Kolejny z serii "Pierwsze auto za bardzo rozsądne pieniądze

16 Mar 2012, 17:07

Za 5000zł spokojnie kupisz Xsare z 98/99roku.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Mar 2012, 18:36

anth ty Tigre widziales na obrazku, tam nie ma zadnego plastiku z tylu - belka tylna, to stal - gadasz takie glupoty i jeszcze sie upierasz. Progi sa zakryte plastikowymi listwami - maja cel ochronny - dla przykladu progi w tigrze znacznie rzadziej gnija od nadkoli, ktore sa "gole". Ta belka na progach chroni przed kamieniami itd - nie jakos mega skutecznie na 100lat, ale chroni. Wiadomo, ze w tigrze nie ma duze miejsca, bo to male a'la sportowe autko - jak chcesz duzo miejsca, to bierz limuzyne - tigry sie nie bierze, jak ktos chce komfortowe auto na dlugie trasy, to jest tak oczywiste, to sa 2rozne targety. Mowisz, ze nie ma prawie zdrowych blacharsko tigr? Gadasz jakies stereotypowe glupoty - wystarczy spojrzec na allegro, modele za 5tys i + nie maja korozji. Korozje maja tylko te tanie, zajezdzane typu 3tys zl itd, co sa na wyczerpaniu - to dokladnie tak samo, jak z golfami, betami itd. Tez te tanie skorodowane, ale jak ty patrzysz na same najtansze oferty jakie tylko sa, to az balbym sie wsiasc do auta, ktory teraz jezdzisz... Wiekszosc korozji w tigrach mozna latwo ogarnac.

ps. ty nie lubisz Tigr, a ja nie lubie klockow limuzyn i tyle, nie jestes targetem tigry, tylko klocka i to jeszcze w lpg i tym sie roznimy

Do autora: masz tu niezla Tigre: [link do oferty na Allegro wygasł]

W porownaniu z cordoba niebo, a ziemia.
...
numberOne
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 141
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Olsztyn
Prawo jazdy: 10 03 2011
Przebieg/rok: 32tys. km
Auto: mam
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

16 Mar 2012, 20:58

numberOne napisał(a):anth ty Tigre widziales na obrazku, tam nie ma zadnego plastiku z tylu - belka tylna, to stal - gadasz takie glupoty i jeszcze sie upierasz.

Radzę poczytać ze zrozumieniem. Dwa razy napisałem, że chodzi mi o klapę tylną.
Progi sa zakryte plastikowymi listwami - maja cel ochronny - dla przykladu progi w tigrze znacznie rzadziej gnija od nadkoli, ktore sa "gole". Ta belka na progach chroni przed kamieniami itd - nie jakos mega skutecznie na 100lat, ale chroni.

Jeszcze raz - proszę Cię. Miałem kilka Opli, miały gołe progi i faktycznie - nadkola zawsze szybciej bierze korozja, niż progi. Czemu to nie wiem, w wielu autach nadkola tylne to pierwsze miejsce gdzie zaczyna wychodzić korozja, szczególnie japońskich. Co do kamieni - zgodzę się, na pewno trudniej o odprysk i w konsekwencji korozję, ale nie o tym.
Wiadomo, ze w tigrze nie ma duze miejsca, bo to male a'la sportowe autko - jak chcesz duzo miejsca, to bierz limuzyne - tigry sie nie bierze, jak ktos chce komfortowe auto na dlugie trasy, to jest tak oczywiste, to sa 2rozne targety.

No i o tym mówię. Chłopak napisał w poście, że chce samochód którym będzie jeździł nad morze albo w dłuższe trasy również, a przyszedłem tu pomóc mu w wyborze, a nie tolerować twoje infantylne ataki ad personam :roll:
Mowisz, ze nie ma prawie zdrowych blacharsko tigr? Gadasz jakies stereotypowe glupoty - wystarczy spojrzec na allegro, modele za 5tys i + nie maja korozji. Korozje maja tylko te tanie, zajezdzane typu 3tys zl itd, co sa na wyczerpaniu - to dokladnie tak samo, jak z golfami, betami itd. Tez te tanie skorodowane, ale jak ty patrzysz na same najtansze oferty jakie tylko sa, to az balbym sie wsiasc do auta, ktory teraz jezdzisz... Wiekszosc korozji w tigrach mozna latwo ogarnac.

Nie mówię że nie ma. Miałem w sumie 4 Ople, kilkoma innymi jeździłem i wiem, że wystarczy jedna zima, samochód pod chmurką i ruda potrafi zmasakrować samochód. Z Tigrą miałem do czynienia 2 razy. Jeden to był egzemplarz którym jeździłem, przy okazji w warsztacie. Drugi to samochód dziewczyny, która nakłada tipsy na zamówienie u klientek. Pierwszy był nieźle pordzewiały wszędzie, w drugim zjada już nadkola. Przypadek? Być może, ale patrząc na opinie ludzi na autocentrum to nie taki całkiem z czapy wzięty

ps. ty nie lubisz Tigr, a ja nie lubie klockow limuzyn i tyle, nie jestes targetem tigry, tylko klocka i to jeszcze w lpg i tym sie roznimy

Niestety nie rozumiem tej "klockowej" nowomowy, jeżdzę na codzień kilkoma autami z czego tylko jedno ma lpg (astra), dla pełnego zrozumienia.

