Kombi - benzyna - do 22-25 tys.

08 Kwi 2016, 12:54

Co prawda temat zakładam przedwcześnie, bo auto mam zamiar kupić dopiero za jakieś pół roku, ale chciałbym powoli zacząć przyglądać się poszczególnym modelom. Interesuje mnie kombi w benzynie w cenie do 22-25 tys., do którego po zakupie chciałbym dołożyć gaz. Silnik z przedziału 1.6-2.0. Jako że jestem laikiem motoryzacji, to prosiłbym Was o opinie i rady za jakimi modelami i silnikami się rozglądać, tak aby były mało awaryjne, aby miały dobrze dostępne części zamienne, no i aby nadawały się pod gaz. Z autek, które przeglądałem w tym przedziale cenowym w oko wpadły mi:
Alfa Romeo 159
Saab 9-3
Peugeot 407 sw
Peugeot 308 sw
Peugeot 307 sw
Volvo V50
Hyundai i30
Teraz proszę Was o opinie o tych autkach, czy wato je brać pod uwagę? Na jakie silniki polować w przypadku poszczególnych modeli? Na co zwracać uwagę? Czy ograniczyć się do tej grupy czy jakieś auta skreślić/dodać? itd.
Orzeszki2016
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 05 09 2008
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Fiat Siena

08 Kwi 2016, 13:11

Wypowiem się na temat alfy bo jest mi najbliżej i czytając twojego posta mam wrażenie że na alfę cię nie stać. Nie zrozum mnie źle, nie chcę nikogo obrażać itd. ale alfa nie jest samochodem dla ludzi oszczędzających, na dorobku, posiadających szereg innych priorytetów z powodu których samochód schodzi na dalszy plan. Poza tym jedyny silnik benzynowy w alfie który można stosunkowo bezproblemowo zagazować to 1,8 którego osiągi z kolei nie przystają do wizerunku alfy. Tak więc, uważam że alfa jednak nie powinna być w kręgu twoich zainteresowań w szczególności jeżeli staje w szranki z peżotem 308 czy innym golfem. Życzę Ci abyś kiedyś mógł sobie alfę kupić ale chyba jeszcze nie teraz.
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

08 Kwi 2016, 13:22

Miałem alfe, ale brałem w i-leasing bo była zbyt droga jak na moje możliwości finansowe. Generalnie to auto ok, ale mój przedmówca ma rację w sprawie tego samochodu. Szukałbym bardziej wśród Peugeotów.
Riso31
Nowicjusz
 
Posty: 8
Auto: Golf IV

08 Kwi 2016, 13:56

Spoko, nie czuję się urażony, bo po to właśnie zakładam ten temat, żeby nie wpakować się w coś, co mnie przerośnie. A do wrzucenia w listę Alfy skłoniły mnie pojawiające się ogłoszenia takich autek (np. [link do oferty na Olx wygasł]
Tak jak wspominałem jestem kompletnym laikiem, więc niewiele wiem o modelach, silnikach, osiągach, wymaganiach i problemach tak że za każdą rade jestem wdzięczny
Orzeszki2016
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 05 09 2008
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Fiat Siena

08 Kwi 2016, 15:32

V50 w tym budżecie w benzynie będzie mocno dojechanym autem, musisz się liczyć że sporo trzeba będzie zrobić w tym aucie po zakupie. Można stosować sporo zamienników z Forda (zawias), koszt serwisowania będzie jednak wyższy niż Peugeot ale mniejszy niż BMW czy Audi.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

08 Kwi 2016, 19:44

Masz dziwne typy, bo jak można zestawić i30, które jest dobre dla ludzi potrzebujących po prostu samochodu wobec Saaba 9-3 dla lubiących się wyróżnić
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi Concept G4 to nowy kompaktowy sedan
    Podczas trzydziestego czwartego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Bangkoku (trwającego od 25 marca do 7 kwietnia) Firma Mitsubishi Motors (Thailand) Co., Ltd. (MMTh) zaprezentuje koncepcyjny model MITSUBISHI Concept ...
    Smog w samochodzie - czy to możliwe?
    Wielu kierowców sądzi, że osoby poruszające się samochodem są w mniejszym stopniu narażone na szkodliwe działanie zanieczyszczeń powietrza niż rowerzyści czy piesi. Tymczasem kierowcy nie mogą lekceważyć problemu smogu, ...

