Kombi,diesel, min. 2003 rok, 38 tys zł. czy nowy segment B?

16 Wrz 2007, 13:46

Witam!

Jestem nowy na forum. Troszkę je przejrzałem, ale konkretnych tematów w tym przedziale cenowym nie znalazłem.

Szukam samochodu dla 50-latka, nie musi być duże. Myślałem nad jakimiś używanymi Fordem Focusem II, Corollą. W tej cenie znajdą się także większe samochody tj. Passat, Mondeo, Laguna.

Osobiście jestem za jakąś Corollą np. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] i myślę, że to byłby odpowiedni wybór. I jak przestawia się serwis i ceny? Czy to będzie dużo taniej niż np. u VW?

Lecz teraz moje pytanie czy opłaca się brać taką np. Corolle czy może jednak coś nowego. Oczywiście wybór sprowadza się wtedy do aut pokroju Grande Punto, Polo, Fabii, Clio III w podstawowych wersjach.

Samochód będzie służył do dojazdów do pracy około 15 km w dwie strony, na działkę co tydzień i możliwe jakieś 3 do 4 wyjazdów dłuższych po Polsce w miesiącu.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam
Kafarek
Nowicjusz
 
Posty: 6

16 Wrz 2007, 20:07

Co powiesz na Mondeo
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

Z aut kompaktowych proponuje Almere Corolle
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]
Zbyszek
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: Wałbrzych

16 Wrz 2007, 20:23

Co do Mondeo to słyszałem o iż dieslowkie silnik TDCi się psują, choć podobno już nico mniej po 2004 roku. Boję się również tego, iż będzie to jakiś model "flotowy". Czytałem o praktykach cofania liczników właśnie takich aut (mam na myśli auta flotwe a nie tylko mondeo) i obawiam się nie trafić na taki samochód.

A jakie macie zdanie nt. Peugeota 307. Bardzo podoba mi się ten. http://uzywane.auto-swiat.pl/index.php?sect=show&id=C3362234.

Tylko jak to jest z tymi 307-ami po face liftingu. Czy poprawili jakość, elektronike i chyba nie ma już takiego problemu z tymi spięciami, które powodowały palenie silnika.

No i w końcu czy taki Peugeot z 2005 roku będzie lepszy niż porównywalna choć starsza i gorzej wyposażona Corolla tj, np podałem w poście wyżej?

PS: Wiem, że dużo piszę, ale zależy mi na Waszym zdaniu - ludzi którzy mają pojęcie o autach. Najlepiej od takich którzy mieli styczność z tymi samochodami i mają jakiś pogląd by je porównać.
Kafarek
Nowicjusz
 
Posty: 6

16 Wrz 2007, 21:18

Witam,
za te cene mozna kupic nowego fiata Linea .... co prawda bez dodatkow (brak klimy itp) silnik 1.4 (77KM) ... ale to zawsze nowy samochod ...
(sam sie za nim ogladam i czekam na jakas promocje)
wojtekw
Nowicjusz
 
Posty: 5

16 Wrz 2007, 21:28

Na temat 307 mogę powiedzieć, że to dobre auto- moja żona jeździ 307 z 2003 r i samochód przeczy opiniom o tym jak tragiczne są auta z Francji jest to dobry wóz którym serwis odwiedza się jedynie przy okazji przeglądu. A jak Toyoty i Nissan żadne z nich Cię nie zaciekawiło?

Inne oferty
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]
Gdybyś mógł dołożyć 7 tys PLN to ciekawą ofertą jest
[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do oferty na Allegro wygasł]
Zbyszek
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: Wałbrzych

16 Wrz 2007, 22:55

Dzięki za propozycje.

@Zbyszek
Więc moim numerem jeden jest Toyota Corolla Kombi. Tylko że to będzie juz samochód 4-5 letni, choć chyba w przypadku Toyoty nie ma co sie bać, w końcu japoniec (pytanie czy taki prawdziwy:P).

Accord naprawdę fajny choć tył ma przeokropny, lecz jest to już za dużo. Absolutny max to 40 tys., a i tak wolałbym mniej.

Passat ładny, ale serwis straszliwie drogi (wuj ma i za zawieszenie zapłacił jakieś 2,5 tys.). I tego się boje, a właśnie to wielowahaczowe zawieszenie na polskie drogi jest zbyt skomplikowane. No i jest to jeden z ulubionych modeli amatorów cudzej własności, a samochód bądź co bądź będzie stał pod chmurką na ulicy.

@wojtekw
Na Lineę również spoglądam i jest to niewątpliwie ciekawe auto tylko szkoda, że nieco gołe z wyposażenia a i wersja podstawowa też już z zewnątrz nie wygląda ciekawie (nie nawidze wręcz czarnych, niepolakierowanych lusterek i klamek). Ciekawie robi sie dopiero od wersji Dynamic ale to już jest minimum 50 tys.

Ciekawą propozycją jest również Suzuki Swift. Taki roczny można już dostać za około 35 tys. a i wyposażenie jest pełne. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]. Jakieś inne pomysły?[/url]
Kafarek
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Podróż Volkswagenem, którego jeszcze nie ma
    Fabryka Volkswagena w Wolfsburgu, dział rozwoju technicznego, hala 70 – wjeżdża Golf. W hali nie ma okien, a mimo to samochód porusza się po oświetlonych słońcem ulicach. Tylko że tutaj nic nie jest prawdziwe, ...
    Renault Supercinq Baccara
    Baccara to superwyrafinowana wersja Renault Supercinq: skórzana tapicerka i kierownica pokryta skórą, dopasowane wnętrze w beżowych tonacjach, gałka dźwigni zmiany biegów pokryta czarną skórą, ...

17 Wrz 2007, 17:15

Zaproponuje Ci najnowszą Hondę Civic
[link do oferty na Allegro wygasł]

Inną moją propozycją jest Toyota Corolla
[link do oferty na Allegro wygasł]
Zbyszek
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: Wałbrzych

17 Wrz 2007, 21:28

Ciekawą propozycją jest ta Corolla. Więc pewnie skupie się na tym modelu. Dzięki za porady.
Kafarek
Nowicjusz
 
Posty: 6

18 Wrz 2007, 07:15

Z tego co widzę nie zastanawiałeś się nad włoskimi samochodami.
Fiat Stilo:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Fiat Multipla:
[link do oferty na Allegro wygasł]

Lancia Lybra:
[link do oferty na Allegro wygasł]

Alfa Romeo 156/166:
[link do oferty na Allegro wygasł]
Uzytkownik
Nowicjusz
 
Posty: 12

18 Wrz 2007, 07:45

:D :shock: Uzytkownik: aleś wynalazł bolidy włoskie...sam "szczyt" popularności w rankingach... :roll:
...czy wypada tak napadać...?
kardio
Początkujący
 
Posty: 183
Miejscowość: Chrobrego.

18 Wrz 2007, 08:29

Jedyną ciekawą propozycją byłoby Stilo ale tylko w wersji kombi. Inne odpadają. A co do reszty to jakoś Lancia i Alfa do mnie nie przemawia ze względu na jakość wykończenia. Nie wiem jak serwis Lancii ale Alfy trzeba serwisować, najlepiej tylko w ASO i bardzo dbać aby jeździła bezusterkowo. Części też drogie (w ASO).

A ta Multipla to jakaś pomyłka - oczywiście samochód:P (bleee):P
Kafarek
Nowicjusz
 
Posty: 6

18 Wrz 2007, 13:57

Wbrew pozorom te auta w rankingach nie wypadają tak, źle.
http://www.uzywane.mojeauto.pl/raport20 ... mit=Szukaj
http://www.uzywane.mojeauto.pl/raport20 ... mit=Szukaj
http://www.uzywane.mojeauto.pl/raport20 ... mit=Szukaj

Raport Dekra 2006.

Już niedługo Fiat wyprzedzi Volkswageny w raportach.
Uzytkownik
Nowicjusz
 
Posty: 12

18 Wrz 2007, 18:25

Już niedługo Fiat wyprzedzi Volkswageny w raportach
Przegonić Volkswagena w raportach niezawodności to nie jest wielka sztuka niech Fiat i nawet Volkswagen spróbują chociaż dogonić bo na przegonienie raczej szans nie mają japońskie marki jak Honda Toyota Mitsubishi
Zbyszek
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: Wałbrzych