze predyspozycje do tego niż mężczyźni :) dlatego powinny więcej pracować nad swoim zachowaniem na drodze
arkadiusz31
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 24
Miejscowość: Szczecin
Auto: Audi A4

13 Kwi 2011, 12:49

Hej Lejdis a co powiecie o takich cudach stworzonych specjalnie dla nas?

Do mnie nie przemawiają. Wolę mieć w samochodzie po prostu drugą parę butów i sobie zmienić :wink: Po prostu z natury jestem przyzwyczajona do tego, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego (także 2 w 1 odpada). Kiedyś widziałam za to takie fajne ochraniacze na obcasy podczas jazdy :mrgreen: . Bo rzeczywiście, podczas kierowania samochodem, niestety obcasy się zdzierają.
KingaXX
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 53
Miejscowość: Poznań

13 Kwi 2011, 12:49

Nauka nauką a życie życiem.I wśród kobitek i facetów są ciekawe przypadki o których nawet naukowcom się nie śniło.Na drodze trzeba myśleć i przewidywać cały czas a z tym bywa bardzo różnie niestety.
kant95
Zaawansowany
 
Posty: 695
Miejscowość: lublin
Prawo jazdy: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

13 Kwi 2011, 12:55

Wygrał "o włos" :wink:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4NTF-RlDc7s[/youtube]
KingaXX
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 53
Miejscowość: Poznań

14 Kwi 2011, 15:14

KingaXX napisał(a):
Hej Lejdis a co powiecie o takich cudach stworzonych specjalnie dla nas?

Do mnie nie przemawiają. Wolę mieć w samochodzie po prostu drugą parę butów i sobie zmienić :wink: Po prostu z natury jestem przyzwyczajona do tego, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego (także 2 w 1 odpada). Kiedyś widziałam za to takie fajne ochraniacze na obcasy podczas jazdy :mrgreen: . Bo rzeczywiście, podczas kierowania samochodem, niestety obcasy się zdzierają.

Tak tak też je widziałam ba nawet mam w domu :mrgreen: :mrgreen: Polecam ten zakup bo faktycznie oszczędza wiele nerwów i w dłuższej perspektywie nawet pieniędzy :)

A co do tej reklamy to ten facet wygrał tylko i wyłącznie dlatego że to reklama Mercedesa :D:D Swoją drogą pięknego Kobieta VS Mężczyzna. Mercedes VS Ducati

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Ostatnio edytowany przez motomama, 19 Kwi 2011, 23:10, edytowano w sumie 1 raz
motomama
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Kujawy

15 Kwi 2011, 10:36

Tak tak też je widziałam ba nawet mam w domu :mrgreen: :mrgreen: Polecam ten zakup bo faktycznie oszczędza wiele nerwów i w dłuższej perspektywie nawet pieniędzy :)


"Wartość człowieka poznaje się po jego butach zatem chroń but w aucie". Jedna myśl mi tylko przychodzi - jakie to proste, w sensie samemu można sobie taki kawał płachty zrobić :cool: >> mówię tutaj o propozycjach ochraniaczy dla Panów. Skusilibyście się :mrgreen:

Wstawiam link do galerii, bo ani tych zdjęć skopiować nie można, i wielkie są więc zaraz porozwalają całe forum.
"Tak wielu przechodniów, tak mało czasu..."
KingaXX
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 53
Miejscowość: Poznań

18 Kwi 2011, 09:14

KingaXX napisał(a):
Tak tak też je widziałam ba nawet mam w domu :mrgreen: :mrgreen: Polecam ten zakup bo faktycznie oszczędza wiele nerwów i w dłuższej perspektywie nawet pieniędzy :)


"Wartość człowieka poznaje się po jego butach zatem chroń but w aucie". Jedna myśl mi tylko przychodzi - jakie to proste, w sensie samemu można sobie taki kawał płachty zrobić :cool: >> mówię tutaj o propozycjach ochraniaczy dla Panów. Skusilibyście się :mrgreen:

Wstawiam link do galerii, bo ani tych zdjęć skopiować nie można, i wielkie są więc zaraz porozwalają całe forum.


To fascynujące jak łatwo można zrobic na czymś biznes ;) tylko przychodzi nam o tym do głowy jak ktoś już to wymyśli ;)
motomama
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Kujawy

04 Maj 2011, 15:30

Było o tym nawet w jednej z telewizji śnadaniowych :)
Roma
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 82
Miejscowość: Silesia

05 Maj 2011, 16:31

Tak naprawdę to już chyba wolę ślamazarnie jeżdżące kobiety niż mistrzów kierownicy za dychę. Naprawdę już tylu idiotów jest na drogach, że to się w pale nie mieści. A im gorsze auto tym bardziej je cisną. Potem się dziwią, ze tyle wypadków jest na polskich drogach...
kamilderen
Nowicjusz
 
Posty: 31
Miejscowość: mazowsze

08 Maj 2011, 06:12

kamilderen napisał(a):Tak naprawdę to już chyba wolę ślamazarnie jeżdżące kobiety niż mistrzów kierownicy za dychę. Naprawdę już tylu idiotów jest na drogach, że to się w pale nie mieści. A im gorsze auto tym bardziej je cisną. Potem się dziwią, ze tyle wypadków jest na polskich drogach...



No naprawdę! W imieniu wszystkich kobiet, również tych ślamazarnych dziekuję Ci za słowa uznania :roll:
Roma
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 82
Miejscowość: Silesia

11 Maj 2011, 20:37

Ja tam nie mam nic do kobiet za kierownica. Sa akurat u mnie w MPK 3 kobitki ale jezdza zajebiscie autobusami w miescie. A wiekszosc facetow ( kierowcow) przy nich wymieka. Choc znam pare kobiet ktorym lepiej zejsc z drogi jak jada bo nie wiadomo co sie za chwile wydarzy xD. Sa lepsi i gorsi-najgorsi sa z Klobucka. Ci to naprawde jezdza tak nieprzewidywalnie-kupa smiechu jakie robia kombinacje ... Tragedia. Szerokosci Wszystkim Paniom :D
Pan XXX ¥¤
sekacz19
Początkujący
 
Posty: 69
Miejscowość: Częstochowa
Prawo jazdy: 13 08 2012
Auto: Na razie brak :)