Kolejna oferta do sprawdzenia (Galant)

06 Sie 2015, 20:57

Witam serdecznie. Nie ma co się rozpisywać - co powiecie mi o tej ofercie?:
[link do oferty na Allegro wygasł]
Czy bać się galanta z takim przebiegiem? Czy może to normalny przebieg dla tych aut (nie ma co ukrywać, że większość tych "perełek" na otomoto jest kręconych.
Riazek
Początkujący
 
Posty: 149
Prawo jazdy: 26 11 2014
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Lexus GS MK2
Silnik: 4.3 V8 3UZ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

06 Sie 2015, 22:43

Ale po co kolejny temat...
Wieloodcieniowy w zasadzie z każdej strony
Przebieg to pestka, jeśli właściciel dbał
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Sie 2015, 01:29

No więc: byłem, zobaczyłem, przejechałem się...
Wieloodcieniowości na żywo nie widać - jedynie lewa strona za drzwiami pasażera - kawałek blachy był wymieniony po tym, jak żona właściciela nie zmieściła się przy wyjeżdżaniu z garażu.
Rok temu wymieniane wszystkie wahacze, zawieszenie przód robione kompletne / tył wahacze i łożyska. Na amortyzatorach zrobione 40k km. Gaz od 2009r, właściciel sprowadzał go dla siebie w 2009r z Niemiec. Na gazie zbytnio się nie znam, ale właściciel jak to powiedział "zamontowane są wtryski XXX (nie pamiętam nazwy), za które trzeba było dopłacić 500zł, ale na nich po prostu da się jeździć" Po chwili zapytał czy znam się na gazie i wiem o czym mówi. Po szczerej odpowiedzi, że nie powiedział, że są droższe wtryski, żeby to się co chwilę nie sypało. (na gazie przejechane 100tyś) Prawe tylne nadkole trochę korozji, ale mam dość taniego mechanika; z tego co patrzyłem za element zapłacę ok 100zł + robocizna + lakierowanie. Z moim mechanikiem pewnie z 200-250zł wyjdzie.
Pod spodem wszystko wygląda ok. Tarcze od hamulców do wymiany (z tego co patrzyłem ok 200zł mnie wyjdzie za komplet przód+tył)
Silnik na wolnych obrotach pracuje troszkę nierówno. Na obrotomierzu tego nie widać, ale kiedy stanąłem w korku czułem delikatne drgania. Najpewniej wina świec i kabli - wymieniane 3 lata temu. Właściciel mówił, ze być może małym winowajcą może również być jakaś siateczka w wydechu. (to jutro będzie zrobione - części już zamówił przed wystawieniem samochodu) Po wciśnięciu gazu problem od razu ustaje. Na wyższych obrotach również wszystko jest ok. Podciągnąłem go do 6k na prostej i nie miałem żadnych zastrzeżeń. Elektryka w 100%-ach sprawna. Klima nabijana 3 lata temu, również bez zastrzeżeń.
Od zakupu właściciel lał olej 15W 40, przy ostatniej wymianie oleju zmienił na 10W 40.
Tapicerka w świetnym stanie. Z tyłu i na fotelu pasażera praktycznie nie widać zużycia, a na fotelu kierowcy stan ocenię na dobry. Widać już trochę zużycie, ale nie jest poprzecierana.
Skóra na kierownicy i gałce do zmiany biegów wymieniona 3 miesiące temu (właściciel jeszcze się zastanawiał czy będzie go sprzedawał)
Tak więc podsumowując - moim zdaniem mechanicznie jest dość dobrze. DO wymiany części eksploatacyjne, więc chyba nie ma co się dziwić. Auto od 6 lat u jednego właściciela, który wg mnie o nie na prawdę dbał.
Dałem zaliczkę 100zł, że na pewno się pojawię za tydzień (nie chcę brać auta na siebie, bo zapłacę z 2k ubezpieczenia, kiedy mogę wziąć na Ojca/Matkę, którzy mają wszystkie zniżki. (aktualnie są nad morzem) Mam zamiar za tydzień pojechać i go zabrać, ale chciałbym się jeszcze tutaj zapytać co o nim myślicie po moim opisie oględzin.

