Kombi (2+1 fotelik) do 35-40 tys

13 Mar 2021, 19:51

Witam,
zastanawiam się nad kupnem kombi za ok 35-40 tys od rocznika 2015r z zamiarem użytkowania min 5 lat. Auto 80 % do miasta Łódź, roczny przebieg ok 10 tys km (obecnie home office i jazda po pracy i w weekendy)

na uwadze mam FF MK3 1.5 tdci / mocno byłem przekonany na to auto ale jak przymierzyłem się z fotelikiem to zmartwiła mnie ciasnota z tyłu i przez to zacząłem się zastanawiać jeszcze nad Mondeo MK5 ale tutaj nie mam pojęcia co do wersji silnika, 2.0 tdci wydaję się słuszną opcją ale mam obawy z przeznaczeniem, głównie na miasto. Kolejny typ to Octavia 3 1.4 tsi może z gazem ?

jestem obecnie mocno zmieszany bo bardzo byłem napalony na tego focusa i nie wiem czy spełni moje oczekiwania, a też nie chcę później pluć sobie w brodę za męczenie się z brakiem miejsca (albo po prostu już zaczynam wymyślać z tym)
Mateusz90
Nowicjusz
 
Posty: 9

13 Mar 2021, 20:49

Gdzie można kupić dobre mondeo mk5 w całości za 35-40?
Tsi z gazem?
Zacząłbym od dostosowania budżetu do wymagań (ew. wymagań do budżetu)
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

13 Mar 2021, 21:32

Spoko, jeżeli "są wystawione na olx do 40" to znaczy, ze wsiadasz i jedziesz :mrgreen: Wcale nie są zajechanymi ulepami
Skomplikowana instalacja gazowa do tsi, który już bez gazu ma swoje problemy. Zresztą jeśli ktos decydował się na montaż to i przebieg takiej octavii raczej nie należy do niskich

Dostałeś radę. Masz 40k i nie jesteś w stanie kupić za to dużego auta w dobrym stanie z rocznika 2015. Albo zwiększ budżet albo zmniejsz wymagania. Chyba, że nie przeszkadza ci jazda powypadkowym strupem
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

13 Mar 2021, 21:48

a jakieś propozycje w tym budżecie?
Mateusz90
Nowicjusz
 
Posty: 9

13 Mar 2021, 22:37

W tym budżecie i roczniku możesz kupić wyłącznie kompakta, czyli np. tego focusa. Ale skoro jest za mały to i konkurencja będzie
Najlepiej zejść z rocznika i poszukać mondeo ale mk4, c5, mazdy 6, avensisa, v70 (ew v60)
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Koncepcyjne modele Lexusa
    Prezentowane na wystawach motoryzacyjnych koncepty Lexusa, zapowiadają kierunki rozwoju stylistyki i technologii samochodów seryjnych. Wielokrotnie zdarzało się jednak, że trafiający na rynek nowy model był niemal ...