09 Kwi 2016, 12:33

Masz dziwne typy, bo jak można zestawić i30, które jest dobre dla ludzi potrzebujących po prostu samochodu wobec Saaba 9-3 dla lubiących się wyróżnić


Napiszę po raz trzeci - nie znam się kompletnie na autach. Dlatego właśnie zakładam ten temat jakieś pół roku przed zakupem, żeby zasięgnąć rady osób siedzących w temacie i żeby w ten temat się wdrożyć. Stąd też pewnie taki rozrzut w klasach aut, które do tej listy wrzuciłem, a robiłem ją po prostu na podstawie ogłoszeń, które przeglądam sobie od jakichś 3-4 tygodni na otomoto i olxie i które spełniały moje kryteria. Chcę zasięgnąć opinii ludzi siedzących w motoryzacji, tak aby pomogli mi wybrać kilka wartych uwagi modeli, na których się skupię podczas poszukiwania auta i które zdążę sobie oswoić i wypróbować. Interesuję mnie auto w cenie max do 25 tys zł (to cena samego auta, nie wliczam tutaj kosztów, opłat i instalacji gazowej), kombi (po prostu mi się podobają i są praktyczne na dłuższych wypadach, nie skreślam tu jednak sedanów z pojemnymi bagażnikami), z silnikiem benzynowym z przedziału 1.6-2.0 (domyślnie będę chciał po zakupie założyć gaz, bo mam zamiar tym autem pojeździć trochę dłużej, więc inwestycja mi się zwróci), rocznie póki co robię jakieś 12-15 tys km, choć kiedy przesiądę się na coś lepszego na pewno będę jeździł częściej na dłuższe wypady w góry czy za granicę, więc spokojnie zrobię co najmniej 18-20 tys km rocznie. Nie zależy mi też na jakichś wielkich osiągach auta, chciałbym żeby było w miarę bezawaryjne, aby miało dobrze dostępne części, no i żeby nadawało się pod gaz. A teraz odnośnie tej mojej listy - Alfę wrzuciłem, bo podoba mi się najbardziej, ale koledzy wyżej napisali już, że mogę nie sprostać kosztom utrzymania takiego auta. Saab też bardzo mi się podoba i ogólnie słyszałem o nim dobre opinie, pytanie jak w tym wypadku z kosztami utrzymania, bezawaryjnością, częściami i czy nadaje się pod gaz. Peugeoty z tego co słyszałem mają najlepszą renomę jeśli chodzi o francuskie auta (przynajmniej mi się tak kojarzą, ale może to błędne myślenie), dlatego nie brałem pod uwagę Renówek i Cytryn (co też może jest błędem). Volvo wrzuciłem, bo to dobra i uznana marka, choć jak już ktoś wyżej napisał w takich pieniądzach mogę dostać lekki złom. A Hyundai znalazł się na liście, bo w takiej cenie mogę go dostać najmłodszego z tych wszystkich wspomnianych aut, bo z rocznika 2010-2011, gdy pozostałe auta są głównie z roczników 2006-2007. Tak więc, jeśli ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć odnośnie podanych przeze mnie modeli, lub nakierować mnie w jakimś innym kierunku którego nie wziąłem pod uwagę, to byłbym mega wdzięczny.
Orzeszki2016
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 05 09 2008
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Fiat Siena

11 Kwi 2016, 14:34

Tak więc jeszcze raz. Musisz rozgraniczać klasy samochodów gdyż nie da się porównać bezpośrednio kosztów ich eksploatacji. Auto klasy D kosztuje jako nowe o 40 tyś więcej od kompakta i nie płacisz tu takiej kasy za 30 cm samochodu więcej ale za komfort którego próżno szukać w niższych klasach. Niestety ten komfort ma również realną wycenę w późniejszej eksploatacji. Tak więc jak tani, młody i na gaz to raczej kompakt, a jak wygodny, przestronny i cichy to raczej D. Jeżeli coś ma być tanie w późniejszej eksploatacji to czym bardziej popularne tym tańsze. Jeżeli chodzi o francuzy to jak w każdych innych autach nie psuje się marka tylko model a najczęściej model w konkretnej konfiguracji. Wybrałeś Peugeota który stanowi wraz z Citroenem jedno przedsiębiorstwo – PSA i są to te same samochody więc awaryjność jest bardzo zbliżona. Jeżeli ja mogę coś polecić to w tych pieniądzach Hyundai i30 i kia ceed będą bardzo dobrym wyborem ale to zwykłe auta do jeżdżenia a nie chwalenia się przed znajomymi. Wiec próżno tam szukać prestiżu i jakości wykonania ale zawiozą cię bezpiecznie tam gdzie sobie życzysz. Polecam jeszcze astrę J z silnikiem turbo 1,4. Dobry samochód który można bezproblemowo zagazować, wizualnie przyjemny, koszty są rozsądne aczkolwiek nie wiem czy się zmieścisz w budżecie. I jeszcze jedno nie marka czy rocznik stanowią o bezawaryjności ale stan techniczny konkretnego egzemplarza, a z góry można założyć że czym oferta bardziej korzystna finansowo tym samochód gorszy.
diddy79
Zaawansowany
 
Posty: 524
Prawo jazdy: 14 04 1999
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Renault Talisman
Silnik: 1,6 dCi 160 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018