PS;// żeby nie nie tworzyć następnych tematów:
Wracając z oględzin przez chwilę, w mojej megane I 1.6e +lpg, miałem problem ze zmianą biegów - nie chciały wchodzić. Po przejechaniu ok 20-30km problem ustał. Dodam, że w niedzielę pożyczyłem siostrze auto i je zagotowała (nie wiem jakim cudem, bo jechała z 30km, a ja zrobiłem dzisiaj 2x 120km bez żadnego problemu z temperaturą). Chciałbym się dowiedzieć co to jest, ponieważ megane chcę sprzedać, a nie mam zamiaru wciskać nikomu auta, które miałoby się zaraz rozpaść.
Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Riazek
Początkujący
 
Posty: 149
Prawo jazdy: 26 11 2014
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Lexus GS MK2
Silnik: 4.3 V8 3UZ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Sie 2015, 06:23

A co z gazem? Bo w ogłoszeniu pisze że nie jest wbity w dowód..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

11 Sie 2015, 08:43

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Troszkę mi się pomieszało - byłem pewien, że to ten link dałem do tematu i wczoraj nawet się nie upewniłem.
Nie chodzi o galanta z 1 linku, tylko z tego w/w. Przepraszam za kłopot, po prostu zapomniałem.
Riazek
Początkujący
 
Posty: 149
Prawo jazdy: 26 11 2014
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Lexus GS MK2
Silnik: 4.3 V8 3UZ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Sie 2015, 20:21

Odświeżam :)
Riazek
Początkujący
 
Posty: 149
Prawo jazdy: 26 11 2014
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Lexus GS MK2
Silnik: 4.3 V8 3UZ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyższe ubezpieczenie OC, podwyżki dla kierowców
    Drastyczna podwyżka ubezpieczeń OC jaka miała miejsce w ostatnim czasie to bardzo mocny cios wymierzony w kierowców którzy płacą i tak już wysokie składki obowiązkowego ubezpieczenia za swoje samochody. Cena ...

11 Sie 2015, 21:19

Było coś z przodem (lampy krzywo spasowane i prawa od strony pasażera zaparowana),tył po dzwonie (klapa krzywo spasowana),rdza na tylnym prawym nadkolu,troche części do wymiany.. podsumowując według mnie auto warte max 5500zł nie więcej..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Sie 2015, 17:05

@UP zdjęcia chyba trochę przekłamują. Też zwróciłem na to uwagę podczas przeglądania ogłoszenia, lecz na żywo lampy i klapa wyglądają ok. O rdzy już mówiłem, z resztą tylne nadkola to typowa bolączka galantów z tamtych lat. Na lampy też patrzyłem z bliska i żadna nie wydawała się zaparowana.
Jak wiadomo - zdjęcia lubią przekłamywać, ale oczywiście dziękuję za odpowiedź. To, co napisałeś mogę odrzucić po oględzinach z bliska. Bardziej czekam na odpowiedź co do mojego postu o oglądaniu auta.
Najbardziej martwi mnie ta delikatnie nierówna praca silnika na wolnych obrotach (na prawdę delikatnie, ale jednak) Chce wiedzieć czy to rzeczywiście wina świec i kabli (jak już we wcześniejszym poście mówiłem - właściciel mówił, że nie były wymieniane od 3 lat) Co do wtrysków - przypomniała mi się ich nazwa - Matrixy (na 99% taka)
Sam sprzedający wydawał się być na prawdę uczciwy, ale wiadomo - pozory mylą. O wszystkich tych "delikatnych bolączkach" samochodu poinformował mnie zanim przyjechałem.
Riazek
Początkujący
 
Posty: 149
Prawo jazdy: 26 11 2014
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Lexus GS MK2
Silnik: 4.3 V8 3UZ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

12 Sie 2015, 20:38

Jakoś nie chce mi się wierzyć w te równe klapy zwłaszcza z tyłu,zdjęcie zrobione centralnie widać że krzywo leży no chyba że zbyt pochopnie oglądałeś..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

12 Sie 2015, 22:58

To prawda - tylnej klapie się dokładnie nie przyglądałem, ale jeśli chodzi o przód, gdzie się dokładniej przyjrzałem - wyglądało ok.
Riazek
Początkujący
 
Posty: 149
Prawo jazdy: 26 11 2014
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Lexus GS MK2
Silnik: 4.3 V8 3UZ
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Lip 2016, 22:28

Nie będę zakładać nowego tematu. Podepnę się pod ten.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Możecie coś napisać o tych ogłoszeniach?
Qbaz
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nie mam

04 Lip 2016, 23:50

Co tu dużo pisać, wszystkie trzy to wypicowane auta na handel. Drugi zdecydowanie za tani.
Najrozsądniejszy jest chyba ten pierwszy.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

12 Lip 2016, 15:07

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Co myślicie o tym Galancie?
Qbaz
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Nie mam

14 Lip 2016, 00:08

Wygląda ok obejrzyj.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012