wracając do Cordoby, to również popieram, kolejne tanie w eksploatacji auto, silniki VW dobrze współpracujące z prostymi instalacjami LPG. No i trochę fajniejsze auto niż polo. ;)
anth
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 05 03 2006
Auto: e30 318i Touring

16 Mar 2012, 21:36

Anth teraz lepiej Cie rozumiem i moge sie zgodzic, poza ta zima - przesadzasz, nie sa az tak korozyjne, gwarantuje.
...
numberOne
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 141
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Olsztyn
Prawo jazdy: 10 03 2011
Przebieg/rok: 32tys. km
Auto: mam
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

17 Mar 2012, 19:29

Czyli mówicie że z tych samochodów co wam podałem to megane ?
monstes
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Civic

18 Mar 2012, 01:14

Ej,a co powiedzie o primerze p11 ?? Wiem że zupełnie inny rodzaj samochodu,ale też mi się podoba ;)
monstes
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Civic

18 Mar 2012, 06:49

Bardzo udana konstrukcja.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Mar 2012, 10:03

Od strony mechanicznej to prawda.
Ale korozja potrafi ją pokonać w ciągu zimy.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Mar 2012, 20:49

A więc idąc drogą eliminacji :
Odpada Rover 200,Civic 6,Bravo
Więc zostało nam
Megane,tigra,civic 5g no i ta primera ale co do niej mam obawy , 1.6 może nie wystarczyć ;/bo jednak już większy kawałek samochodu.Co jeszcze colt mi się nie za bardzo podoba a mazdy nie kupie za te pieniądze chyba że wam chodzi o ta z otwieranymi światłami(ta też nie za bardzo mi się podoba )?? A co do peugeota troje moich znajomych miało 306 i z każdym coś się cały czas działo,Bravo odrzucam ze względu na "opinie "ale wizualnie mi się podoba ;P
Megane mają lepiej wykonane wnętrze dopiero po "fl" co do nich najbardziej mnie odstrasza to że jakiego bym nie oglądał to kierownice są wytarte jak by z milion przejechane miały te auta.To samo się tyczy pedałów.I tu moje pytanie czy te rzeczy tak szybko się wyeksploatowywują?? Czy raczej omijać takie auta ?
A co do Civica to :** ale jak pisałem boje się zajechanych egzemplarzy ...
Jeszcze jedna prośba,a mianowicie wypowiadajcie się tylko na temat tych aut z którymi mieliście styczność bo opinie zasłyszane od" kolega,kolegi którego kolega miał to auto " nie interesują mnie a mogą wprowadzać w błąd :)
monstes
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Civic

18 Mar 2012, 21:26

"wypowiadajcie się tylko na temat tych aut z którymi mieliście styczność bo opinie zasłyszane od" kolega,kolegi którego kolega miał to auto " nie interesują mnie a mogą wprowadzać w błąd"

to samo moge ja powiedzieć jak odrzucasz Brave bo zadbany egzemplarz nie sprawia problemów.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Mar 2012, 23:04

W sumie racja,sam sobie zaprzeczyłem w tej wypowiedzi...Ale czy do końca,co do Bravo jak już pewnie zauważyłeś że na samym początku napisałem iż dwoje moich "bezpośrednich"(nie żaden kolega kolegi ) znajomych i może nie ciągle ale często coś się tam nie tak jak trzeba sprawowało...Co do bravo jeszcze?To prawda czy mit że te auta z silnikami 1.6 już tak źle się nie sprawują??
monstes
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Civic

19 Mar 2012, 03:07

Od strony mechanicznej to prawda.
Ale korozja potrafi ją pokonać w ciągu zimy.

P10 rdzewiały na potęgę.
P11 inna bajka..
anth
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 05 03 2006
Auto: e30 318i Touring

19 Mar 2012, 10:06

tak, jak napisałeś - civic 5 jest już bardzo wyeksploatowany, niemniej jednak jest to bardzo ładne auto i ma to takie sportowe zacięcie. miejsca w środku ma wbrew wszystkiemu sporo, bo pomimo, że to niskie auto, to miał je kiedyś mój kumpel, który ma 2,03 m i dawał rade nim jeździć pomimo długich nóg.
miłoszekk
Obserwowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 1

19 Mar 2012, 16:25

;) No i nie wiem już w czym szukać ;P najlepiej by się było przejechać nimi wszystkimi ;P
monstes
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Civic

19 Mar 2012, 17:53

Tak właśnie powinienieś zrobić.
Poza boczkami drzwi, plastiki wersji PhII nei różnią się zbytnio od PhI, z czego jak pisałem jest różnica we wnętrzu Coupe i zwykłej RN.Kierownice w Megane wycierają się zawsze sromotnie. Metodą jest przełożenie skórzanej lub jej obszycie pokrowcem z allegro za 30 zł.
Ale wystarczy dobrze poszukać:
[link do Otomoto wygasł]

I można znaleźć z niepowycieraną (czyli najpewniej wymienioną). Tu wymieniono również boki na PhII. I to w zakładanej cenie.


Przejedź się wszystkimi, nawet jeżeli znajdziesz tylko droższe ogłoszenia. Tak powinno się wybierać model.
mstrucz
Aktywny
 
Posty: 354
Miejscowość: Gdynia