Kombi, do 13 tys

27 Wrz 2010, 17:43

Nie rozumiem Twojej awersji do Lanci/Fiata/ Alfy.
W każdym temacie je odradzasz nie podając żadnych konkretnów.
Ja wolałbym taką Lancię od e36.
Nie wiem z czego bierze się taka utrata wartości ale pewnie z powodu takich "fachowych" opinii jak Twoje.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

27 Wrz 2010, 18:08

Bierze sie ona z powodu strachu przed "nieznanym".
Trzeba przyznac ze Lancia nie jest tak spotykana na drogach jak np BMW, VW
Z autami jest jak ze sprzetem. Wszyscy kupuja sprzet znanych marek a marki mniej znane tylko wtedy gdy oferuja duzo i sa tanie. Wiec jeśli ktos sprzedaje to musi "kusic" cena
Kakameo
Początkujący
 
Posty: 205
Miejscowość: ok. Wadowic
Auto: Seicento 900 41KM

27 Wrz 2010, 18:19

Tyle, że Lancia to marka z wyższej półki.
Ona nie musi kusić ceną.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

28 Wrz 2010, 00:26

Nie oszukujmy się, z Fiatami mam do czynienia nie od dziś, ani nie od wczoraj i wiem o czym mowa.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

28 Wrz 2010, 07:01

Moim zdaniem to na zasadzie Ford-Lincoln. Ford nie jest moim zdaniem samochodem dla Ludzi bogatych a jednak ma w swoim koncernie Lincolna który nalezy do aut luksusowych.
cendr
Nowicjusz
 
Posty: 22

28 Wrz 2010, 08:50

VW-Audi to samo.
Podaj jakieś konkrety bo takie ogóliniki i teksty w stylu"znajomy/sąsiad miał i więcej stał w warsztacie niż jeździł" nie mają żadnego znaczenia.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Burza, wiatr, deszcz i grad - trudne warunki drogowe
    Gwałtowne burze, porywisty wiatr oraz obfite opady deszczu czy gradu to warunki pogodowe, jakie mogą spotkać na drodze każdego kierowcę. Uważajmy na nie zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy pogoda bywa bardzo zmienna. ...
    Audi RS 5 Cabriolet - dostępny w polskich salonach
    Audi RS 5 Cabriolet miało swoją polską premierę na targach Poznań Motor Show 2013. Teraz, ten sportowy i bardzo elegancki model jest dostępny w salonach sprzedaży Audi na terenie całego kraju. Nowe dynamiczne Audi kosztuje ...

28 Wrz 2010, 09:37

od siebie polece audi a6
mitura
Początkujący
 
Posty: 63
Miejscowość: Łuków

28 Wrz 2010, 10:12

Jasiek90 napisał(a):VW-Audi to samo.
Podaj jakieś konkrety bo takie ogóliniki i teksty w stylu"znajomy/sąsiad miał i więcej stał w warsztacie niż jeździł" nie mają żadnego znaczenia.


Ale co mam Ci pisać? Że we Fiacie po kilkudziesięciu tysiącach delikatnej jazdy wymienia się komplet sprzęgła, amortyzatorów itd.? Że po 10 latach auto jest w totalnej rozsypce? Mówię tu o autach od nowości w rodzinie. :roll:
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

28 Wrz 2010, 15:50

Może to Wy nie umiecie się posługiwać samochodami skoro tak się wszystkie samochody oprócz boskiego BMW sypią w Twojej rodzinie? Podaj fakty dotyczące Lancii a nie fiata, to co trzeba wymieniać w Lancii skoro mówisz że taka awaryjna. Ciekawi mnie tylko to, że mój szwagier kupił Albeę 6 lat temu z salonu, zrobił nią przez ten okres przeszłe 200 tyś a nie robił przy silniku i skrzyni kompletnie nic. Jakoś dziwi mnie to bo jeździ cały czas i nie narzeka na kłopotliwe i drogie usterki. Polecam przejrzeć nieco na oczy, otworzyć okno na resztę świata, która istnieje poza wspaniałym światem BMW.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

28 Wrz 2010, 17:01

mitura napisał(a):od siebie polece audi a6


A czy przypadkiem audi a6 nie bedzie złomem w tym przedziale cenowym? Nie jest to duża kwota a samochód zawsze wydawal mi sie drogi.
cendr
Nowicjusz
 
Posty: 22

28 Wrz 2010, 18:29

Jeżeli do 13000 znajdziesz zadbane A6 będziesz szczęściarzem. Nie liczyłbym jednak na taki łut szczęścia :)
siebek25
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 156
Miejscowość: Kielce

28 Wrz 2010, 21:41

stasiowski121 napisał(a):Może to Wy nie umiecie się posługiwać samochodami skoro tak się wszystkie samochody oprócz boskiego BMW sypią w Twojej rodzinie? Podaj fakty dotyczące Lancii a nie fiata, to co trzeba wymieniać w Lancii skoro mówisz że taka awaryjna. Ciekawi mnie tylko to, że mój szwagier kupił Albeę 6 lat temu z salonu, zrobił nią przez ten okres przeszłe 200 tyś a nie robił przy silniku i skrzyni kompletnie nic. Jakoś dziwi mnie to bo jeździ cały czas i nie narzeka na kłopotliwe i drogie usterki. Polecam przejrzeć nieco na oczy, otworzyć okno na resztę świata, która istnieje poza wspaniałym światem BMW.


Silniki są proste w budowie i często faktycznie dość trwałe, ze skrzyniami też nie mieliśmy problemów. Jednak zawieszenie, hamulce, sprzęgła lecą szybko... do tego kiepskie materiały wykończeniowe, głupie rozwiązania itd. Tyle w temacie FIata, a Lancia/Alfa ma za dużo z nim wspólnego. Nie wiem dlaczego zawsze się odnosisz do tego BMW zamiast argumentować.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

28 Wrz 2010, 23:21

Co do materiałów użytych w Lancii wyczytałem że są b.dobrej jakości. I nie są to żadne opinie członków klubu tylko artykuł na jednej ze stron motoryzacyjnych.
cendr
Nowicjusz
 
Posty: 22

29 Wrz 2010, 00:11

To auto zdecydowanie wyższej klasy niż Fiat i pod pewnymi względami na pewno bije go na głowę.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

29 Wrz 2010, 15:38

siebek25 napisał(a):Jeżeli do 13000 znajdziesz zadbane A6 będziesz szczęściarzem. Nie liczyłbym jednak na taki łut szczęścia :)


audi a6 C4? Spokojnie znajdzie niezly egzeplarz i to z koncowki produkcji.
mitura
Początkujący
 
Posty: 63
Miejscowość: Łuków