Kolizja/wypadek

Kolizja/wypadek

31 Paź 2009, 08:46

Witam,
Mam pytanie nie mam AC, jedynie OC. Miałem kolizje wktórej, sprawca wypadku nie przyznał się do winy. Czekam na rozprawe w sądzie w tej sytuacji powinienen udać się do ubezpieczyciela OC i wycenić straty czy czekać na decyzje wyroku? i po niej udać się do ubezpieczyciela.
peter900
Nowicjusz

Miejscowość: białystok

Re: Kolizja/wypadek

31 Paź 2009, 11:31

peter900 napisał(a):Witam,
Mam pytanie nie mam AC, jedynie OC. Miałem kolizje wktórej, sprawca wypadku nie przyznał się do winy. Czekam na rozprawe w sądzie w tej sytuacji powinienen udać się do ubezpieczyciela OC i wycenić straty czy czekać na decyzje wyroku? i po niej udać się do ubezpieczyciela.

Twoje szkody pokrywane są z OC sprawcy wypadku. Czyli jeżeli sprawcą była ta druga osoba to z jej OC. Jeżeli ta osoba nie przyznaje się do winy, to trzeba poczekać aż winnego wskaże sąd.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Re: Kolizja/wypadek

03 Lis 2009, 19:07

Jedziesz do ubezpieczalni mówisz jaka jest sprawa i z ubezpieczalni przyjeżdża rzeczoznawca robi protokół i wycenia szkodę. I możesz już sobie naprawić samochód jak wygrasz sprawę w sądzie to ta wycena i protokół od ubezpieczyciela jest podstawą do zwrócenia kosztów naprawy.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Nissan Primera WP11-144
Silnik: QG18DE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody użytkowe Volkswagena z napędem na cztery koła Samochody użytkowe Volkswagena z napędem na cztery koła
    Marka Volkswagen Samochody Użytkowe od wielu lat oferuje wybrane modele z napędem na cztery koła 4MOTION, od tego roku w salonach dostępna jest pełna paleta produktów. Najdłuższej z napędem na cztery koła sprzedawany ...
    Mazda Design Award 2017 – ważna nagroda w świecie polskiego designu Mazda Design Award 2017 – ważna nagroda w świecie polskiego designu
    Mazda rozszerza swój mecenat w sferze designu i będzie promować najciekawsze polskie realizacje w tej dziedzinie. W tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda Mazda Design Award dla autora najciekawszego projektu ...

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI