Kombi, do 13 tys

26 Wrz 2010, 16:28

Witam,
Poszukuje samochodu do w nadwoziu kombi który będize służył mi zarówno prywatnie jak i do pracy. Samochód ma być dynamiczny ( ~120KM ) i jak najbardziej oszczędny . Mam problem co do wyboru pomiedzy lpg a dieslem. Wiem że gaz byłby zdecydowanie tańszym wyjściem chociaz w mojej pracy przejedżam krótkie odcinki wiec nie jestem pewien czy silnik zdażyłby się nagrzać do tego stopnia by móc jechac na lpg. Jakie sa wasze opinie? Odcinki jaki przejezdzam to 2-3 km. Najlepiej żeby samochód miał w miare fajne wyposażenie tj. Klimatyzacja, el szyby i lusterka, fajnym dodatkiem byłaby skórzana tapicerka ale nie jest wymagana. Rocznik wcale nie musi być jakis najmłodszy. może być nawet 96 rok bo wiem ze w kwocie 13 tys z takim wyposażeniem młodego samochodu nie znajde. Interesują mnie także samochody ściągane ponieważ kwota 13 tys jest na samochód. Nie ważne czy zarejestrowany po opłatach czy nie. Czekam na wasze propozycje.
cendr
Nowicjusz
 
Posty: 22

26 Wrz 2010, 16:46

Citroen Xsara 1.6 16V. Ciągnie miło w takiej budzie, ~110KM na sekwencji.
Jeśli się na nią zdecydujesz, to uważaj na tylną belkę (całkowita naprawa 660zł, ale naprawiona śmiga laaatami). Jeśli egzemplarz będzie bezwypadkowy, to rdzy nic zobaczysz.

Co do nagrzania, a wyboru lpg czy diesla. Diesel też może się nie zagrzać, ale tam jedziesz na dieslu, więc jak spokojnie to może i mniej wyjść niż jechanie na benzynie, bo na sekwencji zanim się przełączy, to będziesz śmigał na benzynie. Zawsze pozostaje tryb awaryjny, ale wtryskiwacze mogą polecieć przy niskiej temperaturze gazu.
dervu
Zaawansowany
 
Posty: 520
Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Peugeot 106 XSi 16v
Silnik: 1.6 16v TU5J4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

26 Wrz 2010, 17:04

volvo v40 albo xsara jak kolega wyzej(tyle ze do cytrynki polecam 2.0 hdi 90km)
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

26 Wrz 2010, 23:21

E34 525i na sekwencji albo E36 323i/325i, na 328i w manualu może być trochę mało.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

27 Wrz 2010, 09:07

Citroen strasznie mi się spodobał. Aż dziwne że sie nim wcześniej nie zainteresowałem.

Co do BMW to silniki zdecydowanie za duże. Samochód mialbyć oszczedny a ten pewnie swoje pali.

A co np. myślicie o włoskiej Lancii lybra?
cendr
Nowicjusz
 
Posty: 22

27 Wrz 2010, 12:16

No to możesz kupić E36 z motorem 1.8is... to Ci spali z 11lpg w mieście, może nawet trochę mniej. Tylko jak ma być gaz to ja bym wolał wlać te 2 litry więcej LPG i mieć już R6. Poza tym co to znaczy swoje spali? Każde auto musi swoje spalić... Lancia to korporacja FIAT, więc raczej ciężko ją polecać, a z racji, że jest mało popularna to tania w utrzymaniu nie będzie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Porównywarka cen i okazje w sklepach motoryzacyjnych
    Specjalnie dla Was przygotowaliśmy porównywarkę pod nazwą "Okazje" na której znajdziecie produkty związane z motoryzacją w najlepszych cenach. Opony, felgi, kosmetyki samochodowe, nawigacje, rejestratory jazdy, ...

27 Wrz 2010, 13:21

Pokonujesz bardzo krótkie odcinki,wiec w sumie mogłaby być także benzyna,chociaż ten silnik 2.0 hdi 90km jest bardzo ekonomiczny i ma przyzwoite osiągi. Na Twoim miejscu bez wątpienia wybrałbym Citroena niż BMW. Myślę że w kwocie 13 tyś warto pomyśleć o sprowadzeniu takiego autka.
AutaCarmann
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 49
Miejscowość: Kraków

27 Wrz 2010, 13:38

Proponujecie tu tyle tych BMW E36, że niedługo zabraknie ich na rynku. :lol:
dervu
Zaawansowany
 
Posty: 520
Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Peugeot 106 XSi 16v
Silnik: 1.6 16v TU5J4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

27 Wrz 2010, 14:00

jiGsaw napisał(a): Poza tym co to znaczy swoje spali? Każde auto musi swoje spalić... Lancia to korporacja FIAT, więc raczej ciężko ją polecać, a z racji, że jest mało popularna to tania w utrzymaniu nie będzie.


Chodziło mi o to że dla mnie nie sa ważne osiągi. Auto ma być przyzwoicie dynamiczne (~120KM) ale oszczędne. A BMW przynajmniej w mojej opinie takie nie jest.

AutaCarmann napisał(a):Pokonujesz bardzo krótkie odcinki,wiec w sumie mogłaby być także benzyna,chociaż ten silnik 2.0 hdi 90km jest bardzo ekonomiczny i ma przyzwoite osiągi. Na Twoim miejscu bez wątpienia wybrałbym Citroena niż BMW. Myślę że w kwocie 13 tyś warto pomyśleć o sprowadzeniu takiego autka.


Krótkie odcinki pokonuje w trasie jednak najpierw musze do niej dojechać 30km w jedną strone co może nie jest ogromną odległościa jednak płacić prawie 50zł dziennie za dojazd nie bardzo mi odpowiada. Chyba że masz na mysli benz+lpg (-;

Co do Citroena to rzeczywiscie b.fajny samochód i można młode ( wiem pojecie względne) auta znaleźć ~2003 rok

Lancia niby FIATowska ale wyczytałem na temat silników JTD wiele dobrego. A części, skoro FIATowskie myśle że pasowały by od innych samochód a z tego co wiem części do aut z tej korporacji należą do tańszych na rynku. Oczywiście mogę się mylić dlatego prosze o pomoc (-;
cendr
Nowicjusz
 
Posty: 22

27 Wrz 2010, 16:20

cendr napisał(a):
jiGsaw napisał(a): Poza tym co to znaczy swoje spali? Każde auto musi swoje spalić... Lancia to korporacja FIAT, więc raczej ciężko ją polecać, a z racji, że jest mało popularna to tania w utrzymaniu nie będzie.


Chodziło mi o to że dla mnie nie sa ważne osiągi. Auto ma być przyzwoicie dynamiczne (~120KM) ale oszczędne. A BMW przynajmniej w mojej opinie takie nie jest.


Chodzi Ci o paliwo? Czy co? Dlatego proponuję silniki, które są oszczędniejsze od konkurencji, taki 1.8is ma 140km co w zupełności Ci wystarczy, a dużo nie pali jak na swoje osiągi, przy czym z LPG to w ogóle wychodzi taniocha.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

27 Wrz 2010, 18:03

Chodzi mi o paliwo, części i tego typu rzeczy a z tego co wiem BMW nie ma tanich cześci i taki samochód byłby z rocznika 1994 a citroena moge mieć z roczniki 2002-2003 co daje 8-9 lat różnicy. Nie wątpie w twoje zdanie że BMW jest dobrym samochodem ale u mnie odpada na starcie.

Co myslicie apropo tego co napisałem o Lancii?
cendr
Nowicjusz
 
Posty: 22

27 Wrz 2010, 18:13

Lancia to bardzo dobry samochód.
O części nie masz co się bać bo wiele jest współzamiennych z innymi modelami koncernu FIAT.
Silniki diesla bardzo dobre, komfortowe i co ważne-trwałe zawieszenia + piękne wnętrze i oryginalny design.
Polecam jak najbardziej.
http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Lanci ... caid=1af62
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Wrz 2010, 18:15

Myślę, że jest warta bliższego poznania się z nią ;)

Ma bardzo ładne wnętrze, dobrze się prowadzi no i za te pieniądze będzie to jeden z lepszych kompromisów pomiędzy rocznikiem, ceną a wyposażeniem.
Silniki JTD to bardzo kulturalne jednostki. Osiągi mają przyzwoite a spalają przy tym rozsądne ilości paliwa.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

27 Wrz 2010, 18:27

Skoro jeździsz rocznikiem to możesz spróbować z tą Lancią, pamiętaj tylko, że z nieba taka utrata wartości się nie bierze. Silniki JTD są generalnie b. dobre, sama Lancia całkiem fajnie się prezentuje w środu i na zewnątrz, na pewno jakoś zwrócisz na siebie uwagę i nie negatywnie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

27 Wrz 2010, 18:37

To musze powiedzieć że mnie ucieszyliśćie :) Lancia choć z zewnątrz moze nie wszystkich zachwyca ( moim zdaniem nie jest źle) To wnętrze i wyposażenie... ekstra. Na razie faworyt choc jezeli znajde citroena w dobrym stanie to nie bede sie zastanawiał :)

Na razie wygrywają te 2 samochody. Macie może jakies inne propozycje. Zmienily się wymagania, samochód nie koniecznie musi byc w kombi ale musi mieć spory bagażnik(ponad 500l).
cendr
Nowicjusz
 
Posty: 22